Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Klasický nábytok

Máte radšej klasický interiér ako nábytok z masívu, ako moderné v podobe obývacích zostáv, či moderných jedální atď? A čo to vlastne pre vás tá "klasika" znamená a prečo ju máte radi? Premýšľali ste o tom niekedy? V dnešnej dobe ponúka nábytkársky priemysel nepreberné množstvo rôznych štýlov, ktoré sú označované rôznymi názvami a zaraďované do rôznych kategórií. To čo je prezentované často ako klasika, nemusí klasikou ešte byť.

 

Čo pre vás znamená klasika?

Ťažko môžeme akceptovať označenie nábytku za klasiku, ak je materiálom na výrobu použitá MDF doska. Klasický nábytok v pravom slova zmysle je vyrobený z masívu, či už buku, sosny, duba apod. Dôležitou je tiež povrchová úprava, ktorá u klasického nábytku celkom iste bude prezentovať prírodné odtiene dreva a nie napríklad zelenú, či modrú farbu. Za klasický teda môžeme považovať nábytok z masívu, ratanový nábytok, alebo rustikálny nábytok. Klasický dizajn nájdete napríklad u jedálnych stoličiek a jedálenských stolov z bukového dreva. Ľudia si neradi zvykajú na nové veci, ale keď už je potom raz prijmú za svoje, potom sa im znovu nechce meniť. Inak povedané, jedným z charakteristických znakov bežného človeka je vlastne jeho neochota k akejkoľvek zmene a to skrátka preto, že podvedome každú zmenu človek vníma ako zmenu k horšiemu, a teda ako nebezpečenstvo. Pochopiteľne, že takéto závery sa nedajú paušalizovať a plne zovšeobecniť, platia len na určité oblasti ľudského konania, ale svoje opodstatnenie majú a ich existencia sa dá veľmi pekne sledovať napríklad práve v prípade zariaďovaní si bývanie. Tam je človek často veľmi konzervatívny. A čo vy? Ste konzervatívny alebo milujete zmenu svojho štýlu?

 

 

 

 

Klasika nestarne

Klasický zákazník uniká novým moderným trendom, pretože sa mu zdajú cudzie, studenej a nepraktické. A tak radšej siahne po overenej klasike, ktorá mu dáva pocit istoty a bezpečia. Premýšľali ste niekedy o tom, prečo máte radi klasiku? Kde, sa vo vás tento štýl zrodil? Podľa väčšiny štúdií je náklonnosť k tradícii výsledkom akého si pocitu ohrozenia. Moderné veci sú také, ktoré nie sú overené a až sa do praxe zavádza a až prax potom ukáže, či sú vlastne schopné slúžiť. A tradične orientovaný človek nechce byť - ľudovo povedané - oným pokusným králikom a radšej sa rozhodne pre niečo už otestovaného, pre niečo, čo tu už bolo a osvedčilo sa. Väčšina nábytku vlastne u svojho zrodu bola moderná, aj také designy, ktoré sú na trhu už viac ako 100 rokov. Ale časom získali svojich priaznivcov a stali sa vlastne klasikou.

 

 

Klasický nábytok je obľúbený, pretože navodzuje aj atmosféru spomienok napr. na pekne prežité detstvo u babičky na vidieku. Takže výber nábytku je vo vás a má svoje odôvodnenie, ktorým smerom sa váš výber uberá. Dôležitý je naozaj pocit tepla domova.