Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Identický dizajn pre nábytok do jedálne a obývacej izby

Fenoménom dnešnej doby sú veľké, priestranné interiéry. Veľmi často sa stretávame s návrhmi, kedy v jednej veľkej miestnosti sú dva interiéry. Kuchyňa spojená s jedálňou, alebo kuchyňa spojená s obývacou izbou. Veľmi často je dnes súčasťou vybavenia interiéru obývacej izby jedálenský kút, pretože len málokto, máloktorá domácnosť má k dispozícii samostatnú miestnosť pre zariadenie jedálne. A na túto skutočnosť či vývoj v bývaní samozrejme reagujú aj výrobcovia nábytku. Dnes sú k dispozícii už bežne kolekcie nábytku, ktoré ponúkajú identický dizajn všetkých dielov ako pre vybavenie obývacej izby, tak vybavenie jedálne. A vďaka identickému dizajnu je daná miestnosť veľmi zladená, hoci sa účelovo rovná dvom interiérom s rôznym využitím. A na také kolekcie sa v dnešnom rozprávanie zameriame.

 

 

Moderný, kvalitný nábytok pre rodiny s malými dětmi

Ak ste mladá rodina a máte ešte malé deti i vybavenie jedálne a obývacej izby by mali byť prispôsobené práve im. Hrany nábytku by rozhodne nemali byť ostré, najlepšie potom guľaté či aspoň zaguľatené. Jedálenský stôl je vôbec ideálna zaobstarať guľatý, treba s možnosťou rozloženia na obdĺžnikový tvar. Nábytok je tak bezpečnejší. Ak kupujete jedálenské stoličky, potom s malými deťmi lepšie bez čalúnenia, alebo s umývateľným čalúnením. Príklad takéhoto bezpečného nábytku vám predstavujeme na ilustračnej fotografii. A pritom francúzsky výrobca, ako autor tohto nábytku, zachoval aj moderný dizajn, nábytok je veľmi ľúbivý.

 

Nábytek do obývacího pokoje Nova    Nábytek do jídelny z kolekce Nova

 

 

Moderný nábytok do malého i väčšieho interiéru

Veľmi obľúbený je aj v posledných rokoch nábytok s ľad osvetlením v podobe pásu na nalepenie s led diódami. Montáž je teda veľmi jednoduchá. A spotreba energie zanedbateľná vzhľadom na vysoký efekt. Dnešné moderné interiér zaznamenal tiež zmenu v celkovom dizajne. Už dávno nie sú súčasťou obývacej izby monštruózne obývacie steny, ale samostatné diely nábytku osihotene rozmiestnené po miestnosti. Rovnako tak pre jedáleň platí rozmiestnenie daných dielov nábytku ľubovoľne v priestore tak, ako kto potrebuje. Ako môžete vidieť na fotografii, nábytok v identickom dizajne pre oboch interiéry je veľmi zladený, všetko sa spája v harmonický celok.

 

Nábytek do obývacího pokoje Ness white     Nábytek do jídelny Ness white

 

Ďalším príkladom rovnakého dizajnu nábytku pre vybavenie jedálne a obývacej izby je kolekcia Malone, takisto od francúzskeho výrobcu. Tieto typy kolekcií možno veľmi dobre uplatniť aj v malých interiéroch. Do obývacej izby umiestnite iba jedálenský stôl so stoličkami, jedálenská zostava, ktorá bude nadväzovať na ostatné vybavenie v miestnosti. Kolekcia s identickým dizajnom majú ďalší rad najrôznejších využitie, vrátane párovanie nábytku. Máte málo úložného priestoru a zistíte to až po nejakej dobe? Kúpte si komodu, napríklad v menšom rozmere ako ste nasnímali prvýkrát. Sú aj rozmerovo rôzne varianty vitrín. Ponuka takéhoto nábytku pre viac interiérov je veľmi široká a určite si každý nájde to svoje.

 

A u malých interiérov ešte chvíľu zostaňme. Veľmi sa nám v poslednej dobe páči náhrada za veľké obývacie steny a to sú televízne steny. Sú rozmerovo ďaleko menšie ako obývacie steny, ale sú rozmerovo ďaleko väčšie ako televízny stolík. Do malého interiéru sú potom ideálne.

 

Obývací stěny Elly glossy white

 

Televízná stena, ktorú predstavuje na fotografiu, môže byť typickým príkladom. Ponúka ako priestor na televíziu, tak úložné a odkladacie priestory. A samozrejme nezaberie toľko miesta ako obývacia stena. Pre malý interiér sa nám tento nápad javí ako najlepšia. Televízne stenu tiež kúpite za úplne inú sumu než obývaciu stenu a to je predsa dobrá správa. V ponuke nájdete celý rad ďalších designov pre spoločný priestor jedálne a obývačky, v prevažnej väčšine od francúzskych výrobcov, ktorých kvalita je už rokmi overená.