Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Lacný nábytok holandského výrobcu

Pokiaľ patríte medzi tých, ktoré bývanie a dizajn baví a pravidelne sledujete trendy alebo možno aj históriu dizajnu, potom iste viete, že špičkou medzi nábytkári a dizajnéri sú Holanďania a Taliani. Z ich dielní každoročne na výstavách nábytku prichádzajú úplne nové nápady, ktoré sa potom ďalšie snažia iba kopírovať. Holandský dizajn a kvalita má už dlhoročnú tradíciu, rovnako ako to platí o talianskom dizajne. My sa dnes ale budeme venovať kolekciám nábytku od holandského výrobcu a navyše sa vám budeme snažiť dokázať, že aj holandský nábytok je cenovo dostupný naozaj nám všetkým. Predstavíme vám návrhy detských izieb, jedální, obývacích izieb, ale aj samostatné diely nábytku, ktoré sú niečím zaujímavé. 

 

Nábytok Aldo už nábytok holandského výrobcu neponúka, ale našimi hlavnými partnermi sú výrobcovia z Francúzska, Španielska, Dánska, Belgicka a Nemecka. Skrátka u nás je naozaj z čoho vyberať a spolupráca s týmito výrobcami trvá už viac ako desať rokov. Na fotografiách vám tak predstavujeme to "naj" z ich ponuky.

 

Francúzsky nábytok do detskej izby

Najväčší ponuku nábytku predstavuje francúzsky výrobca pre vybavenie interiéru detí. Jeho návrhy detských izieb sú veľmi jednoduché, najviac vsádza vždy na dostupnú cenu a jednoduchosť s maximálnym dôrazom na praktické využitie nábytku. Najčastejšie používaným odtieňom je základná biela a to buď samostatne, alebo v spojení s iným odtieňom. Pre vybavenie detskej izby dievčatá je tu príjemné spojenie biele s ružovou, pre zariadenie detskej izby chlapca spojenie bielej s modrou a vždy ešte výrobca ponúka neutrálne riešenie interiéru a to vhodné ako pre dievča, tak pre chlapca, napríklad v podobe spojenia bielej s niektorým z prírodných odtieňov. Francúzsky výrobca pri návrhu nábytku pre deti nepoužíva či nevyužíva príliš detských motívov, ale nábytok je taký, aby bol vhodný od troch do osemnástich rokov veku dieťaťa. Teda pre predškoláka i študenta, dospievajúce dieťa. Francúzsky výrobca skôr odporúča adekvátne s ohľadom na vek dieťaťa meniť skôr dekorácia do detskej izby, ako nábytok, čo je určite lacnejšie, finančne menej náročné.

 

Dětský pokoj pro kluka Smoozy    Dětský pokoj pro holku Smoozy

 

Na ilustračných fotografiách príklady návrhov detských izieb z kolekcie Smoozy. Riešenie pre dievčatá aj chlapcov, nábytok navrhnutý s ohľadom na maximálné praktické využitie. Detská posteľ ponúka veľký úložný priestor v podobe niekoľkých šuplíkov, písací stôl má dostatočne veľkú pracovnú plochu, nechýba ani praktická skrinka ako úložný samostatný box navyše a máte možnosť voľby medzi dvojdverovou aj trojdverovú šatníková skríň. Samozrejme, že ponuky je ďaleko väčší, vyberať môžete z radu kolekcií pre možné zostavenie detskej izby, ilustračné fotografie sú len malou inšpiráciou a pre predstavu, ako holandský výrobca rieši interiéry detí.

 

Patrová postel Smoozy pro kluka    Patrová postel Smoozy pro holku 

 

Španielsky nábytok do jedálne a obývacej izby

U španielsky nábytku sa veľmi často môžeme stretnúť s identickým dizajnom nábytku ako pre vybavenie jedálne, tak obývacej izby. A nie je to vôbec náhodné, veľmi často sa stáva, že nie je k dispozícii samostatná miestnosť pre vybavenie jedálne a tento problém sa najčastejšie rieši zariadením jedálenského kúta v obývacej izbe. Ak je stôl a stoličky v identickom dizajne a odtieni ako ostatné vybavenie obývacej izby, potom interiér pôsobí veľmi harmonicky a jedálenský kút nie je rušivým elementom. Španielsky výrobca pre tieto interiéry využíva veľmi často vlastné povrchovej úpravy s podkladom imitácie prírodných drevín.

 

Komoda Kiona s rozložením na jídelní stůl  Jídelní stůl Kiona  Rozkládací jídelní stůl Kiona

 

Riešenie, ktoré je ideálne pre tých z vás, ktorí potrebujete väčší jedálenský stôl naozaj len sporadicky. Navyše, jedálenský stôl si môžete rozložiť hneď na niekoľko šírok, nie je iba najmenší a najväčší rozmer, ale je možný ľubovoľný, postupný rozklad podľa aktuálneho počtu stravníkov. Dosky na rozloženie si musíte schovať, nemožno umiestniť pod stôl. Kvalitné kovové pojazdy a celkový spôsob rozloženia na jedálenský stôl jednoduchým vkladaním dosiek je ľahké a rýchle. Dômyselné riešenie je dostupné aj v ďalších odtieňoch prírodných dekorov.