Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jedálenský stôl v kuchyni

Pri výbere kuchynského nábytku je nutné dodržiavať určité nepísané pravidlá týkajúce sa hlavne priestorového usporiadania miest pri stole. Jedine tak, sa môžete u kuchynského stola cítiť pohodlne. Jedálenské stoly na nábytku Aldo, ktoré vám dnes predstavíme, majú spoločných niekoľko parametrov. Jedálenské stoly všetkých designov pre vybavenie kuchýň a jedální.

 

 

Rozmery kuchynského stola

Pri výbere jedálenského nábytku by sme mali mať prevažne na pamäti priestor, ktorý máme k dispozícii a počet členov rodiny (mali by ste počítať aj s prípadnou návštevou). Pri výbere jedálenského čiže kuchynského nábytku je nutné dodržiavať aj určité nepísané pravidlá, týkajúce sa prevažne ergonómie a priestorového usporiadania miest pri stole. Aby sme sa pri kuchynskom stole mohli dobre najesť, musíme mať okolo seba dostatok miesta. Podľa ergonomických tabuliek je minimálna šírka priestoru pre jedného stravníka 45 centimetrov, optimálne je 60 centimetrov. Hĺbka stola by mala byť taká, aby osoba dosiahla do jeho stredu, čo znamená asi 80 centimetrov. Pre 4 osoby by teda mal mať dostačujúci stôl rozmery 90 x 160 centimetrov. Pre dve osoby je vhodný štvorcový stôl o rozmeroch minimálne 80 x 80 centimetrov. Jedálenský stôl na jednom podstavci, teda jednej nohe, sa v tomto roku vracia do obľúbeného výberu všetkých dizajnérov. Tak trochu retro, nemyslíte? Jedálenský stôl v guľatom tvare a presne dizajnu, aký nám ponúka stôl, je vhodný do menších interiérov kuchýň a jedální. Veľmi dobre zvolil výrobca tiež odtieň, prírodný dub. Môžete si však v našej ponuke vybrať tiež stôl v prevedení bielom, alebo venge, rovnako ako rad ďalších samostatných dielov tejto kolekcie.

 

 

Nedostatok miesta na kuchynský stôl

Ak nemáte v kuchyni dostatok miesta, aby ste tam mohli mať stôl optimálnych rozmerov, sú tu aj iné riešenia. Napríklad, môžete zvoliť stôl rozkladací či nahradiť klasický stôl stolom barovým alebo raňajkovým pultom (raňajkový pult je podlhovastý úzky stôl, umiestnený buď pri stene pod oknom, alebo kolmo prisadený ku kuchynskej linke), ktorý je v posledných rokoch veľmi obľúbený. My vám predstavíme jedálenský stôl barový v bielom lesku, ktorý je veľmi obľúbenou verziou práve do malých interiérov kuchyne. Pre rýchle raňajky, či občerstvenie sa nám návrh na riešenie jedálenského kúta veľmi páči. Samotný názov v doslovnom preklade Breakfast - rýchla prestávka, veľmi vystihuje funkciu tohto moderného dizajnu. Veľmi vhodne možno barový stôl umiestniť do malých interiérov, alebo tiež veľkých, ak máte jedáleň ako samostatnú miestnosť a v kuchyni naozaj potrebujete len miesto pre občasné stolovanie.

 

 

 

Vhodná výška a materiál

 

Doska jedálenského stola by mala byť približne 30 centimetrov nad sedadlom stoličky a súčasne asi 75 až 80 centimetrov nad zemou. Ak oprete lakte o stôl a máte pri tom dostatočné pohodlie, je výška stola správna. Príliš vysokí, alebo naopak príliš malí ľudia by si mali nechať stoly upraviť na mieru priamo u stolára. Doska stola je najčastejšie obdĺžniková alebo štvorcová.