Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Kuchyňa v detaile

Ak ste sa dostali pri navrhovaní novej kuchyne do bodu, keď ste už zvládli dispozíciu miestnosti a rozloženie spotrebičov, máte premyslený dizajn a farebnosť nábytku, nastáva možno pre niekoho zbytočná, ale pre radosť z varenia dôležitá kapitola – vybavenie a usporiadanie vnútorných priestorov skriniek a spôsoby prístupu do úložných priestorov.

 

Kuchynská linka Italia

 

 

Neprispôsobujte sa, prispôsobte si

Sami najlepšie viete, čo chcete v kuchyni robiť a ako by mala vaša kuchyňa vyzerať. Pre optimalizáciu pracovných procesov, skrátenie vzdialeností a úsporu času je dôležité dobre si premyslieť spôsob a miesto uloženia všetkých predmetov. Snažte sa veci skladovať čo najbližšie k miestu, kde ich používate, napríklad hrnce a panvice v blízkosti sporáka, taniere a šálky neďaleko jedálenského stola a umývacie prostriedky v dosahu drezu. Odborníci, ktorí sa zaoberajú analýzou využívania kuchyne v praxi, odporúčajú usporiadanie kuchyne v takomto poradí: miesto na prípravu pokrmov, varná doska alebo sporák, miesto na umývanie riadov a nakoniec odkladacia plocha. Z toho plynie aj riešenie vnútorných úložných priestorov v kuchynských skrinkách.

 

Kuchynská linka Geneva

 

Naše babičky

Naše babičky to mali v tomto okamihu oveľa ľahšie, existovalo len málo možností, ktoré sa väčšinou končili pri poličkách a klasických otváracích dvojkrídlových dvierkach na kuchynských skrinkách. Výnimkou boli horné skrinky v sekretári s posuvnými sklami. Nás však nemusí bolieť chrbát a hlava pri neustálom zohýnaní sa k spodným skrinkám a hľadaní toho správneho hrnca kdesi v kúte. Dnešok priniesol moderné spôsoby a nové možnosti. Tak sa na ne pozrime.