Showroom info

Navštívte náš novo otvorený showroom v Brne a pozrite si naše produkty.

Zákaznícka podpora: +420 724 777 014 (Po-Pia 8:00 - 17:00)
štýlové bývanie
0
0,00 €
Košík je prázdny. Poďme to napraviť!
0

Prvý dojem dvakrát neurobíte. A vaša predsieň tiež nie. Zariaďte si ju so štýlom.

Doprava
zadarmo nad 80,00 €
Doručení
za 3-7 dní

Aj vaša kúpeľňa si zaslúži vyzerať krásne ako vy. Zariaďte si ju štýlovým nábytkom a vybavením.

Doprava
zadarmo nad 80,00 €
Doručení
za 3-7 dní

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jedáleň je vizitkou domácnosti

Doma pri jedálenskom stole sa stretávame predovšetkým s rodinou a priateľmi. Aby sme spoločné chvíle strávili príjemne a stolovanie sa stalo zážitkom, na to sa treba náležite pripraviť. Ako? S výberom vám poradi nábytok Aldo. Trendom sú otvorené jedálne, ktoré bývajú najčastejšie súčasťou spoločenskej zóny, kde voľne nadväzujú na kuchyňu a prechádzajú v obývaciu izbu. Sú veľmi praktické, ale aj príjemné, pretože nepôsobí stiesnene. V prípade, že sa o to náležite postaráte, stolovanie sa stane skutočným zážitkom.

 

Stabilná základňa

 

Miesto vyhradené jedálni by malo priestorovo odpovedať konkrétne domácnosti, teda počtu osôb, ktoré ju užívajú, a ich spôsobu života. Je veľmi podstatné, či rodina denne zasadá napríklad k spoločnej večeri a príležitostne stoluje s priateľmi, alebo je stretnutie pri jedálenskom stole skôr výnimkou, pretože sa členovia domácnosti stravujú prevažne mimo domova. V prvom prípade ponechajte jedálni viac priestoru a siahnite po väčšom stole. V tom druhom voľte úspornejší variant. Bude vám zrejme stačiť menší stôl, ktorý nezaberie toľko miesta, alebo praktický rozkladací stôl. S ohľadom na konkrétne osoby je potrebné tiež voliť vybavenie. Nielen z hľadiska estetického, ale aj ergonomického. "Každej osobe pri stole by mala byť vyčlenená plocha minimálne 40 x 60 cm (tento rozmer je pri stolovaní pre jednu osobu naozaj minimum). Ak máte malý byt alebo je vaša rodina len dvojčlenná, zrejme vystačíte s jedálenským stolom o rozmeroch 80 x 120 cm. Štvorčlennej rodine možno však štandardne odporučiť stôl 90 x 140 cm, ale aj ďaleko väčšie, pokiaľ nie je potrebné nijako zvlášť úsporne hospodáriť s priestorom.

Rustikálna jedáleň B01

 

Doplnky do jedálne

 

"Jedálenský stôl tvorí dominantu jedálne, preto by mal byť pevný a stabilný a taktiež by mal štýlovo zapadať do daného prostredia. Ak má váš interiér trochu strohé línie, je dobré ho rozohrať. Priestor jedálne vhodne oživí napríklad okrúhly stôl, ktorý je zároveň aj praktický, pretože sa k nemu pohodlne posadí viac ľudí. Ak zápasíte s centimetrami a rozhodli ste sa pre stôl rozkladací, preferujte kvalitu. Stolička musí tiež príjemne splynúť s prostredím, byť stabilný, ale predovšetkým pohodlné. "S ich výberom si dajte naozaj záležať. Nutne nemusíte uprednostniť stohovateľné alebo skladacie stoličky. Naopak, ak vyhľadáte tie správne, poskytnú vám službu aj inde v interiéri. Viac pohodlia vám určite ponúknu stolička s podrúčkami. Tie oceníte najmä v prípade, že sa u vás doma všetky spoločenské dianie odohráva napospol pri jedálenskom stole. Poďakujú vám i staršie osoby, ktorým sa z nich bude lepšie vstávať. Potrebujú však viac miesta. "Do každej jedálne patrí prídavný stolík na servírovanie a príborník. Ide o veľmi praktický nábytok, ale aj prvky, ktoré môžu príjemne dotvárať celkový vzhľad jedálne.

Rustikálna vitrína CA602

 

Príjemná atmosféra

 

Atmosféru jedálne môžete veľa ovplyvniť osvetlením a dekoráciami. Jedáleni by nemalo chýbať základné technické stropné svetlo a doplnkové svietidlo priamo nad jedálenským stolom alebo ich zodpovedajúci počet v závislosti od rozmeru stola. Dajte pozor na primeranú veľkosť, tvar, farbu i štýl tienidla. Do jedálne môžem odporučiť aj lampy. Môžu byť niekde stranou na konzole, príborníka či umiestnené na prídavnom stolíku. A rozhodne by ste nemali zabudnúť na pekné prestieranie, na štýlové dekorovanie jedálne v súlade s konkrétnou spoločenskou udalosťou a čerstvé kvety vo váze. Ak sa vám bude dariť vytvárať príjemnú atmosféru, spoločne s blízkymi strávite pekné chvíle a priatelia sa k vám budú radi vracať.

 

Jedáleň Elise

Novinky do schránky

Každý týždeň to najzaujímavejšie zo sveta bývania.
Kedykoľvek budete chcieť, môžete sa odhlásiť.