Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Holandske spálne na Aldu

Spálňová zostava býva výhodným a ekonomickým nákupom. Zostavy spální v našom e-shope je v konečnom dôsledku cenovo dostupnejšie, než postupné zostavovanie spálne. Spálňové zostavy na Aldu sa skladajú z postele, nočných stolíkov, komody a šatníkovej skrine. Spálňa je veľmi dôležitá, pretože jej správny výber a to predovšetkým roštu a matrace, značne ovplyvňuje ako si odpočinieme. Teda kvalitu spánku.

 

Umiestnenie spálne v byte

Ak si uvedomíme, že v spálni strávime takmer tretinu svojho života, mali by sme sa tu cítiť príjemne. Spálňa by mala byť umiestnená do najpokojnejšieho miesta v byte. Nie je vhodné, aby susedila so schodiskom alebo inou rušnou časťou domu. Nerušený spánok, rovnako tak ako príjemné zaspávanie a prebúdzanie, dodá organizmu potrebnú silu a elán. Z praktického hľadiska je vhodné umiestnenie spálne blízko kúpeľne a toalety. Ak si môžeme vybrať orientáciu spálne k svetovým stranám, dobrou voľbou je orientácia na východ. Ranné slnko dokáže vytiahnuť z postele príjemným spôsobom aj toho najväčšieho spáča. Spálňa orientovaná na sever je tiež jednou z možností.

 

Ložnice Aalborg white  

 

Spálňové zostavy, samostatné postele

Kto by si neželal mať krásnu, pohodlnú a útulnú spálňu. Spálňové prostredie vytvára predovšetkým nábytková zostava. Najdôležitejšou časťou spálňového nábytku je posteľ. Pre ňu bol vymyslený už nejeden zaujímavý tvar, pričom sa pridávajú ďalšie premyslene zakomponované funkcie. Súčasťou postele môže byť napr. nočný stolík, úložný priestor na lôžkoviny, osvetlenie, apod. Okolitý nábytok, ako sú komody, šatníkové skrine, toaletné stolíky či nočné stolíky, potom samozrejme korešponduje s posteľou a celá zostava tak vytvára atmosféru miestnosti. Nemalý význam pre pohodu v posteli a dobrý spánok má kvalitná posteľná súprava.

 

Postel Lanka graphit     Postel Lanka white

 

Kvalitný matrac nesmie chýbať

Tu záleží aj na veľkosti samotnej postele, prípadne miere pohodlia, ktorú sme si zvolili. Optimálna dĺžka matraca je 20 cm nad rámec výšky ležiacej postavy. Optimálnou šírkou matraca je 90 cm pre jednu osobu a pre manželskú posteľ je min. šírka matraca 160 cm. Volená tvrdosť matraca musí zodpovedať našim zvyklostiam. Váhová kategória matraca je priamo úmerná hmotnosti používateľa daného lôžka. Matrace  v tomto ohľade delené do jednotlivých váhových kategórií a stupňov tvrdosti. Zónová tuhosť je závislá od disproporcií postavy užívateľa. Matrac by mal minimalizovať námahu, ktorú človek pri nočnom obracaní vynakladá a mal by telo pružne podopierať. Je nutné, aby pri konečnom efekte bola naša chrbtica pri ležaní podopretá vo svojom prirodzenom tvare. Pri zvolení optimálnej tuhosti by mala chrbtica pri polohe na boku zostať vždy v rovine.

V každom prípade si pri výbere spálne dajte na čas. Nezabúdajte tiež na kompromisy, pretože vo väčšine prípadov musí spálňa vyhovovať obom partnerom. Na dizajne a matraci sa dohodnite.