Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jedálenský stôl v byte

Nábytok Aldo, vám v tomto roku chce priniesť len to najlepšie z kategórie nábytku, akokoľvek spätým s stolovaním. Stolovanie je veľmi dôležitým pre každú rodinu a tento zvyk spoločného stolovania by sme nemali ignorovať. Jedálenské stoly na našich stránkach ponúkame z masívu, jedálenské stoly z laminátu, jedálenské stoly z viacerých materiálov, jedálenské stoly rozkladacie a tak by sme mohli pokračovať. K jedálenským stolom ponúkame samozrejme aj jedálenské stoličky, nech si sami podľa svojich potrieb bývania skompletizovali jedálenský set. Jedálenská stolička, ako aj stoly tvorí na našom portáli samostatnú kategóriu. Ponúkame kvalitné jedálenské stoličky z bukového dreva, jedálenské stoličky z masívu, ale aj jedálenské stoličky moderné, či luxusné, vhodné aj pre hotelové a reštauračné vybavenie. Poďte si spoločne s nami prečítať pár bystrých postrehov o kultúre stolovania.

 

Jídelní stůl s úl. prostorem Be Alive  Jídelní stůl Dina  

 

Rozkladací stôl

Aby sme si nedeľný obed mohli poriadne vychutnať, je k tomu potrebný okrem výdatného pokrmu i stôl. Plní nielen funkciu stolovaciu, ale odnepamäti sa u neho schádza celá rodina, ktorá na jeho doske rieši svoje radosti i trápenia. S tradičným využitím štvornohých rodinných opory kráčajú i nové dizajnové smery. U moderného stola sa totiž pohodlne naje šesť i osem ľudí a po rozložení desať a viac. Najnovší trend teda velí: "Čím je väčší stôl, tým pohodlnejšie bude jeho využívanie". Kvôli praktickosti zostal štvorcový alebo obdĺžnikový, ako materiál je veľmi obľúbené sklo v kombinácii s kovom, drevo so sklom a na výslnie sa dostáva nábytok z exotických drevín. Vedľa klasického tvaroslovia stolov sa v interiéroch uplatňujú stoly i v trochu netradičnej podobe, treba len ako pokračovanie kuchynskej pracovnej dosky či ostrovčeka kuchyne. Ak sú navyše kuchynské pracovné dosky s nadväzujúcim stolom materiálovo prepojené, prechádza kuchyne voľne do centrálneho spoločenského priestoru a nepôsobí ako izolovaný ostrov na varenie.

 

  

 

 

Klasická výška

Navyše sú dosky z umelého kameňa či vysokotlakového laminátu veľmi odolné, takže je stôl prakticky nepoškodený. Nevýhodou týchto stolov je ich imobilita. Zostane naveky, alebo aspoň do renovácie či výmeny kuchyne, na jednom mieste. Pre pohodlné stolovanie je pri výbere stola bezpodmienečne nutné dodržať jeho štandardnú výšku, ktorá činí 76 centimetrov. Túto výšku ponúka aj nábytok Aldo u všetkých jedálenských stolov. Aj stolička by mala vyhovovať svojmu účelu. Preto v prípade jedálenských stoličiek volíme také, ktoré majú sedadlo mierne zaklonené dozadu, aby nebol stlačovaný naplnený žalúdok. Výšku stoličiek pre dospelých volíme tak, aby hrany sedadlo netlačili do mäkkých tkanív podkolenia. Deti by potom mali sedieť na stoličkách, ktoré rastú s nimi, teda na takých, u ktorých je možné meniť polohu sedadla, ale aj podpierky nôh.