Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Je rastúci detský nábytok naozaj dobrá voľba?

Určite ste už počuli o rastúcom detskom nábytku, ktorý môžete jednoduchou premenou či povedzme demontážou prispôsobovať veku dieťaťa. Ale jerastúci detský nábytok riešením, ktoré sa oplatí? Nábytok a nielen detský predávame a dizajnu sa venujeme už niekoľko rokov. Sme zástancami rastúceho detského nábytku, ale len niektorého. Nedávame pomyselný palec hore treba postupne možnému rozkladaniu detské postele, pretože k rastúcej posteli nemáte šancu napríklad zaobstarať kvalitný matrac. Je ale detský nábytok, kde možnosť premeny či nastavenie výšky, zmeny sklonu vidíme ako veľmi praktické, pre vývoj dieťaťa prospešné. Medzi taký detský nábytok radíme rozhodne detské písacie stoly a detské stoličky s možným nastavením výšky sedadla.

 

 

Detský písací stôl pre správne držanie tela

Ako sme už povedali, najviac oceňujeme rastúci detský  nábytok v podobe písacieho stola. Pre dieťa, keď takýto rastúci písací stôl zaobstaráte, zabezpečíte zdravé držanie tela a správne sedenie keď píše úlohy, alebo si len kreslia. Rastúci písací stôl vám ponúka možnosť zmeny výšky pracovnej dosky, ale tiež jej sklonu. S rastúcim vekom dieťaťa postupne písací stôl zvyšujete, sklon pracovnej dosky zase môžete či skôr vaše dieťa využiť najviac keď má za úlohu niečo narysovať. Aby ste z písacieho stola dostali maximum funkcií, ktoré vám ponúka, je potrebné ešte zaobstarať detskú stoličku s možným nastavením výšky sedadla.

 

 

Konkrétne pre kolekciu rastúcich písacích stolov Baru od nemeckého výrobcu platí, že všetko je možné dieťaťu prispôsobiť. Výrobca myslí aj na praktické detaily. Napríklad pri sklone pracovnej dosky sú k dispozícii zábrany, aby písacie potreby nespadli na zem a boli pri ruke. Nechýba ani šuplík a úložný priestor pod pracovnou doskou. Rastúce písací stôl je vyrobený z dreva borovice v transparentnom bielom odtieni, ktorý zachováva viditeľnú štruktúru dreva. Z rovnakého materiálu je vyrobený aj praktický kontajner na pojazdoch, ktorý možno kúpiť v prípade, že potrebujete viac úložných priestorov.

 

Detská stolička musí mať možné nastavenie výšky sedadla. Ak máte pracovnú dosku v najnižšie položenej pozícii, tiež stoličku potom výške pracovnej dosky prispôsobíte. Riešenie je ideálne predovšetkým v čase, keď dieťa začne chodiť do prvej triedy. Pre mnoho prváčikov je klasický písací stôl bez možnosti nastavenia príliš veľký a tak rastúci nábytok príde naozaj vhod. Výrobca ponúka vždy riešenie v odtieňoch pre dievčatá aj pre chlapcov, alebo v neutrálnych odtieňoch. Masív ako použitý materiál na výrobu detského nábytku je tiež to najlepšie, čo môžete vášmu dieťaťu zaobstarať.

 

 

Rastúci písací stôl korešponduje is ostatným detským nábytkom, nijako nenarúša harmóniu interiéru. Ponuka písacích stolov s možným nastavením výšky je veľmi široká, vybrať si môžete z najrôznejších odtieňov a aj materiálov. Samozrejme, že v ponuke detského nábytku nájdete aj klasické písacie stoly bez možnosti nastavenia, ktoré sú dostačujúce ak máte už väčšie dieťa. Ale aj u klasických detských písacích stolov nájdete v poslednej dobe rad prekvapujúcich funkcií, ako napríklad písacie stoly s regálom, nadstavcom, ktoré vlastne navyšujú dĺžky pracovnej dosky, alebo veľkosť odkladacích priestorov. Výber je naozaj široký, dizajny netradičné.