Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Komody z dreva - štýl, ktorý zahreje

V dnešnom článku sa budeme venovať komodám z masívu, ktoré sú stále veľmi obľúbené, snáď najviac k vybaveniu interiéru detskej izby, ak hovoríme o komodách z borovice. Rustikálne komody si našli zase svoje miesto v jedálňach, alebo spálňach.

 

Nábytok z dreva je ekologický

Áno, komoda z masívu patrí medzi ekologické výrobky. Použitým materiálom na ich výrobu je čisté drevo a sú ošetrené vo väčšine prípadov bezfarebným, vodou riediteľným lakom. Snáď práve vďaka týmto zdravotne nezávadným vlastnostiam sú tak obľúbené ako doplnenie úložných priestorov v detských izbách. Komody, ktoré patria do kategórie rustikálneho nábytku, ponúkajú povrchovú úpravu voskovaním, metóda, ktorá tiež patrí do zdravotne nezávadných povrchových úprav nábytku. Komody z masívu, borovice ponúkame vo väčšine prípadov v prírodnom prevedení, teda bez morenia. Hovoríme tu o komodách z borovice. Komody z dubového dreva majú viac moderný dizajn a na pohľad sú tmavšie, pretože dub ako drevo je o niekoľko odtieňov tmavší, než borovice. Rustikálnú komodu si môžete vybrať vo viacerých variantoch a to v základnom, prírodnom odtieni borovice, ale aj podľa vzorkovníka v rôznych odtieňoch. Veľmi obľúbené sa stávajú komody biele, alebo v dezéne etiky - mliečna biela, ktoré vďaka farebnému spracovaniu pôsobí veľmi elegantne a zároveň romanticky.

 

 

 

Komoda, nábytok ako originál

Ak patríte medzi milovníkov dreva dub, určite viete, čo od tejto skupiny nábytku čakať. Originálne, ťažké kusy nábytku, ktoré vďaka kvalite materiálu sú, môžeme povedať na celý život. Materiál dreva dub je jeden z najkvalitnejších, ale bohužiaľ tiež finančne najnáročnejších. Voľba je teda na vás. Samozrejme že v našej ponuke nájdete ďaleko lacnejšie diely, ale z iných materiálov. Pre voľbu nábytku z dreva dub sa však rozhoduje čoraz viac zákazníkov.

 

 

Nezabudnite, že komody z prírodných materiálov, to nie je len borovica a dub, ale tiež ratan, či exotické drevo. V kategórii detského nábytku, nájdete komody z novodobého materiálu, voštiny. Moderné alebo štýlové? Stačí sa len inšpirovať.