Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jedáleň v obývacej izbe, tradičné riešenie priestoru

Nielen v malých miestnostiach, ale aj vo veľkých, priestranných, je častým riešením spojenie dvoch typov interiéru do jedného celku. Veľmi často potom práve v jednej miestnosti riešime kuchyňu spojenú s obývacou izbou kde súčasťou je aj jedálenský priestor v podobe stola a stoličiek. Spájanie interiérov má určite niečo do seba. Zariadiť takýto interiér v jednotnom dizajne dnes nie je vôbec žiadny problém. Výrobcovia prichádzajú s celým radom kolekcií, ktoré ponúkajú nábytok pre vybavenie niekoľkých interiéru v identickom dizajne. Čo všetko, ak práve vy máte v pláne v jednej miestnosti zariadiť viac interiérov môžete využiť, ako taký pokoj, miestnosť rozplánovať?

 

 

Inšpirácia z Francúzska

Francúzsky výrobca predstavuje na nábytku Aldo hneď niekoľko kolekcií pre tento spôsob vybavenia interiéru. Môžete tak v rovnakom dizajne zaobstarať televízny stolík, jedálenský stôl, obývaciu stenu, komody a samozrejme kopu ďalších a ďalších dielov. Najčastejšie sú kolekcie navrhnuté vo veľmi funkčným, modernom dizajne, ktorý nájde uplatnenie aj v malých interiéroch, napríklad práve panelákových bytov. Na ilustračných fotografiách môžete samo posúdiť, ako príjemne jednotný interiér vyzerá. Všetko do seba krásne zapadá, každý diel nábytku ladí s tým ďalším.

 

Kolekce nábytku Manchester     Nábytek pro vybavení obývacího pokoje, kolekce Manchester

 

Ale zariaďovať jedáleň s obývacou izbou v jednej miestnosti má ešte rad ďalších výhod. Jednou z nich je tiež nižšia obstarávacia cena za vybavenie daného interiéru, pretože rad dielov využijete vlastne ako v jedálenskom kúte tak v obývacej izbe. Ak máte malý byt a predsa len máte niekedy návštevu, nie je od veci zaobstarať rozkladací jedálenský stôl. Máte potom možnosť vždy všetkých stravníkov posadiť k jednému stolu, v jednej miestnosti.

 

V prípade jedálenského kúta v obývacej izbe je dobre, keď priestor pomyselne, akoby opticky niečím rozdelíte. Môžete využiť ako pomyselné prepážky komodu, alebo vitrínu. Jednu miestnosť tým rozdelíte na dve zóny. Samozrejme ak vám to priestor dovolí. A nezabúdajte, že v naozaj malej izbe možno využiť steny. Dnešná ponuka nábytku prináša veľký výber designov s možnosťou zavesenia na stenu. Vybrať si môžete aj malé skrinky, alebo vitríny a tak stenu využijete ako možnosť ďalšieho úložného priestoru. V neposlednom rade sú tu obyčajné, jednoduché police, ktoré však možno v maximálnej miere využiť.

 

 

Inšpirácia z Nemecka

V ponuke nemeckého výrobcu vám môžeme predstaviť riešenie jedálne v obývacej izbe aj v rustikálnom dizajne. Aj štýlové interiéry majú niečo do seba a ponuka samostatných dielov dreveného nábytku nie je vôbec malá. K výberu máte cenovo dostupné riešenia nábytku z borovice, alebo nábytok v novom trendy industriálnom dizajne z dreva mango.

 

      

 

 

Nebojte sa experimentovať, buďte originálný

Dnešná ponuka nábytku to sú tiež veľmi zaujímavé, možno pre niekoho až príliš odvážne designy. Nábytok treba s potlačou, ktorý sa stáva veľmi módnou záležitosťou, nábytok, ktorý má až prekvapujúce tvary. Na našom trhu sme bohužiaľ boli zvyknutí na jednotvárne, monotónne designy nábytku, najlepšie potom všetko v prírodnom odtieni. A aj v dnešnej dobe sa mnoho z nás bojí "extravaganciou", ale nemusíme ísť ani tak ďaleko, mnohokrát voľba odtieňa je stále problém. nie je povedané, že nábytok musí mať vždy prírodný odtieň. Napríklad veľmi príjemné sú zostavy tiež v štýle "black and white", teda spojenie úplne kontrastných farieb do jedného dielu nábytku, biele s čiernou.

 
Na fotografiách je názorná ukážka toho, že aj tak trochu "výstredný" dizajn nemusí byť vôbec zlý. Francúzsky výrobca v kolekcii Forum Urban využil ako pomyselného styčného bodu medzi dielmi grafický náznak mesta New Yorku. Jednoduché línie v spojení farieb čiernej s bielou potom radí celú kolekciu do kategórie veľmi moderného nábytku. A aj tu je ponuka dielov určená pre možné vybavenie obývacej izby a jedálne v jednotnom dizajne. Tak ktorý štýl oslovil vás?