Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jednoduché úložné riešenia do obývačky

Hoci dnes môžeme mať všetci svoj mp3 prehrávač, neznamená to, že vyhodíme všetky svoje starostlivo zbierané cédečka. A popri všetkých tých knihách a dévedéčkach, ktoré postupne honobíme, je dosť pravdepodobné, že naša obývačka je čím ďalej plnšia a plnšia. Ak nechceme, aby sa nám tieto predmety povaľovali kade-tade po zemi, parapetných doskách či stolíkoch, je oplatí sa popremýšľať nad vhodnými úložnými priestormi, tak aby bolo všetko čo potrebujeme poľahky dostupné, ale zároveň by to nezaberalo veľa priestoru.

 

Čo s knihami?

Otvorené poličky na knihy môžu vyzerať veľmi dobre, samotné knihy sa pritom môžu stať súčasťou dizajnu. Ak chcete usporiť čo najviac miesta je vhodné umiestniť do izby takzvanú obývaciu stenu, od podlahy po strop. Takýto typ nábytku poskytuje veľmi veľa úložného priestoru, pričom nezaberá veľa miesta. A ak je nábytok rovnakej farby ako stena za ním, opticky sa „stratí", čo mnohí ocenia.

Obývacia izba Linea - samostatné diely

 

Ako si vybrať nábytok

Pri výbere nábytku do obývacej izby majte na pamäti, čo tam chcete uchovávať. Tomu prispôsobte veľkosť poličiek a úložných priestorov. S tým súvisí aj to či či chcete nábytok s dvierkami alebo bez nich. Nábytok, ktorý má dvierka umožňuje skryť ich obsah pred očami vašich návštevníkov. Predídete tak nutnosti upratovať ich príliš často, čo je vhodné najmä pre tých zaneprázdnenejších z nás. Premyslieť sa oplatí aj možnosť ukryť domáce spotrebiče umiestnené v obývačke. Ak má váš nábytok odsúvacie, vyklápacie či klasické dvierka, môžete nechať váš televízor, video či hi-fi sústavu „zmiznúť" v čase, keď ich nevyužívate, pričom ich v prípade potreby môžete kedykoľvek odhaliť a použiť. Viaceré nábytkárske spoločnosti sú dokonca schopné niektoré súčasti elektroniky, ako sú napríklad reproduktory, plne integrovať do nábytku. Ak máte menšiu obývaciu izbu a nechcete, aby pôsobili ešte menším dojmom, použite čo najmenej nábytku, ktorý by mal byť rovnakej farby ako pozadie a nemal by byť vysoký, aby „nelámal" pohľad do izby.

Obývacia stena Sámos 335821

 

Obývačka verzus pracovňa

Ak vaša obývačka slúži zároveň ako pracovňa, postarajte sa o to, aby ju tam nebolo cítiť až príliš. Pokúste sa ju preto „utajiť", k čomu môže poslúžiť vstavanie do obývacej steny, tak, že počítač, tlačiareň a pracovné materiály môžu byť na konci dňa odložené bokom a nebudiť tak nepríjemný dojem. Zvážte možnosť nainštalovať dvierka, ktoré by tento pracovný kút zakryli. Pracovnú časť obývačky podľa možností umiestnite do rohu.

Pracovňa Malibu B