Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Hľadáte moderný jedálenský stôl?

Naša aktuálna ponuka moderného nábytku je veľmi široká. Dnes by sme vám radi predstavili niečo málo z netradičných, veľmi trendy jedálenských stolov. Typické pre moderné jedálenské stoly sú jednoduché línie a materiály ako kov, sklo alebo masív s vysokým stupňom tvrdosti, ako napríklad teakové drevo. Ale poďme si postupne hovoriaci výhody jednotlivých materiálov.

 

 

Moderné jedálenské stoly vždy prekvapia

Španielsky výrobca sa veľmi pri návrhoch designov do rôznych miestností, sústredí na pokiaľ možno čo najväčšiu úsporu miesta v interiéri. A pri rozkladacom stole z kolekcie Kiona, stole, ktorý vám navyše predstavujeme v niekoľkých odtieňoch, vás design rozhodne prekvapí. Teraz ponúkame verziu rozkladacieho jedálenského stola vo veľmi obľúbenom odtieni bieleho lesku. Španielsky výrobca nás svojou dômyselnosťou, temperamentom a originálnymi designami nikdy neprestane prekvapovať. Rozkladací jedálenský stôl, ktorý v zloženom stave rozhodne nezaberie žiadne miesto, ba naopak, môžete to ho po obede s priateľmi či rodinou využívať ako písací stolík či odkladací stolík, ako sme spomenuli už v úvode.

 

       

 

 

Riešenie, ktoré je ideálne pre tých z vás, ktorí potrebujete väčší jedálenský stôl naozaj len sporadicky. Navyše, jedálenský stôl si môžete rozložiť hneď na niekoľko šírok, nie je iba najmenší a najväčší rozmer, ale je možný ľubovoľný, postupný rozklad podľa aktuálneho počtu stravníkov. Dosky na rozloženie si musíte schovať, nemožno umiestniť pod stôl. Kvalitné kovové pojazdy a celkový spôsob rozloženia na jedálenský stôl jednoduchým vkladaním dosiek je ľahké a rýchle. Dômyselné riešenie je dostupné aj v ďalších odtieňoch prírodných dekorov.

 

Rozkládací jídelní stůl Kiona

 

Moderné jedálenské stoly z mdf dosky

Pokiaľ výrobcovia použijú pre návrh jedálenského stola mdf dosku, tak v prípade moderných designov ju doplní povrchovou úpravou vo vysokom lesku a to v najrôznejších odtieňoch. Veľmi často je mdf doska tiež spájana s kovom, niekedy aj pre konštrukciu stola z masívom.

 

    

 

Ak je stôl vyrobený z mdf dosky vo vysokom lesku, tu je už nutné dbať určitých zásad. Na jedálenskú plochu by ste nemali pokladať horúce predmety (napríklad hrniec s polievkou), často je potrebné stôl jednoducho trochu umyť. Aby na lesklom podklade neboli vidieť nejaké tie nečistoty. Na rozdiel od sklenených jedálenských stolov je tu ale jedna veľmi veľká výhoda, možno takovový stôl zaobstarať i s možnosťou rozloženia na väčší rozmer. A práve vďaka materiálu. U skla sa to jednoducho nedá ponúknuť.

 

 

Moderné jedálenské stoly z netradičných materiálu

Tu by sme určite mohli zaradiť novodobé tvrdené plasty, ale aj netypické masívy. Najrôznejšie druhy drevín, od teaku až po ebon. Nevýhodou jedálenský stolov z masívu je cena. Je vysoká. Drevo s vysokým stupňom tvrdosti je jednoducho drahé. Ale stôl vám zase môže ponúknuť krásnu povrchovú úpravu, ktorú výrobcovia samozrejme pre vlastnú krásu dreva zachovávajú. Jedálenský stôl často býva ošetrený iba transparentným lakom, aby každý mohol krásu masívu obdivovať.

V tejto kategórii moderných jedálenských stolov nájdete ak štýlové, rustikálne, alebo klasické designy, tak netradičné novodobé. Takým príkladom môže byť jedálenský stôl na fotografiu zaradený do úplne novej skupiny návrhu pod názvom "industril design". Nevýhodou jedálenských stolov z masívu je údržba a malá odolnosť voči mechanickému poškodeniu. Musíte byť jednoducho pri stolovaní opatrní.

Sami môžete zvážiť, ktorý materiál je pre vás ten správny, vyhovujúce. Ponuka je naozaj široká.