Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Knižnica ako súčasť interiéru

Povedz mi, čo čítaš a ja ti poviem, kto si. Známe príslovie presne vystihuje, aký význam má pre získavanie informácií a formovanie osobnosti človeka kniha. Kniha si svoje pevné postavenie si udržiava aj napriek veľkej konkurencii iných médií - rozhlasu, televízii, internetu. Nábytok Aldo vám ponúka širokú škálu vitrýn a knihovni.

 

Umiestnení knižnice

Najčastejšie sa stretávame s umiestnením knižnice v obývacej miestnosti, ktorá je reprezentatívnou miestnosťou a miestom oddychu a stretávania sa s priateľmi. Knihy môžu byť umiestnené v policiach na stene alebo vo vysokých regáloch siahajúcich až po strop. K najvyššie uloženým knihám sa ľahko dostaneme pomocou rebríka, ktorý je upevnený na posuvnej lište. Veľké množstvo kníh na malom priestore dokážu ukryť knižnice s predsunutými regálmi posúvajúcimi sa na koľajničkách. Okrem kníh môžeme do knižnice umiestniť aj zopár dekoratívnych predmetov. Knižnica nemusí byť len na stene, ale aj v priestore, kde plní funkciu deliaceho prvku, najmä vtedy, ak miestnosť slúži na rôzne účely.

Knižnice Besides 8205-8206

 

Túžite si vytvoriť skutočnú knižnicu?

Knihy sú uložené v regáli bez zadnej výplne a manipuláciu uľahčia kolieska. Knižnica môže mať posuvné dvere nepriehľadné alebo z matného skla. Interiér tak pôsobí ucelenejším a čistejším dojmom. Ak máte radi nevšedné veci, môžete si vytvoriť knižnicu aj v priestore. Oceľové lanká ukotvíte v strope a zavesíte na ne police z ľahkého materiálu - hliníka, plexiskla. Ideálne je umiestniť knižnicu do samostatnej miestnosti. V pracovni môže mať „technickejšiu" podobu, napríklad vo forme jednoduchej chrómovej, príp. hliníkovej konštrukcie s drevenými alebo sklenenými policami. Túžite si vytvoriť skutočnú knižnicu? Veľkú miestnosť obložte policami alebo regálmi až po strop na všetkých štyroch stenách a pracovný stôl umiestnite uprostred.

Kancelária Black and White - ponuka dielov

 

Rôzne materiály

Ak rekonštruujete byt, porozmýšľajte, či sa malá nika alebo otvor po dverách, ktoré chcete zamurovať nedajú využiť na vytvorenie malej knižnice - stačí zopár políc a bodové osvetlenie. Na vytvorenie malého „knižničného" kútika v dome sa dá využiť priestor pod schodami alebo šikmé steny v podkroví. Na výber máte rôzne materiály, môžete si zaobstarať dyhované alebo celodrevené knižnice v kombinácii so sklom alebo kovom. Rozhodnutie závisí od priestoru, do ktorého knižnicu vyberáme, od množstva kníh, ktoré do nej chceme umiestniť aj od účelu, na ktorý ju ešte chceme použiť, a samozrejme, od ceny. Pre príjemný zážitok z čítania si nezabudnite zaobstarať aj pohodlné kreslo a vhodné osvetlenie.