Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Kedy je vhodné zaobstarať multifunkčnú detskú posteľ?

Máte problém s nedostatkom miesta v detskej izbe hoci máte len jedno dieťa? Áno, aj v prípade jedného dieťaťa sa môže stať, že je rozmerovo malú detskú izbu ťažké zariadiť. Ak patríte medzi rodičov s jedným dieťaťom a malou detskou izbou, dnešné rozprávanie je určené práve vám. Ideálne pre túto situáciu sú rozhodne multifunkčné detské postele. Súčasťou takejto postele je samozrejme okrem miesta na spanie rad úložných priestorov, ale aj písací stôl. Vďaka lôžku, ktoré je vo vyvýšenej polohe, vzniká priestor práve pre umiestnenie úložných priestorov, či už v podobe zásuviek, či skrinky a vzniká tiež priestor na písací stôl. Všetko na jednom mieste a všetko dohoromady zaberie rozhodne menej miesta ako klasická detská posteľ, komoda a písací stôl, ako diely nábytku zvlášť. Ponuka multifunkčných detských postelí je veľmi rôznorodá a dizajnov je celý rad. Sú detské postele vhodnejšie pre vybavenie detskej izby dievčaťa a naopak detskej izby chlapca. Pravdou je, že tieto detské postele sú dizajnom a rozmerom miesta na spanie riešením pre deti maximálne do trinástich, štrnástich rokov, potom sa už odporúča väčší rozmer miesta na spanie, ktoré ponúkajú zase študentské postele. A ak máte dve deti, potom do malého interiéru odporúčame ako riešenie pre úsporu miesta skôr poschodovú posteľ. Ich výber je tiež veľmi bohatý na najrôznejšie designy. Ale vráťme sa k téme a to detská multifunkčná posteľ.

Multifunkčná detská posteľ pre dievča

Samozrejme, že nábytok určený malej slečne, alebo už dokonca školáčke, je úplne rozdielny, ako nábytok pre chlapca. Líšia sa predovšetkým odtienmi, nie designy. Multifunkčné detské postele v bielom, ružovom, či bielo ružovom prevedení potom patrí k najčastejším výberom, ale ponuka je ďaleko väčší a vhodných odtieňov do detskej izby dievčaťa je celý rad. Každá multifunkčná detská posteľ samozrejme vďaka vyvýšenému spaniu musí pamätať aj na bezpečnosť a tak vždy je po celom obvode lôžka bezpečnostná zábrana. Tá zabraňuje pádu dieťaťa z výšky. Tiež rad posteľou má schodíky a nie rebrík, ktoré ponúkajú širšiu nášľapnú plochu.Dětská postel Reverse   Dětská postel Snoop s nadstavci

Ak sa vám niektorá z multifunkčných detských postelí zapáči, potom dobrou správou je určite skutočnosť, že v rovnakom dizajne zaobstaráte rovnako ďalšie diely nábytku. Trebárs šatníkovú skriňu, alebo nejakú tú komodu a regál. Možno zariadiť kompletnú detskú izbu. Na fotografii predstavujeme multifunkčnú detskú posteľ, ktorá má skoro podobu poschodové postele, ale je určená len pre jedno dieťa. Priestor pod vyvýšeným lôžkom využil výrobca na umiestnenie veľkého písacieho stola a malé šatne s tyčou na ramienka. Nechýbajú police a nechýba zábrana po obvode lôžka, ani bezpečnostné schodíky so širokou nášľapnou plochou. Druhá fotografia ponúka tradičnú detskú multifunkčnú posteľ dokonca v tradičných odtieňoch pre dievča. Písací stôl je tu na vysunutie a ak chcete, môžete stôl umiestniť napríklad niekam inam do interiéru a vo vzniknutom priestore umiestniť nejaké potrebné veci, potrebné boxy s hračkami. Aj tu je možnosťou celá rada.

Multifunkčná detská posteľ pre chlapca

V podstate sa jedná o úplne identický dizajn, ako u detských postelí pre dievčatá, mení sa iba odtiene. Multifunkčné postele do detskej izby chalanov majú rovnako veľmi široké zastúpenie. Navyše chlapci sú veľa živí, potrebujú priestor a písací stôl na zasunutie v malom interiéri tento priestor uvoľní. Kedykoľvek môžete písací stôl pod posteľ zasunúť.Patrová postel Heavy   Dětská postel Reverse


Na prvej fotografii multifunkčná posteľ z kolekcie Gravity od francúzskeho výrobcu. Toto riešenie je veľmi obľúbené, pretože vďaka dizajnu, ponúka detská posteľ naozaj veľké úložné priestory a to v podobe skrine na pravej strane. Nechýbajú ale ani odkladacie priestory v podobe políc pod schodíky aj nad lôžkom. Čo však láka u tejto postele najviac, je písací stôl, ktorý ponúka veľké rozmery aj úložné priestory. Druhá fotografia predstavuje detskú posteľ z kolekcie Kurt, tiež francúzskeho výrobcu. Tu je menší písací stôl a inak sú riešené úložné priestory. Je ťažko zhodnotiť, ktorá posteľ je lepšia, je to otázka vášho vkusu a samozrejme tiež finančných možností. V každom prípade sú multifunkčné detské postele, ako riešenie malého priestoru v detskej izbe jedného dieťaťa ideálne. Úspora je naozaj veľká.