Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Komoda je opäť hit

Nie je presne známe aký je pôvod slova komoda, ale ponúka sa španielske slovo cómodo, čo znamená pohodlný. Ukladanie vecí do tohto kusu nábytku je skutočne pohodlné a prehľadné. Ponuka akcia - tovar v zľave, ktorá ponúka mimoriadne zľavy, na nábytok, ktorý bežne na portáli nájdete, ale v určitom období môžete zakúpiť za zvýhodnenú cenu.

 

Z jednoduchej truhle

Tento kus nábytku vznikol podobne ako ostatné úložné systémy z jednoduchej truhle, ktorú poznali už staroveké národy. Na rozvoji nábytkového dizajnu sa najviac podieľali Francúzi, Taliani a Španieli. Pre komodu boli spočiatku príznačné tri veľké zásuvky. Zásuvky vznikli z potreby prehľadnejšie uschovávať vnútorný obsah a tento princíp je pre komodu typický dodnes. Počet zásuviek rástol, premieňala sa ich veľkosť a usporiadanie. Práve pre svoju praktickosť bývali komody v posledných storočiach často začleňované do spální, kde slúžili k ukladaniu posteľnej bielizne. Niekedy mala takáto komoda práve sedem zásuviek akoby pre každý deň v týždni jednu.

Komoda so zásuvkami Infinity 6388CO6T

 

Kdekoľvek v byte

Dnes ich nájdete kdekoľvek v byte: v hale alebo predsieni, v jedálni, ale taktiež v pracovni, obývačke a samozrejme v detskej izbe. Jej tvar, vnútorné usporiadanie a obzvlášť vonkajší vzhľad sa prispôsobujú danému účelu. V spálni obvykle slúži ako perinák, v pracovni na uschovávanie dokumentov a v jedálni je určená k odkladaniu riadu a doplnkov k stolovaniu. Dokonca sa vyrábajú aj prebalovacie komody, na ktorých pohodlne prebalíte svojho maličkého potomka.
Komoda dokáže oslobodiť od neporiadku spôsobeného mnohými drobnosťami. Navyše môže stáť kdekoľvek samostatne a ladiť s okolitým prostredím, alebo môže vynikať ako veľmi nápadný prvok. Starožitnú komodu môžete dobre začleniť do moderného prostredia.

Detská komoda Bulles