Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Ekologicku detsku izbu ano

Detská izba je pre dieťa celým svetom. Je nielen priestorom určeným na spánku a detským hrám, ale v predškolskom a predovšetkým školskom veku už aj miestom pre prácu a učenie. Je dôležité, aby vybavenie detskej izby bolo maximálne prispôsobené veku a potrebám dieťaťa. Nábytok z masívu do detskej izby to je na nábytku Aldo, ponuka samostatných dielov nábytku, z ktorých si sami môžete zostaviť na základe vašich potrieb detskú izbu snov.

 

Zdravý spánok je pre deti zásadný

Dajte deťom do izby zdravie! Dopyt po nábytku do detskej izby z ekologických materiálov u našich zákazníkov stále stúpa. Pre vývoj dieťaťa je dôležitý zdravý spánok, ktorý zaistí iba vhodná posteľ s kvalitným matracom. Preto je treba vyberať ich so zvýšenou pozornosťou. Aby sme nemuseli rastúcemu dieťaťu kupovať neustále nové lôžka, je možné už pre predškoláka zaobstarať posteľ s bežnými rozmermi 90 x 200 centimetrov. Každé lôžko je potrebné opatriť kvalitným matracom s lamelovým roštom pre správne podoprenie chrbtice počas spánku. Detský matrac môžeme zvoliť z prírodných materiálov, ktoré nedráždia detskú pokožku a nespôsobujú alergie. Výhodou je, keď má matrac snímateľný poťah, ktorý je možné ľahko udržiavať v čistote. Dnes vám predstavíme detské postele z masívu a detské poschodové postele z masívu od belgického výrobcu. Materiálom je tu borovica, povrchová úprava vodou riediteľným lakom, detskú posteľ teda môžeme zaradiť do kategórie ekologických produktov. Posteľ pre deti môžete tiež doplniť ďalšími samostatnými dielmi z kategórie detského nábytku z masívu.

 

   

 

Zdravé sedenie, znamená kvalitné stoličky

Čím je dieťa staršie, tým viac času trávi pri písacom stole. Preto je nevyhnutné prispôsobiť pracovnú plochu jeho požiadavkám. Výšku stola volíme tak, aby lakte spočívali v pravom uhle na pracovnej doske. Veľkosť pracovnej plochy sa líši podľa veku detí a ich nárokov. Zatiaľ čo predškoláci si vystačia s rozmermi 75 x 100 centimetrov, pre staršie deti sa odporúča dĺžka stola najmenej 140 cm. Napríklad teenageri budú vyžadovať miesto pre PC zostavu. Na tento účel sú určené kvalitné PC stoly, ktoré majú dostatok pracovnej plochy a hlavne vyvýšený pult pre monitor tak, aby bola obrazovka v úrovni očí. Stolička k písaciemu stolu, by mala byť výškovo polohovateľná a umožniť správne nastavenie vzhľadom na výšku dieťaťa. Sedák stoličky by mal byť nastavený tak, aby sa dieťa pri sedení vždy dotýkalo nohami podlahy. Ergonomicky tvarovaná opierka stoličky by mala dieťaťu siahať len pod lopatky, vďaka tomu bude podporovať správne sedenie. Písací stôl, ktorý vám teraz predstavujeme je vyrobený z masívu, konkrétne borovicového dreva. Dizajn písacieho stola a to najmä jeho rohové prevedenie a členitosť získal u zákazníkov veľkú obľubu a najčastejšie je robený práve do detských izieb.

 

      

 

 

Úložné priestory, na tie nezabúdajme

Veľké množstvo oblečenia a hračiek, ktoré sa často váľa po celej izbe, je potrebné niekam upratať. Dieťa by malo mať k dispozícii čo najviac úložných priestorov. Najlepším riešením sú ľahko uzatvárateľné skrinky, kam sa jednoducho uskladnia všetky veci. Nevýhodou obľúbených policových systémov je, že sa na ne príliš práši a vyžadujú náročnejšiu údržbu. V otvorených policiach sú tiež dobre vidieť neusporiadané veci a neporiadok. Vhodným kusom nábytku do detského pokuje sú nízke komody, do ktorých deti dosiahnu a potrebné veci tak majú vždy prístupné. Komody z masívu sú chránené bezfarebným alebo farebným lakom proti mechanickému poškodeniu. Masív je veľmi vyhľadávaným sortimentom nábytku, preto aj my rozširujeme ponuku nábytku z masívu za veľmi príjemné ceny. Drevo sa nenabíja staticky, nie je náročné na údržbu a príjemne vonia.

 

   

 

Správnou kombináciou pracovného stola, postele a úložných priestorov vzniká priestor, v ktorom sa dieťa cíti dobre a neuteká z neho. Nezabudnime, že detská izba je pre dieťa súčasne spálňou, herňou, pracovňou a obývačkou. A preto vyberajte tak, aby ste vždy docielili vytvorenie srdečnej, praktickej a vzdušnej a zdravej atmosféry vašich detí. To všetko, vám nábytok Aldo ponúka v kategórii nábytok z masívu.