Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Hľadáte spanie pre chlapca? Vyberte správnu detskú posteľ

Premýšľali ste niekedy nad tým, aký je rozdiel medzi detskou posteľou pre dievča a detskou posteľou pre chlapca? Čo sa týka funkčnosti postele, tak môžeme povedať že žiadny. Čo sa ale týka dizajnu postele, tak rozdiel je zásadný. V nedávnom článku sme sa venovali spanie pre dievčatá, posteľ s nebesami. Môžeme povedať tradičný dizajn detské postele pre malé aj väčšie slečny. Ale čo je tradičným spaním pre chlapcov? Tradičným dizajnom? Iste mnohé z vás ako prvé napadne detská posteľ v podobe pretekárskeho auta, alebo autobusu či požiarneho auta. Ale vedzte, že možností, ktoré vám dnes predstavíme je ďaleko viac. Posteľ do detskej izby chlapca, to je naša dnešná téma.

 

 

Detská posteľ pre chlapca v tradičných odtieňoch

Začnime teda tým najtypickejším dizajnom a to detskou posteľou. A podoba ako sme už spomenuli v úvode, ta môže byť rôzna. Široká ponuka dizajnov posteľou s podobou autíčok v najrôznejších odtieňoch, k dispozícii je požiarne auto, alebo poschodová posteľ pre dvoch chlapcov v podobe tradičného londýnskeho autobusu. Tieto postele pre chlapcov sú naozaj svojim dizajnom originálne a chlapci ich milujú. Nevýhodou je to, že taká dizajnová detská posteľ v podobe akéhokoľvek auta je len na krátky časový úsek. Počítajte s tým, že čím bude vaša ratolesť starší, tým menej bude chcieť v takejto posteli spať. Úprimne, dvanásťročného či pätnásťročného chlapca si nevieme moc predstaviť v takejto posteli a taký chlapec sa za takú posteľ určite bude hanbiť, bude chcieť byť už dospelák. Takže keď sa zmierite s faktom, že posteľ budete využívať povedzme od troch rokov veku dieťaťa do desiatich rokov, potom prečo takúto posteľ nekúpiť.

 

Dětská postel Tobo    Dětské postele belgického výrobce Freya

 

Pokiaľ sa rozhodnete takú posteľ zaobstarať a nastal čas na jej zmenu, potom odporúčame už prejsť na klasickú študentskú posteľ s rozmerom miesta na spanie 120x200 cm, alebo 140x200cm, ktorá vám vydrží až do dospelosti dieťaťa. Ak máte dve deti a dokonca dva chlapcov, môžete vlastne posteľ v podobe áut zase využiť pre druhé dieťa, až nastane správny čas. Rozhodnutie, či zaobstarať detskú posteľ v tradičnom detskom dizajnu je už na vás.

 

 

Hravé detské postele z masívu

Ďalšiu nemalu skupinu detských postelí tvorí ponuka postelí s kĺzačkou, baldachýnom, v podstate máte možnosť zaobstarať taký malý domček a to s najrôznejšie tematikou. Posteľ z masívu s kĺzačkou patrí tiež k veľmi obľúbeným, ale aj tu platí, že sa musíte zmieriť s tým, že to nie je až do dospelosti dieťaťa. Opäť aj pre túto posteľ platí, že pätnásťročný chalan asi ťažko bude chcieť mať vo svojej izbe posteľ so šmykľavkou. Ak nechcete detskú posteľ meniť, ale chcete zaobstarať či vyriešiť spanie vášho dieťaťa od postieľky po dospelosť, týmto dizajnovým posteliam musíte dať zbohom.

 

Dětská postel Pino Space

 

Dizajnovým detským posteliam s danou tematikou je však ťažké odolať, sú prenádherné. Ak aj vy patríte medzi ich obdivovateľov, je tu predsa len riešenie. V dnešnej ponuke sú aj postele, ktoré možno využiť na dlhšiu dobu. Stačí odstrániť dekorácie, šmýkačku a iné doplnky a máte len posteľ z masívu treba v bielom prevedení ako na fotografii. Opäť je to na vás, čomu dáte prednosť.

 

 

Detské postele pre pirátov z Karibiku

Námetov na detské postele v posledných rokoch veľmi pribúda a dizajn nábytku je vždy tiež ovplyvnený obľúbenou ságou či filmom. A tak aj piráti z Karibiku sa stali námetom pre dizajn detského nábytku. Opäť je potrebné počítať, že takáto posteľ je predovšetkým pre školákov, študent ju už neocení. Námet pre posteľ, ktorá má podobu pirátske lode sa prelína naprieč celým detskou izbou.

 

Dětská postel Pino pirate

 

U detských postelí či celých detských izieb s určitou tematikou, námetom, je však potrebné počítať s vyššou obstarávacou cenou a to aj s ohľadom na skutočnosť, ktorú sme spomenuli hneď na začiatku. Až bude váš chlapec v dospievajúcom veku, bude to chcieť zmenu za nejaký striedmejšie, viac dospelácky dizajn.

 

 

Detské postele pre chlapcov vo striedmejším dizajne

Ak sa chcete zmene dizajnu vyhnúť a hneď potom, čo váš chlapček odrastie detskej postieľke máte v pláne zariadiť spanie od troch do osemnástich rokov veku dieťaťa, je treba voliť striedmejšie, elegantný dizajn. A my vždy radíme, že je dobré ísť touto cestou. Rozhodne je lacnejšie meniť dekorácie a doplnky v detskej izbe adekvátne k veku dieťaťa či jeho záujmom, než meniť celý detská izba, prípadne detskú posteľ. A keď je vaše dieťa malé, môžete predsa "vyzdobiť" detská izba najrôznejším spôsobom a až bude študovať, doplnky a hračky s detským motívom len odstránite.

 

Multifunkční dětská postel Chic pro kluky

 

Tak ako napríklad na príklade detské postele Snoop s tromi nadstavcami. Obliečky v typicky detskom dizajne, na policiach hračky, ktoré potom môžete vymeniť vy, alebo vaše dieťa za to, čo práve potrebuje. Ale dizajn postele sa nemusia vôbec meniť, bude vyhovovať šesťročnému chlapcovi a dospievajúcemu chlapcovi. V každom prípade, ako zaobstaráte akúkoľvek posteľ, zamyslite sa aj nad rokmi budúcimi a čo vlastne od postele očakávate. Ponuka je naozaj široká.