Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Kedy zaobstarať deťom poschodovú posteľ?

Poschodové postele ako všetci vieme sú ideálnym riešením rozmerovo malého interiéru detskej izby, pretože dokážu ušetriť veľkú časť priestoru. Kedy je ale obstaranie poschodové postele vhodné, koľko rokov by vaše deti mali mať? A od koľkých rokov sú poschodové postele bezpečné? Tieto a ďalšie otázky budú námetom nášho dnešného článku. Ak práve zvažujete obstaranie poschodové postele vašim deťom, dnešný článok pre vás môže byť inšpirujúca.

 

 

Poschodová posteľ, nielen miesto na spanie

Poschodové postele môžete začať využívať v podstate od momentu, kedy vaše bábätko odrastie detskej postieľke. Ak je medzi vašimi deťmi vekový rozdiel, čo pravdepodobne je keď nehovoríme o dvojčátkách, potom rozhodne starší z detí by malo spať na hornom lôžku. Poschodové postele dnes sú v podstate všetky bezpečné, keďže výrobcovia sa musí riadiť bezpečnostnými normami Európskej únie. Horné lôžko poschodovej postele je opatrené zábranou po celom obvode, ktorá zabraňuje pádu dieťaťa z výšky. Tiež poschodové postele dnes už nemajú len obyčajný rebrík, ale väčšinou schodíky s dostatočne širokou nášľapnou plochou a nechýba ani zábradlia. Rozhodne lepšie riešenie než býval jednoduchý rebrík. Malé dieťa, ktoré práve odrástlo rozmerom detskej postieľky, teda dieťa vo veku 3 až 4 rokov by potom malo spať na dolnom lôžku a ak máte pochybnosti o jeho bezpečie stačí zaobstarať len dodatočnú zábranu, ktorú v neskoršom veku môžete ľahko demontovať. Poschodové postele ponúkajú rozmer miesta na spanie 90x200 cm a nosnosť prevažne 100 -120 kg, rieši tak miesto na spanie pre deti do 18 rokov. Otázkou je, či dospievajúce deti neodmietnu spanie na poschodovej posteli. Ale to je naozaj individuálne. Páči sa nám, že dnes výrobcovia poschodových postelí myslí aj na súkromie detí a každé z detí tak môže mať svoj vlastný osobný priestor. Tak ako je tomu u poschodových postelí francúzskeho výrobcu.

 

   

 

Na ilustračnej fotografii predstavujeme poschodovú posteľ Bibop, ktorá kladie svojim dizajnom dôraz na bezpečnosť vašich detí, úložný priestor a dokonca je tu ešte miesto pre tretie dieťa v podobe šuplíku na vysunutie. Ten, ak máte deti dve, môžete využiť aj ako klasický úložný priestor. Všimnite si tiež riešenie schodíkov k hornému lôžku, ktoré sú veľmi bezpečné a ešte ponúkajú úložný priestor. Každé z detí má k dispozícii vlastný polici rozdelenú do niekoľkých častí. Tie sa hodia na hračky, obľúbené knižky či iné potreby. Dômyselný dizajn francúzskeho výrobcu sa stal veľmi obľúbený a poschodová posteľ Bibop sa stala najpredávanejšou v roku 2015. A nie je sa čomu diviť.

 

 

Ďalším riešením môže byť poschodová posteľ Leo v bielom odtieni, kde je šuplík nie ako prístelok, ale klasický úložný priestor. Aj tu môžete meniť výplne políc a tak sa ponúka riešenie pre dievčatá, kedy zvolíte k hornému aj dolnému lôžku ružovej výplne, alebo pre chlapcov, kedy zvolíte modré výplne. A v neposlednom rade pre dievča a chlapca môžete využiť ako ružový tak modrý odtieň. Poschodová posteľ Stim na druhej fotografii ponúka ako jedna z málo umiestnenia lôžok nesúmerne. Toto riešenie je vhodné pre deti súrodencov s veľkým vekovým rozdielom au tohto dizajnu je navyše u poschodové postele zabudovaná šatníková skriňa. Nápadov ako vyriešiť miesto na spanie dvoch detí a maximálne ušetriť miesto v interiéri detskej izby je celý rad. Stačí si len vybrať.

 

 

Nie ste priaznivci poschodových postelí?

Ak aj napriek bezpečnosťi poschodových postelí si stále nie ste istí a máte predovšetkým o dieťatko, ktoré by malo spať na hornej posteli strach, potom je tu ešte rad iných možností. Obmenou či náhradou poschodové postele môže byť detská posteľ s prístelkou. Spanie na hornom lôžku nie je vysoké, šuplík je v podobe klasickej postele a miesto takisto v detskej izbe postelí s prístelkou ušetríte. Nie je tu však už možnosť veľkých úložných priestorov.

 

 

Detské postele s prístelkou si už našli tiež veľkú veľa zákazníkov. sú veľmi často využívané tiež aj pre jedno dieťa, kedy potrebujete iba vyriešiť občasné spanie potrebné pre babičku, keď stráži dieťa, alebo pre kamaráta či kamarátku vášho dieťatka. Keď prístelku nepotrebujete, jednoducho šuplík zasuniete. Ak kupujete posteľ s prístelkou pre dve deti, v tomto prípade je úplne jedno, ktoré z detí spia na hornom a na dolnom lôžku. V podstate si môžu vybrať. Detské postele s prístelkou možno využívať od 3 do 18 rokov veku dieťaťa. A keď starší z detí už odíde, prístelku môžete využiť ako klasický úložný priestor jednoduchým odstránením matraca.

 

 

Ponuka dizajnov, ktoré riešia miesto na spanie dvoch i troch detí je široká. Je na vás, či zvolíte poschodovú posteľ, alebo detskú posteľ s prístelkou. Je to vec názoru, dnes je však detský nábytok naozaj bezpečný a kvalitný.