Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Kvalitné spálne to je spokojný spánok

Spokojný, ničím nerušený spánok môže ovplyvniť množstvo faktorov. A nie je to len kvalitný nábytok. Čo všetko môžete urobiť, ako ovplyvniť, aby vaša spálňa bola miestom, ktoré má hrejivú atmosféru a boli ste s ňou spokojní? Cítili sa každé ráno svieži a plní elánu? Dôležitý je výber kvalitného nábytku, to áno, ale aj jeho rozmiestnenie, rovnako ako vytvorenie podmienok v spálni či už v pozitivnom, alebo negatívnom slova zmysle.

 

 

 

- manželská posteľ by nemala byť umiestnená v blízkosti zdroja tepla
- manželská posteľ by nemala byť umiestnená při okne, kde by ste mohli byť vystavení prievanu
- v spálni nemá čo robiť televízor, ale ani počítač
- je dobré mať možnosť zatiahnuť žalúzie, či záclony na okne, v prípade, že vám v noci do spálne svieti svetlo z vonku (problém veľkým miest)
- v spálni je veľmi prospešné umiestniť zvlhčovač vzduchu
- ak môžete, voľte inú alternatívu ako koberec (plávajúce podlahy, parkety ..), v ktorom sa rady usadzujú rôzne baktérie a spústy prachu
- vyberajte kvalitný, zdravotne nezávadný nábytok

 

 

Ako spoznáte kvalitný, zdravotne nezávadný nábytok do spálne?

Predovšetkým za kvalitou stojí výrobca, ktorý pre svoje kolekcie nábytku môže ponúknuť rad certifikátov. Tým vlastne dokladá a zaručuje sa, že nábytok je taký, aby mal všetko, čo normy európskej únie nariaďujú. Dbajte preto pri výbere nábytku predovšetkým do spálne, ale aj detskej izby, teda miestností kde spíte, veľkú pozornosť. Na portáli Aldo nábytok predstavujeme spálne francúzskeho výrobcu Gautier, ktorý ponúka len nábytok s certifikáciou a navyše jeho kolekcie patrí pod známu akostnú značku Gami. To všetko zaručuje spokojný nákup. A čo všetko ocenenia znamenajú a ako taký nábytok spoznáte, si povieme v dnešnom článku.

 

 

Každá zo zostáv s certifikátmi má v texte konkrétné ocenenia uvedené. Tiež vždy na konci textu o danom produkte nájdete zelenú značku s názvom Gami. V neposlednom rade spálne s certifikáciou na nábytku Aldo nájdete pod kódy začínajúce sa písmenami "GA". A ktoré certifikáty sú u francúzskeho výrobcu k dispozícii?Certifikát ISO 9001 - kvalita
Certifikát ISO 14001 - záruka od 3 do 5 rokov na nábytok
Certifikát ISO 18001 - nábytok bezpečný pre užívanie, zdravotnú nezávadnosť

 

 

 

Kvalitné spálne môžu ponúknuť aj netradičný dizajn

Ak výrobca vsádza na kvalitu, môže si u daných zostáv dovoliť tiež zložitejší, multifunkčný dizajn, u ktorého práve funkcie nábytku závisí na kvalite. Posuvné krídla šatníkových skriňi by nebola jednoduchá na manipuláciu, ak by nebola kvalitné. Všetko musí sedieť na milimeter. Pre spálne ponúka výrobca tiež najrôznejšie panely k manželským posteliam s možnosťou zavesenia nočných stolíkov. Kvalita, to je tiež materiál. Výrobca pre všetky kolekcie zvolil mdf dosku (neporovnateľnú s laminom), navyše so zakončením hrán abs systémom. Ak teda kúpite finančne náročnejší nábytok do spálne, ale s certifikáciou, máte istotu, že nábytok vám bude slúžiť niekoľko rokov bez zmien.

Ale nezabúdajte, že aj keby sa výrobca snažil akokoľvek, všetko môžete pokaziť zlým výberom matraca. Manželská posteľ je tak kvalitné, ako kvalitné do nej zaobstaráte matraca. Áno matrace, pretože pre páry ako výrobcovia nábytku, tak výrobcovia matracov, odporúčajú oddelené miesto na spanie. Ak si teda vyberte manželskú posteľ s miestom na spanie 160x200 cm, je lepšie do nej zaobstarať 2 matrace o rozmere 80x200 cm, ako 1 veľkú o rozmere 160x200 cm. Každý z páru má tak zaručené nezávislé spanie, nebudete sa vzájomne rušiť a spánok bude určite pohodlnejšie. A keď dodržíte všetky naše pravidlá, nemôže byť váš spánok iný než spokojný.