Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Kvalitné detské postele

Na čo by sme sa mali zamerať pri výbere postele pre naše ratolesti? Detská posteľ vyžaduje dostatočný čas na jej výber, ktorý je potrebný na voľbu dostatočnej kvality. Dôležitú úlohu hrá voľba roštu a kvalitné matrace. Pokiaľ dodržíte spojenie kvality postele, roštu a matraca, vaše dieťa bude mať tie najlepšie podmienky pre vývoj rastu, a predovšetkým chrbtice. Dnes vám niektoré detské postieľky a detské postele predstavíme a to z ponuky nielen francúzskych výrobcov.

Detská postieľka pre bábätko

Každé dieťa by malo za svoje detstvo mať minimálne dve postele. Tú prvú, hovoríme ju detská postieľka, kupujeme ešte pred jeho narodením. Tu je kladený veľký dôraz aj na bezpečnosť, ktorá od narodenia dieťaťa podlieha istým pravidlám. Očakávanie prírastku do rodiny je vždy sprevádzané napätím, ktoré sú obzvlášť pre nových rodičov sprevádzané veľkými obavami, či sú na všetko dobre pripravení. Nábytok Aldo, sa snaží výber postieľok zvoliť podľa ergonomických zásad bývania a predovšetkým tak, aby mamičky mali všetko potrebné po ruke. Detská postieľka na fotografiu má tri regulácie roštu, ktoré ocení každý rodič pre pohodlné a bezpečné zaobchádzanie s dieťaťom! Najviac zaujímavým, môžeme povedať netradičným, je na detskej postieľke využitie a rozmiestnenie úložných priestorov. Šuplíky po stranách av dolnej časti postieľky ušetria mamičkám množstvo behaní. Pomocou detskej postieľky si môžu vytvoriť praktické centrum, kde dieťa prebalia, prevlečú a položia k spokojnému spánku. Kvalita detskej postieľky je taká vysoká, že bude slúžiť veľa malým dieťatkám a ich mamičkám. V neposlednom rade a na to chceme obzvlášť upozorniť, je možné detskú postieľku v neskoršom veku dieťaťa jednoduchou demontážou premeniť na detskú izbu s posteľou pre matrac 90x200 cm.

 

 

Kolekce nábytku Sacha

 

 

Posteľ pre školákov

Klasickú detskú posteľ kupujeme, alebo môžeme kupovať od troch rokov veku dieťaťa a tu sa už neodporúča používať detské postieľky. Klasická detská posteľ má rozmer 90 x 200 cm a sprevádza dieťa až do takpovediac dospelosti. Vyhovuje určite rozmerovo, iba sa v prípade preležania matraca odporúča jeho výmena. Od kvality spánku sa odráža každý nový deň. Pokiaľ si niekto myslí, že je to tak len u dospelých, je na omyle. Kvalita spánku má totiž zásadný význam pre všetky vekové kategórie vrátane našich ratolestí. Aj ony môžu byť mrzuté alebo mať zlý deň v škole práve kvôli tomu, že sa zle vyspali. Kvalitný spánok záleží predovšetkým na kvalite ležacej plochy, nemenej dôležitá je pre kvalitný spánok detí aj hygiena lôžka. Detské spanie má svoje špecifiká. Potrebujú pre svoj zdravý rast a správny vývoj predovšetkým kvalitný matrac. Nie je tým myslené luxusný, ale skôr pevnejší typ, ideálne so strednou tvrdosťou.

 

Dětská postel Kiddy    Dětská postel Chic

 

Kvalitný matrac

Matrac na Aldu, to je predovšetkým kvalita českých výrobcov s dlhoročnou tradíciou. Zvýšenú pozornosť venujte hlavne výberu detského matraca. V prípade detského matraca nie je výrazné zónovanie nutnosťou, často postráda zmysel, pretože deti rastú, často sa na lôžku „sťahujú“ do rôznych polôh a niekedy mávajú nepokojný spánok. Práve pre rast a správny vývoj chrbtice je zásadná jej kvalitná a pevná podpera. Tú môže zabezpečiť len matrac z kvalitného materiálu. Ideálne sú preto pre spáčov mladšej vekovej kategórie tie, ktoré sú vyrobené z kvalitných PUR pien.

 

Patrová postel Bibliobed    Patrová postel Matt pink

 

Vyhovujú deťom ako z hľadiska pružnosti ležacej podložky, tak aj z hygienických dôvodov. Na zaistenie stability matraca je potom vhodné ho položiť buď na pevný drevený rošt, alebo lamelový rošt. Nemenej dôležitý je pre kvalitný spánok aj poťah matraca - mal by byť snímateľný s možnosťou prania minimálne na 60 °C. Tieto požiadavky, spĺňa napríklad matrac Milano L, obojstranný matrac so stredným stupňom tvrdosti, vhodným práve pre deti a zabezpečenie ich kvalitného spánku. Matrac viacvrstvový, ktorý patrí k veľmi kvalitným!