Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Konferenčné stolíky a ich výška

Tento malý kus nábytku, bez ktorého by sme si možno len ťažko dokázali predstaviť, nazývame možno až príliš formálne "konferenčným" stolíkom. K čomu ho vlastne používate? Pre odkladanie diaľkových ovládačov na domáce kino a pohárov a šálok? Možno u neho jete alebo by ste to chceli robiť a možno práve premýšľate, aký "konferenčný stolík" si vlastne zaobstarať. Na Aldu, nájdete okrem českého výrobcu, aj konferenčné stolíky talianskeho a holandského výrobcu, ktoré zďaleka nepatria k cenovo náročným a ponúka vysokú kvalitu. Konferenčné stolíky na Aldu, možno rozložiť a zmeniť môžete ich dĺžku, ale aj výšku. Viete čo je najdôležitejšie?

 

Využitie konferenčného stolíka

Odpoveď na otázku pátrajúci po dôležitosti alebo nedôležitosti niektorých kritérií výberu konferenčných stolíkov sme položili celkom zámerne a existuje na nej v postate jedna správna odpoveď. Najdôležitejšie je vedieť, ako budete so stolíkom zaobchádzať ak čomu ho budete používať. Či teda bude len ozdobou, alebo miestom pre odloženie veci tak, že pre ich opätovné uchopenie budete musieť znova vstať z pohovky a nakloniť sa k stolíku, alebo či to bude stolík, ktorý vám vďaka svojim rozmerom zverené veci "podá" a vy pri tom budete môcť ležať. A až toto všetko budete vedieť, potom si uvedomíte, že tým základným a kľúčovým parametrom užívateľského komfortu konferenčného stolíka je jeho výška.

 

 

Nízky alebo vysoký?


Súčasný trend chápe konferenčný stolík skôr ako niečo veľmi nízkeho, čo funguje ako odkladacia plocha, ktorá väčšinou nie je dosiahnuteľná priamo z pohovky či kresla a ku ktorej je potreba vstať a potom sa hlboko predkloniť. U takého stolíka sa prirodzene jesť nedá. Ak budete chcieť stolík využiť tiež pri konzumácii potravín a nápojov, potom bude určite lepšie zvoliť stolík minimálne rovnakej výšky, akú má sedadlo pohovky či kresla, teda cca 35 - 45 cm. 

 

    

 

Ale ide to aj inak

Zaujímavá varianta je použitie nízkeho stolíka, ktorý je vlastne len označeným miestom na zemi pre odkladanie zamýšľaných predmetov a súčasné použitie akého si servírovacieho stolíka, ktorý je dostatočne vysoký tak, aby vám "podal". Treba natoľko chúlostivý predmet, akým je pohár plná červeného vína, ktorú mienite vypiť na svetle čalúnené pohovke. Podobné stolíky si môžete zaobstarať aj dva a súčasne si pritom užívať veľmi pohľadovo atraktívne a vlastne tak trochu nepraktický nízky "konferenčný" stolík, u ktorého isto ľudia nikdy "konferovať" nebudú, ale môžu si na neho položiť potrebné TV ovládač tak, aby neležal rovno na podlahe, hoci pokrytej kobercom s vysokým vlasom.