Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Kúpeľňový nábytok vo francúzskom štýle

Či už máte malú, alebo veľkú kúpeľňu, či už túžite po modernom, alebo provensálskom dizajne, z ponuky francúzskeho výrobcu je rozhodne z čoho vyberať. Kvalitný kúpeľňový nábytok je základom každej domácnosti a môžeme s istotou povedať, že kúpeľňa, rovnako ako kuchyňa je srdcom každej domácnosti. Pri výbere kúpeľňového nábytku je vhodné sa držať niekoľkých odporúčaní, aby ste potom s výsledkom a predovšetkým v používaní kúpeľne boli spokojní. Ponuka kúpeľňového nábytku je naozaj široká a tak pred vlastným jeho výberom je dôležité sa zamyslieť nad tým, čo vlastne od nábytku očakávate, koľko je členov v domácnosti a ako všetko zariadiť a to je veľmi dôležité, aby aj v kúpeľni, ktorú používajú všetci mal každý svoj osobný priestor.

 

 

Nábytok do malej kúpeľne

Ak máte bohužiaľ len málo miesta pre vybavenie vašej kúpeľne, o to viac je potrebné sa zamyslieť, ako všetko zariadiť. Do malej kúpeľne je lepšie zaobstarať sprchovací kút a zbytočne nezaťažovať kúpeľňu treba umiestnením práčky. Tá môže byť napríklad súčasťou kuchynskej linky. Do malej kúpeľne je ideálne zaobstarať nábytok s možnosti zavesenie na stenu, čím ušetríte veľkú časť priestoru. Zrkadlo nad kúpeľňovú skrinku s umývadlom je vhodné zvoliť aspoň s policou, alebo ešte lepšie s úložným priestorom. Na stene umiestnený úložný priestor je vždy dobrou voľbou v malej kúpeľni.

 

Provensálský design je tradiční pro Francii

 

Na fotografiách predstavujeme skrinky s možnosťou zavesenia na stenu, ktoré sú predurčené do malej kúpeľne. Ak máte to šťastie a vaša kúpeľňa je veľká, nič vám nebráni v tom, zaobstarať také skrinky napriklad dve. Skriniek na zavesenie je celá rada, môžete si vybrať z rôznych rozmerov a tiež je rozdielne ich vnútorné usporiadanie. Do malej kúpeľne môžete umiestniť aj skrinku na umývadlo s možnosťou na zavesenie či rad malých skriniek. Celá zostava je potom veľmi praktická a máte šancu do kúpeľne umiestniť všetko čo potrebujete. Vaše veci môžu mať svoje miesto a kúpeľňa môže vždy vyzerať veľmi úhľadne.

 

   

 

Na fotografiách uvádzame dva návrhy. Zvlášť chceme upozorniť na druhý návrh, ktorý predstavuje ako vybaviť naozaj miniatúrnú kúpeľňu. S tou sa stretávame predovšetkým v garsónkach. S istotu však môžeme povedať, že aj malá kúpeľňa môže byť veľmi príjemná a pekná. Francúzsky výrobca ponúka vždy každú zostavu už so zabudovaným umývadlom, nemusíte tak ani zložito zháňať umývadlo do novo nadobudnutého nábytku.

 

 

Nábytok do veľkej kúpeľne

Možno si niektorí majitelia malých kúpeľní povedia, mať tak veľký priestor pre jej zariadenie. Ale aj to má svoje úskalia. Veľká kúpeľňa samozrejme prináša úplne iné, vyššie finančné náklady na jej vybavenie. Väčšinou sa do veľkých kúpeľní umiestňuje vaňa, niekedy dve umývadlá, často býva súčasťou veľkej kúpeľne práčka so sušičkou. Pre veľké kúpeľne má francúzsky výrobca opäť čo ponúknuť. Zostavy kúpeľňového nábytku pre umiestnenie dvoch umývadiel, rad skriniek s veľkými úložnými priestormi a nábytok, ktorý možno postaviť na zem, nemusí byť zavesený na stenu. Aj keď samozrejme môže, ak sa vám takto páči viac.

 

 

Pre veľké kúpeľne nájdete v ponuke kolekcie, ktoré sú zostavené z viacerých dielov kúpeľňového nábytku. V mnohých prípadoch je jedným z dielov danej zostavy aj akási šatníková skriňa, ktorú do kúpeľne môžete umiestniť. Ďalej môžete do veľkej kúpeľne zaobstarať regály, najrôznejšie typy skriniek, alebo môže byť ozdobou kúpeľne tiež veľké zrkadlo.

 

V každom prípade, či už máte veľkú, alebo malú kúpeľňu, či už ste v domácnosti dva, alebo napríklad vás je päť, ponuka je naozaj široká a každý typ interiéru kúpeľne možno vybaviť príjemne aj prakticky. Môžete voliť medzi danou zostavou ak vám jej návrh vyhovuje, alebo môžete na základe ponuky samostatných dielov kúpeľňového nábytku zostaviť všetko sami, plne k potrebám vašich a rozmerom vašej kúpeľne. Ešte niečo málo o materiáloch a povrchových úpravách. Najčastejšie sa na výrobu nábytku do kúpeľne používa laminátová doska. Pri drahších zostáv je to potom MDF doska, predovšetkým vo veľmi modernom dizajne as úpravou vysokého lesku. Francúzsky výrobca tiež používa masív, ktorý je však odolný voči vysokej vlhkosti vďaka nových technológiám povrchových úprav a je tak odolný. Kúpeľňový nábytok z masívu musíme povedať patrí k veľmi obľúbeným. Veríme, že ponuka rozmanitých designov kúpeľňového nábytku francúzskeho výrobcu pre vás bude inšpirujúca.