Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Elegancia a štýl, nové trendy v bytovom dizajne

Každým rokom nás výrobcovia nábytku prekvapujú novými nápadmi, trendy a stále väčším využitím nábytku, ako takého. Dizajn, ktorý osloví nielen samotným vzhľadom, ale aj radom praktických prvkov, ktoré vznikajú len vďaka nových technológiám vo výrobe. Ale vďaka novým technológiám vo výrobe, možno docieliť tiež vyššej kvality nábytku a dlhšej životnosti. Ak sa nesnažíte zaobstarať naozaj čo najlacnejší nábytok, kde kvalita nie je príliš vysoká, ale idete strednou cestou, potom budete s výberom nábytku spokojní. Našim cieľom je predstavovať na našom trhu predovšetkým nábytok s originálnym dizajnom a vo vysokej kvalite. Nábytok, ktorý osloví funkčnosťou a originalitou. A dnes vám predstavíme, čo je nové v kategórii nábytku pre vybavenie jedálne. Štýlová jedáleň s modernými prvkami, trend pre tento rok

Okázalosť a dizajn, ktorý pripomína francúzsky štýl z prelomu 18 a 19 storočí, ale v modernom poňatí. To sú trendy pre tento rok. Výrobca čerpá inšpiráciu z francúzskeho šarmu, kedy línie nábytku sú veľmi elegantné. Na ilustračnej fotografii návrh zostavy pre vybavenie jedálne, ktorá už na prvý pohľad zaujme veľmi netradičným dizajnom.

Okázalý jedálenský stôl ako stredobod celého interiéru, elegantné a veľmi komfortné jedálenské stoličky dizajnom ladí so stolom. Pre vybavenie jedálne je tradičným dielom tiež priestranná komoda využívaná ako "príborník", často doplnená zrkadlom pre zavesenie na stenu. Ak patríte k tým, ktorí v jednej miestnosti spojili do celku jedáleň s obývacou izbou, potom odporúčame aspoň jeden prechodný prvok, napríklad ako v našom návrhu v podobe konferenčného stolíka, ktorý je v identickom dizajne, ako nábytok v jedálni. Dva priestory sa tak nenásilne spojí do harmonického celku. Okrem kvality, ponúkajú nové dizajny tiež netradičnú povrchovú úpravu. Konkrétne u návrhu jedálne je to napríklad imitácia čierneho mramoru, alebo reliéfna úprava dvierok. Za zmienku stojí tiež pomalé dovieranie šuplíkov a dvierok, ktoré by u kvalitného nábytku malo byť samozrejmosťou.

Moderné prvky, ktoré ušetria veľa práce

Častým problém, ktorý nastane po obstaranie nábytku je, ako všetky veci a predmety do úložného priestoru umiestniť, zorganizovať. Aj tu nové technológie, spolu s novými návrhmi designov prinášajú veľké zmeny. Úložné priestory začínajú byť viac členité, výrobcovia ponúkajú aj u komôd rad priehradiek, priestor na príbory, alebo police, kde samostatne môžete umiestniť taniere tak, aby boli dostupné a prehľadné.Organizácia predmetov, členité úložné priestory, to je budúcnosť nových dizajnov a trend pre tento rok. Každý predmet má svoje určené miesto, lepšie tak udržíte po celú dobu v danom dielu nábytku poriadok. U nových dizajnov už nie je súčasťou vnútorného priestoru len napríklad polica, ale priestor ponúka prekvapivé možnosti. U komody do jedálne vytvoril výrobca priestor pre rozmiestnenie príborov, teda defacto organizér, ako trebárs poznáte u kuchynských liniek, ale v komode je tiež jasne daný, určený priestor na taniere. Určite vás prekvapili i dvierka komody, ktoré sú netypické svojim spôsobom otvárania.

Nové designy to sú tiež kvalitnejšie materiály a tak výrobcovia, ktorí chcú ponúkať kvalitný nábytok, už len málokedy používajú laminátovu dosku. Prednosť majú materiály ako je MDF doska, alebo masív a to v spojení s ďalšími materiálmi, ktorými sú kov, alebo sklo. Nové dizajny, to je funkčnosť a kvalita v jednom.