Showroom info

Navštívte náš novo otvorený showroom v Brne a pozrite si naše produkty.

Zákaznícka podpora: +420 724 777 014 (Po-Pia 8:00 - 17:00)
štýlové bývanie
0
0,00 €
Košík je prázdny. Poďme to napraviť!
0

Prvý dojem dvakrát neurobíte. A vaša predsieň tiež nie. Zariaďte si ju so štýlom.

Doprava
zadarmo nad 80,00 €
Doručení
za 3-7 dní

Aj vaša kúpeľňa si zaslúži vyzerať krásne ako vy. Zariaďte si ju štýlovým nábytkom a vybavením.

Doprava
zadarmo nad 80,00 €
Doručení
za 3-7 dní

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Keď sa povie masív

Dokonale remeselne opracované fošne, dosky, vlysy a hranolky, vzájomne stolársky pospájané a dômyselne pretvorené do podoby nábytku s jasne viditeľnou tektoniku rastlého dreva, tak si dnes väčšinou predstavujeme nábytok z masívu. Vyžaruje z neho sila prírody, veleba a vôňa šumných velikánov rovnako ako zručnosť jeho zhotoviteľov. Nábytok z masívu je najlepšou voľbou pre vaše bývanie. Drevený nábytok z masívu vyniká vysokou odolnosťou, pevnosťou, trvanlivosťou a hlavne ide o skutočné drevo. Ak milujete vôňu dreva, potom je pre vás drevený nábytok z masívu tou najlepšou voľbou.

 

 

Slová sú len slová

 


Nábytok z dreveného masívu môže, ale nemusí vyzerať masívne, teda mohutne. Ani jeho vzhľad nemusí súvisieť so skutočnou hmotnosťou. Veď z tvrdého dreva je možné vytvoriť opticky krehké, takmer priehľadné predmety, a napríklad masívny smrekový nábytok môže zase prekvapiť ľahkosťou (nízkou hmotnosťou). Naopak, zámerne ťažko vyzerajúce mobiliár vôbec nemusí byť z dreveného masívu - má tak len pôsobiť, podobne ako kašírovaná imitácia skaliská na javisku. A ten, kto raz na vlastnej koži - presnejšie na vlastnú nohu - zakúsil vskutku masívny vplyv aj malé skrinky z odýhovaných drevotrieskových dosiek, nezabudne na značnú hmotnosť aglomerovaného dreva, ktoré má k drevenému masívu naozaj dosť ďaleko. Opomeňme teda rôzny výklad pojmov masívne a masív, aj skutočnosť, že sa tak začínajú označovať aj niektoré, najmä doskové materiály s prevahou "drevenej zložky". Masív a masívne má teda zrejmé znamenať ne-čo navyše, čosi lepších a opravdovějšího, módne povedané autentičtějšího. Napriek tomu že mnohé lepené dosky alebo iné konštrukčné prvky majú výhodnejšie vlastnosti než prosté drevo, napríklad tvarovú stálosť či naopak trvalú pružnosť. Slová sú len slová a koniec koncov záleží na vlastnostiach konkrétneho výrobku. V súčasnosti sa potom najviac stretávame s takými kombináciami základných prvkov, ktoré majú požadovaný drevený vzhľad a životnosť. Dôležité je, ako predmet slúži a nakoľko nás oslovuje vzhľadom a krásou. Šatňové skrine a nočné stolíky z masívu majú na Aldu, široké zastúpenie. Nábytok z masívu sa opäť vracia do priazne slovenského zákazníka a to je dobre. Jedná sa o ekologické výrobky, ktoré doplnia interiér domácností. Za pozornosť stojí nočné stolíky z masívu, ktoré v spojení s posteľou z masívu vytvoria najlepšie podmienky pre zdravý spánok. Skrine z masívu sú obľúbeným produktom našich zákazníkov. Šatňové skrine pôsobí mohutným, štýlovým dojmom, ktorý nestráca na kráse ani po niekoľkých rokoch.

 

Šatníková skriňa Celso 30500335

 

 

Zmena je život

 

Poňatie krásy je tak premenlivé, ako sa naopak niektoré technologické postupy nemenia či sú po storočiach až tisícročiach znovu pracne objavované. Je známe, že už staro-egyptskí a iní dávni remeselníci dokonale ovládali techniku dýhovanie, lepenie i umenie intarzie (vykladanie slonovinou, korytnačinou, perleťou, drahými drevami a kamene), pozlacovanie, polychrómia a ďalšie povrchové úpravy, pod ktorými mohol drevený základ takmer úplne zmiznúť. Vďaka sústruženie, vyrezávanie a tvarovanie nadobúdali jednotlivé dielce vzhľadu rastlín alebo častí zviera-cich tiel či architektonických - kamenných - článkov. Svet chce byť klamaný a ľudia si chcú hrať. Koho oslovuje drevo vo svojej prírodnej podobe, ten sa k nemu dnes môže navrátiť alebo si dokonca kúpiť nábytok hodný pařezové chalúpky.

 

Jedálenský set Tirol 30500140

Novinky do schránky

Každý týždeň to najzaujímavejšie zo sveta bývania.
Kedykoľvek budete chcieť, môžete sa odhlásiť.