Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Farby v spálni, ktoré spôsobí pohodu aj zlepší spánok

Keď máte obľúbenú farbu, tak by ste ju niekedy najradšej mali po celom byte. Ale pozor, nemusí to byť vždy vhodné. Farby nás ovplyvňujú viac, než si myslíme a správne zvolené odtiene v spálni zlepší váš spánok. Poradíme, ktoré to sú.

Menej je niekedy viac

Obľúbených farieb sa úplne vzdávať nemusíte, ale sústreďte sa na ich intenzitu. Tmavé a príliš sýte tóny môžu pôsobiť až agresívne a nevedomky rušia váš spánok. Výrazné odtiene lepšie využijete v iných častiach domu.

Najideálnejšie odtiene sú béžová, jemne zelená, ľahko fialová a svetlo ružová. Veľkou výhodou tiež je, že tieto tlmenejšie tóny sa lepšie kombinujú medzi sebou. Ak trváte na sýte farbe, tak ju vyberte nanajvýš na jednu stenu a zvyšok voľte v neutrálnych tónoch.

                                  

                                                                                                        Spálňa Nova 
 

Ako na vás pôsobí farebné odtiene?

Chladné odtiene vám doprajú pokojnú noc

Máte problém sa v živote zastaviť a upokojiť sa? Zvoľte do spálne chladné odtiene a užite si pokojnú noc. Studené odtiene, medzi ktoré sa radia modrá, sivá aj zelená, pôsobí relaxačne a upokojí vás.


                                                                                                 Moderná spálňa Arcane 

Teplé odtiene zahrejú na duši

Hoci sú do spálne vhodnejšie chladnejšie odtiene, teplé farby ako je hnedá, tmavo červená, alebo oranžová vám v spálni vykúzli teplo domova. A ak sa čiastočne obklopíte oranžovú, tak ľahké vstávanie je zaručené.


                                                                                                     Kolekcia Belleville 

Neutrálne odtiene nad zlato

Prečo tak odporúčame neutrálne odtiene? To, že máte mať spálňu v neutrálnych odtieňoch neznamená, že táto izba bude nezaujímavá a nudná. Naopak, ľahko sa totiž kombinujú s ostatnými farbami. Neutrálny základ v odtieňoch bielej, béžovej, alebo sivé môžete spestriť výraznými doplnkami, ktoré v tejto kombinácii naozaj vyniknú. Neutrálne farby vás nebudú rušiť a vďaka tomu si v spánku úplne oddýchnete a zaspávanie bude o to jednoduchšie.

                                                                                                             

                                                                                                           Spálňa Moka 

Spálňa podľa Feng Shui

Aj učenie Feng Shui fandia tlmeným odtieňov, ideálne zemitých farieb. Možno vás tieto myšlienky nenadchli, ale jednu zásadu by ste si z neho rozhodne mali odniesť. Krásny začiatok dňa vám zaistí príjemný pohľad po prebudení. Spálňa nemusí nutne vyzerať ako z katalógu na bývanie, ale dôležité je, aby sa vizuálne páčila vám. Príjemný pohľad všeobecne zaistí jemné farby a decentné dekorácie.


                                                                                                       Kolekcia Ekko