Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Komfortné spanie od nábytku Aldo za zvýhodnené ceny

Hľadáte vhodnú manželskú posteľ do veľmi malého priestoru? V posledných rokoch sa ponuka manželských postelí sústredí na veľmi praktický dizajn a pribúda manželských postelí s úložným priestorom a nadstavcom. Je to veľmi dobre, pretože ešte pred nedávnom, manželské postele ponúkali naozaj len miesto na spanie. Dnes môžete vyberať z nepreberného množstva manželských postelí s najrôznejším usporiadaním a počtom zásuviek. U niektorých postelí v záhlaví veľmi praktický nádstavec, ktorý v podstate nahrádza nočné stolíky. Nádstavec nepodceňujte, prekvapí vás tiež veľkými úložnými, či skôr odkladacími priestormi a navyše vyzerá v spojení s manželskou posteľou veľmi nadčasovo. Dnes si ukážeme, ktorú posteľ zaobstarať, aby ste maximálne ušetrili miesto v spálni.

Manželská posteľ s úložným priestorom

Ak chcete nedostatok miesta v spálni vyriešiť zaobstaraním manželské postele so zásuvkami potom vedzte, že možnosťou je celý rad. Môžete mať jednu veľkú zásuvku na strane postele, môžete mať dve veľké zásuvky po oboch stranách postele, možno mať aj menšiu zásuvku v prednej časti postele, alebo sú rôzne rozmiestnené zásuvky menších rozmerov po obvode postele. Je teda vhodné pred zaobstaraním postele s úložnými priestormi zvážiť, čo do zásuviek potrebujete ukladať a podľa toho posteľ vybrať. Pokiaľ chcete schovávať pod posteľ cez deň napríklad prikrývky a vankúše, potom sú lepšie veľké zásuvky po stranách. Ak plánujete využitie zásuviek na menšie predmety, potom je lepšie zvoliť rad malých zásuviek.

Manželská postel Most   Studentská postel Travel

Príkladom môže byť hneď prvá fotografia spálňa Connect, ktorá ponúka veľmi hlboké, na objem priestranné zásuvky a to predovšetkým vďaka mierne vyvýšenému spaniu. Tým francúzsky výrobca docielil hĺbky zásuviek. V záhlaví postele je potom nádstavec, ktorý po stranách ponúka police, napríklad na uloženie knižiek a iných predmetov. Ak je priestor spálne dostatočný, možno samozrejme zaobstarať aj nočný stolík. Páči sa nám aj televízna stena v spálni, ktorú možno využiť aj ako šatníkovú skriňu. Druhý návrh manželskej postele predstavuje umiestnenie zásuvky v prednej časti a jedná sa o návrh, ktorý neponúka, až tak veľké úložné priestory, pretože zásuvka je len jedna. Veľkosť úložného priestoru si skrátka môžete vybrať. Veľmi obľúbené súsú postele s viacerými zásuvkami, rozmerovo menšími po stranách postele, alebo aj z prednej časti. Návrh predstavujeme na ďalších ilustračných fotografiách.

Manželská postel Lanka

Ale úložné priestory nie sú len o zásuvkách. Medzi zásuvkami u oboch príkladov spální vznikli odkladacie priestory, ktoré samozrejme tiež môžete využiť. Aj tu, sú uplatnené v oboch návrhoch praktické nadstavce o ich využití sme už písali hneď z úvodu. Tieto typy manželských postelí považujeme za ideálne riešenie rozmerovo malých spální. Pokiaľ chcete manželskú posteľ s úložným priestorom, potom môžete vyberať z materiálov ako je laminát, alebo MDF doska. Úložné priestory nie sú u typov postelí z masívu, kde by dizajnom nevyzerali ani dobre. Zásuvky a nádstavec je doménou moderného dizajnu.

Na rozmeru manželské postele záleží

Otázkou, pred zaobstaraním manželské postele, je tiež jej rozmer. Ak vám to financie a priestor spálne dovolí, potom samozrejme čím väčšie, tým lepšie, pretože komfort pre dve osoby, rozhodne veľká posteľ zaistí. Medzi klasické rozmery z tých najväčších, patria posteľ s rozmerom miesta na spanie 180x200 cm. A v nadväznosti na veľkosť miesta na spanie, potom získate aj veľké úložné priestory. Zásuvky sú väčšie v nadväznosti na rozmer postele. Medzi najčastejší rozmer manželské postele, potom patrí priestor pre matrac o veľkosti 160x200 cm. Novým trendom sú potom postele s rozmerom miesta na spanie 140x200 cm, pretože pribúda mladých ľudí, ktorí žijú napríklad do tridsiatich sami. Vek pre zakladanie rodiny sa neustále posúva.

Manželská postel Ely

Príklad pre vybavenie spálne veľmi malých rozmerov, je opäť na ilustračných fotografiách. Ideálne riešenie postele s úložným priestorom pre jednu osobu do malých bytov, garsónok. Rozmer miesta na spanie 140x200 cm, je ideálny pre jednu osobu a tiež dostatočný, aby daná osoba mala komfort a pohodlné spanie. Ponuka posteľou s úložným priestorom je veľmi široká a dnes je naozaj z čoho vyberať.