Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Komoda, praktický pomocník do každého interiéru

Veľmi príjemným a praktickým naplnením interiéru môže byť komoda. Ponuka komôd je veľmi široká a dizajn mnohokrát prekvapujúci predovšetkým členením úložných priestorov. Veľmi moderné pre doplnenie interiérov sú rozmerovo väčšie komody, ktoré často nachádzajú miesto v jedálni, alebo obývacej izbe. Ale komodu môžeme kúpiť napríklad aj do predsiene, skrátka tam, kde potrebujeme. Moderná komoda vás môže prekvapiť aj povrchovou úpravou, ponuka odtieňa sa v posledných rokoch vďaka novým technológiám tiež veľmi zmenila. Komoda vo väčšine prípadov patrí do danej kolekcie a tak k nej môžete kúpiť v identickom dizajne radu ďalších dielov pre kompletné vybavenie interiéru.

 

 

Vyberáme komodu do obývacej izby

Komodu kupujeme predovšetkým preto, že nám chýbajú úložné priestory. Komoda v obývacej izbe je príjemnejším riešením, než šatníková skriňa. Už dávno nie sú príliš obľúbené obývacie steny v klasickom prevedení ako sme poznali po mnoho desiatok rokov. Dnes sa prevažne zariaďuje obývačka samostatnými diely nábytku náhodne či samostatne rozmiestnených po izbe, ale samozrejme tiež ubudlo úložných priestorov. Preto priestranná komoda je veľkým pomocníkom, treba v identickom dizajne ako vitrína.

 

Komoda Ness white    Komoda Ness grafite

 

Priestranná, moderná komoda prevažne dosahuje šírky až 200 cm. Úložné priestory sú rozdelené na skrinky, často potom doplnené jedným či viacerými zásuvkami. V modernom interiéri býva komoda ešte doplnená úzkym, jednoduchým zrkadlom o rovnakej šírke. V kolekcii výrobcovia ponúkajú ku komode v rovnakom dizajne konferenčný stolík, vitrínu, policu na zavesenie a nechýba ani televízny stolík. A v rovnakom dizajne môžete zaobstarať aj nábytok pre zostavenie jedálenského kúta v obývacej izbe. To je veľmi prezieravé, pretože len málokto z nás má k dispozícii samostatnú miestnosť pre zariadenie jedálne. Jedálenský kút v obývacej izbe, navyše s priestrannou komodou, je veľmi praktické vybavenie interiéru. Komoda vďaka svojej šírke môže byť tiež miestom, kde vystavíme najrôznejšie dekorácie. Horná doska komody sa tak môže stať miestom, kde vystavíme obľúbené predmety. Komoda môže tiež vďaka svojej veľkosti v malom interiéri opticky rozdeliť miestnosť na dve časti. Komoda je veľkým pomocníkom a možno ju v dnešnej ponuke nábytku nájsť za veľmi príjemnú cenu.

Komoda Aalborg vhodná do ložnice     Jedna z mnoha komod, které nabízí kolekce Nova

 

Komoda vám môže ponúknuť najrôznejšie delenie úložných priestorov. Je len na vás, k čomu komodu budete využívať. Niekto dáva prednosť šuplíkům, niekto dáva prednosť skrinkám a ako sme spomenuli už v úvode, je tu ešte ponuka komôd, ktoré kombinujú skrinky s šuplíky. Rozhodne pred zaobstaraním komody zvážte a zmayslete sa nad tým, čo do nej budete ukladať. Len tak si vyberiete dobre.

 

 

Komoda v jedálni, moderný príborník

V minulosti bol tradičnom dielom vybavením jedálne príborník, alebo sa tiež často hovorilo skleník, kredenc. Monštruózne kus nábytku, väčšinou presklený, ktorý si len málokto z nás mohol dovoliť. Dnes sa pre vybavenie jedálne ponúka najrôznejšie komody a vitríny, ktoré však zaberú oveľa menej miesta. Úžitok v spojení týchto dvoch dielov je úplne rovnaký, ale zaberie menej miesta.

 

Vitrína z kolekce Ness

 


Ilustračná fotografia môže byť ideálnym príkladom vybavenie modernej jedálne. Pritom v jedálni len zaobstaraním stola a priestranné vitríny môžete mať všetko, čo potrebujete. Komoda môže poslúžiť aj ako veľmi praktické odkladacie miesto vďaka širokej hornej doske. Šuplíky môžu byť využité na umiestnenie príborov a skrinky na umiestnenie jedálenského servisu. Ak potrebujete ešte nejaký ten úložný priestor navyše, potom je naozaj ideálnym riešením zaobstarať vitrínu v rovnakom dizajne komody a jedálenského stola. 


Ponuka komôd je rôznorodá a komoda nachádza v posledných rokoch svoje miesto v každom interiéri. V ponuke kolekcií nechýba komody do detskej izby, alebo komody do spálne. Komoda sa stala bežnou súčasťou vybavenia všetkých interiérov.