Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Keď začínate bývať, regály sú ideálnym riešením

Mladí ľudia, ktorí sa rozhodnú bývať spoločne, určite nechcú za nábytok utrácať veľké finančné čiastky. Radšej peniaze míňajú za dovolenku, alebo iné zážitky a tak niekde či na niečom treba ušetriť. V mnohých prípadoch mladý pár tiež začína na nejakom podnájme a tak je logické, že vybavenie prípadného domova odkladajú až na dobu, kedy budú vo svojom a na trvalo. Ako ale zariadiť byt funkčne, lacno a navyše aby sa v ňom dobre bývalo? Riešením sú regály a regálové systémy, ktoré sú dnes v ponuke výrobcov dostupné pre vybavenie akéhokoľvek interiéru. Dnes si ukážeme, čo všetko sa dá obstaraním funkčného regálu získať.

 

 

Regály do obývacej izby

Veľmi často si regály obstarávajú práve do obývacej izby. V ponuke sú vždy regály samostatne, ktoré ak zaobstaráte viac dielov môžete zostaviť dokonca do obývacej steny. A podľa počtu regálov potom vaše obývacia stena má daný rozmer, povedzme dĺžku. Najlepšie bude uviesť príklad na fotografiu.

 

   

 

Kolekcie Sophia, ktorú uvádzame na ilustračnej fotografii, je typickým príkladom takéhoto riešenia. Z rôznych regálov môžete zostaviť stenu podľa vlastných potrieb, dokonca je súčasťou regálov aj zabudovaný písací stôl. Ten sa skvele hodia, pretože mladí ľudia väčšinou nemajú miesta nazvyš. A tak súčasťou obývacej izby môže byť aj taký "home office" a za veľmi prijateľnú sumu. ak nepotrebujete písací stôl, stačí len časť, ktorá stôl obsahuje vymeniť napríklad za regál navyše, alebo ďalšie komodu. U tohto systému máte možnosť rozhodovať aj o tom, ktorý regál bude mať dvierka, alebo bude otvorený. Na fotografii sú dvierka v bielom lesku, ktoré ešte môžete nahradiť za sklo. Možností je celý rad a to je ďalší charakteristický systém pre moderné regálové systémy.

 

V ponuke sú aj ďalšie spôsoby, ako zariadiť obývaciu izbu. Niekedy treba potrebujete len malý regál pre optické rozdelenie interiéru, alebo vám len chýba police pre ukladanie knižiek a časopisov. Regály samostatne majú najrôznejšie tvar a veľmi sa nám páči aj regály, ktorých súčasťou je látkový box. Do látkového boxu potom môžete uložiť predmety, ktoré nechcete aby boli na očiach.

 

 

Regály na ďalšie ilustračné fotografiu sú jedným z najlacnejších riešení. Zaobstarať ich môžete samostatne, alebo niekoľko dielov vedľa seba, ktoré potom spojíte už do spomínanej obývacej steny. Látkové boxy môžete zaobstarať podľa vlastných potrieb v rôznom počte, alebo nemusíte kupovať vôbec. Látkové boxy sú k dispozícii v širokej ponuke odtieňov, ktoré potom do vášho existujúceho interiéru môžu príjemne zapadnúť. Ponuka regálov pomocou ktorých je možné lacno a funkčne vybaviť obývacia izba je naozaj veľmi inšpirujúce.

 

 

Regály do spálne a ďalších interiérov

Najčastejšie majú regály v spálni za cieľ v podstate nahradiť šatníkovú skriňu a to z niekoľkých dôvodov. Len málokto do spálne vyhotovuje celú zostavu, pokiaľ je ešte v podnájme. A zostava to je niekoľko dielov v rovnakom dizajne vrátane skrine, postele, nočných stolíkov a komody. Mladý pár najčastejšie vyhotovuje samostatnú posteľ a potom potrebuje niečo lacného na oblečenie. V posledných rokoch práve preto prichádzajú výrobcovia s ponukou šatníkových stien, ktoré sú veľmi praktické a predovšetkým naozaj len za pár drobných.

 

   

 

Na prvej fotografii rozmerovo menšia regálová stena buďto pre jednu osobu žijúci "single", alebo do malého interiéru, kde nemáte skrátka priestor na nič väčšieho. Druhá fotografia je riešením pre pár a ponúka už veľký úložný a odkladací priestor, ktorý je dokonca väčší ako šatníková skriňa. Ak sa budete v budúcnosti sťahovať, stačí stenu tvorenú z niekoľkých samostatných regálov demontovať a ďalej v novom domove využívať. Buďto opäť ako šatníková stenu, alebo regály môžete rozmiestniť podľa potrieb samostatne. Často potom tieto regálové systémy končia ako police v garáži, ak ste si zaobstarali domček.

 

Regály rieši každý interiér. Nechýba ani ponuka regálov do kuchyne či dokonca detskej izby. Regály sú mnohokrát zanedbávaným dielom nábytku a pritom sú tak praktické a lacné. A dnes už nájdete regály s dizajnom, ktoré môžu byť aj ozdobou danej miestnosti.

 

Patrová postel Bibliobed nabízí regál pod schody

 

Regály do detskej izby sú výrazné, často v mnohých odtieňoch, ktoré získate vďaka farebným látkovým boxom. Regály na fotografiu vás potom určite prekvapí rozhodne veľkostí úložného priestoru, ktorý je povedzme na prvý pohľad nečakaný. Regálom ako lacného riešenia interiéru určite dávame za jedna.