Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Inšpirácia, ako zariadiť malú obývaciu izbu

Obývacia izba je miestom, kde trávime veľkú časť dňa. Navyše sa jedná o vizitku celého bytu, alebo domu, kam sú pozývané aj prichádzajúce návštevy. Vadí vám, že je vaša Obývacia izba malá? Máme pre vás pár tipov, ktoré opticky zväčšia túto miestnosť.

"Obývačka" by mala byť zariadená reprezentatívne a zároveň dostatočne pohodlne tak, aby sa v nej príjemne trávil voľný čas. V stiesnenom a preplnenom priestore sa cítiť dobre nebudete. V prvom rade sa preto zbavte zbytočností a nábytku, ktorý namiesto šetrenia miesta, zaberá viac priestoru, než je nutné.

Svetlé odtiene sú nutnosťou

Múry, podlahy i nábytok voľte vo svetlých odtieňoch. Ako je známe, svetlé odtiene dodajú malým miestnostiam priestor i jas. Tmavé, či výrazné farby majú opačný účinok.

Je len na vás, či zvolíte bielou v kombinácii so sivou, hrejivé odtiene béžovej, alebo aktuálne trendy pastelové farby.

Jemné odtiene dávajú priestor kreativite pri výbere doplnkov. Držte sa ale pravidlá, že menej je niekedy viac. Zvoľte radšej len pár kúskov vo výraznej farbe.


                                                                                              Obývacia izba Toscane

Nábytok má šetriť miesto

Občas si neuvedomujeme, že nábytok nám má pomôcť ušetriť miesto, nie ho zbytočne zaberať. Pre lepší výsledný dojem nábytok voľte v jednotnom štýle i rovnakom materiáli.

Knižnice a regály vyberajte tak, aby tu boli aj poličky s dvierkami. Keď niektoré veci schováte, izba nebude pôsobiť toľko plná.

Snažte sa držať nábytok od zeme, to priestoru tiež pridá. Vašimi pomocníkmi budú najrôznejšie poličky aj skrinky, ktoré prirobíte na stenu.

Pri výbere obývacie steny sa zamerajte na rozloženie, alebo farbu

Skoršej doby, kedy bolo moderné mať v obývačke masívnu obývaciu stenu, sú preč. Obzvlášť, ak je váš pokoj menších rozmerov.

Ale to neznamená, že by ste ich mali úplne vyradiť. Zamerajte sa ale na tie, ktoré sú buď vo svetlejších odtieňoch, ideálne v podobnej farbe ako múr. Výsledok bude jemnejší a stena nebude toľko vystupovať do priestoru.


                                                                                                 Obývacia stena Isola I

Ďalšou možnosťou sú obývacie steny, ktoré nie sú tvorené z jedného kusu, ale z niekoľkých poličiek a skriniek. Tým, že je medzi nimi priestor, tak opticky nezaberú toľko miesta. Jednoduchú obývaciu stenu oživí výrazné doplnky v jednej farbe.


                                                                                                   Obývacia stena Wall unit

    

Jeden výrazný kúsok oživí miestnosť

Aj ak máte malú obývaciu izbu, tak nemusíte vyberať len jednoduché minimalistické kúsky. Zvoľte ale len jeden, výrazný prvok, ktorý upúta pozornosť. Výborne zafunguje dizajnová sedačka uprostred miestnosti. Majte ale na pamäti, že medzi jednotlivými kusmi nábytku musí byť dostatok priestoru.

                                                                             Dizajnová čalúnená pohovka Syrakus
                                                                              

Čarujte so zrkadlami

Hoci ste možno presvedčení, že zrkadla patrí skôr do kúpeľní a spální, tak nájdu svoje využitie aj v obývacej izbe. Vďaka odrazu dokážem znateľne zväčšiť miesto a vďaka tejto vlastnosti majú miesto v každej izbe, ktorý chceme zväčšiť. Podobne poslúži aj sklenené časti na nábytku.

Malá izba neznamená zlá

To, že je vaša obývacia izba menších rozmerov, nie je nič zlé. Naopak menšie priestory pôsobí útulne a vďaka našim tipom si ho môžete upraviť tak, že tu vy aj návštevy budete radi tráviť čas.