Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Inšpirácia, ako odpočívajú v Portugalsku?

Zariaďovanie domácností je pre mnohých z nás nielen záležitosť interiéru, ale aj exteriéru. Rad z nás má dom so záhradkou, rad z nás má napríklad byt s väčším balkónom, alebo i terasou. A my vám v dnešnom rozprávaní, prinášame inšpiráciu z krajiny, kde slniečko svieti po celý rok. Portugalsko je krajinou, kde záhradnému nábytku rozumejú. Záhradný nábytok, ktorý snáď nikdy nevyjde z módy, záhradný nábytok v minimalistickom dizajne, klasika, ktorú známe už niekoľko rokov. Štýlové zostavy, ktoré sú ľahko "zložiteľné" a tak nebudete musieť v zimnom období riešiť, kde nábytok uskladníte. Nábytok jednoduchý na manipuláciu, nábytok, ktorému to pristane všade. Jednoduchý dizajn záhradného nábytku s vysokým efektom

Klasický dizajn záhradného nábytku ste naozaj mohli vidieť už na mnohých miestach, dizajn, ktorý sa v južných krajinách používa už niekoľko desiatok rokov. Záhradný nábytok, v ktorom vám rozhodne nebude horúco, ako tomu býva napríklad u ratanových zostáv s polstrovaním. Drevo sa v horúcich letných dňoch toľko nenahrieva ako práve plast, či kov a to je dôvod, prečo južné krajiny zásadne pri výbere záhradného nábytku dávajú prednosť drevu. Zostavy, ktoré vám dnes predstavujeme sú vyrobené z dreva akácie a ošetrené prírodnými olejmi. Nábytok je tak odolný voči poveternostným vplyvom, dažďu, ale aj napriek tomu odporúčame v zimných mesiacoch uskladniť, pretože žiadne drevo nemá "rado" mráz. A ako sme už spomenuli, tento nábytok zložíte ľahko a rýchlo a vôbec vám v záhradnom domčeku, garáži, či inom priestore nezaberie veľa miesta.

Záhradný nábytok pre dvoch, posedenie, ktoré má štýl

V mnohých prípadoch v najrôznejších ponukách záhradného nábytku prevládajú predovšetkým veľké zostavy pre šesť a viac osôb, ale my sme sa zamerali tiež na to, čo možno ponúknuť v prípade, že máte k dispozícii malý balkón a hľadáte záhradnú zostavu len pre dvoch.A opäť u tejto zostavy sa stalo výrobným materiálom drevo akácie, ktoré sa toľko nenahrieva. Navyše, čo si budeme hovoriť, skrátka prírodné materiály sú prírodné materiály. Produktov z plastu, vrátane záhradného nábytku, je všade okolo nás naozaj veľa. Rozhodne na našich stránkach nájdete materiály recyklovateľné, neponúkame žiaden produkt vyrobený z plastu, na čo sme patrične pyšní. A keď sa ochladí, nie je nič jednoduchšie, než si zaobstarať nejaké pekné, fajn podsedáky, ktoré nábytok spríjemní.

Viete čo na stôl nepatrí ani ako dekorácia, aj keď vyzerá veľmi pekne? Sviečky. Na slniečku sa naozaj roztopí, ďalej by to nemalo byť nič z kovu, pretože budete mať problém sa daného predmetu dotknúť. Pokiaľ chcete na záhradný stôl umiestniť dekoráciu, potom odporúčame materiály prírodné, látkové. Tie slniečko až toľko nepriťahujú. Ako vybrať nábytok podľa počtu osôb?

V podstate platí, že pri záhradnom nábytku, respektíve stola a stoličiek, platí rovnaká zásada ako pri jedálenskom stole doma. Je vždy praktické, keď môžete mať dve miesta na sedenie navyše, teda dve stoličky k dispozícii navyše. Pre prípadných hostí, alebo ako dekorácia napríklad niekto vo zbytočne prázdnom kúte záhradky. Pri výbere stola tiež zvážte, či chcete mať vo stole otvor, pre umiestnenie slnečníka, alebo nie. Ak plánujete umiestnenie zostavy do tieňa, potom otvor je zbytočný a bude vám vadiť. Ak však slnečník máte v pláne k zostave zaobstarať, dávajte pozor, aby ste vybrali takto záhradný stôl už pripravený.

U stoličiek zase zvážte, či chcete, alebo nechcete mať opierku lakťov. Aj také detaily vám ušetrí sklamanie z nákupu, kedy mnohokrát, až doma zistíme, veď mne tento nábytok vlastne nevyhovuje. A keď dobre vyberiete, potom nezostáva už nič iné, než užívať krásnych a príjemných letných dní. A my vám prajeme, aby aj tohtoročné leto ste si užili ako najlepšie.