Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Manželská posteľ do naozaj malej spálne

Ako zariadiť naozaj miniatúrnu spálňu? Čím sa dá v interiéri ušetriť naozaj čo najviac miesta? Správnou voľbou manželské postele, respektíve postele pre dvoch, pretože v dnešnej "inej" dobe nie sú všetci zosobášení. Či už tak, alebo onak, problém pre manželov, či partnerov je v rozmerovo malej spálni úplne rovnaký a to nedostatok miesta nielen na spanie, ale aj nedostatok miesta pre uloženie čohokoľvek. Najviac miesta v danej miestnosti potom môžete ušetriť práve správnym výberom postele. A dnešný bytový dizajn má naozaj čo ponúknuť. Postele pre dvoch, ktoré pod samotným lôžkom ponúkajú potrebný úložný priestor tak veľký, že nahradí aj šatníkovú skriňu. V dnešnej ponuke nábytku do spálne nájdete tiež postele s zásuvkami, alebo veľmi obľúbené poslednou dobou postele s nadstavcom. Dnes si povieme, ako zariadiť malú spálňu a akú najlepšie vybrať posteľ, aby ste ušetrili čo najviac miesta.

Vyvýšená posteľ, alebo posteľ s menším rozmerom miesta na spanie

Obe varianty môžu byť riešením práve v malej spálni. Vyvýšené postele, ktoré sa stávajú fenoménom vo svete bytového dizajnu, alebo veľmi dômyselný nádstavec, to všetko sú prvky moderného dizajnu. Vyvýšená posteľ využíva v priestore pod lôžkom, ktorý je vďaka vyvýšeniu prekvapivo veľký, a daný priestor slúži pre ukladanie najrôznejších potrieb. Rozmer manželské postele o veľkosti miesta na spanie 180x200 cm je síce komfortný, ale vo vašom prípade neprichádza do úvahy. Takže pre tých z vás, ktorí sa môžu v spálni aspoň obrátiť je ideálna posteľ v rozmere matraca 160x200 cm, a pre tých z vás, ktorí naozaj zápasí s každým centimetrom potom zostáva veľkosť 140x200 cm. S počudovaním je, že v krajinách ako je Francúzsko, Dánsko, Holandsko napríklad rozmer postele pre páry o veľkosti 140x200 cm je tým najviac používaným. Asi u nás predsa len potrebujeme viac miesta na spanie.

    

Veľmi populárnou posteľou sa stala posteľ Space up od francúzskeho výrobcu, ktorá presne vystihuje to, ako sa dá obstaraním správnej postele v spálni ušetriť. Posteľ je ideálna pre tie najmenšie interiéry spální, má tiež rozmer pre matrac 140x200 cm. Priestor pod lôžkom je veľmi členitý a nahrádza šatníkovú skriňu.

Ale existuje celý rad ďalších, veľmi praktických dizajnov. Pre stredne veľké spálne stačí zaobstarať posteľ s zásuvkami a nadstavcom a môžete si dovoliť aj väčší rozmer miesta na spanie. Zásuvky pod posteľou sú všeobecne veľmi obľúbené, na rozdiel od komody vám v miestnosti nezaberú žiadne miesto, rovnako ako nádstavec v záhlaví postele. A musíme povedať, že niektoré postele s nadstavcom sú rovnako veľmi dômyselné.Na prvej fotografii je nádstavec so systémom na vyklápanie dvierok. Môžete tu uložiť takmer čokoľvek, ale najčastejšie to sú prikrývky, či vankúše. Navyše hornú časť nadstavca môžete využívať ako praktickú policu. Druhá fotografia časť nadstavca a zásuvky. Rovnako veľmi efektné. Takže posteľ dnes nemusí byť len miestom na spanie, ale aj veľmi dobrým úložiskom vecí, ktoré ani v niektorých prípadoch nemusí byť vidieť. Ponuka je veľmi široká a tak ak aj vy ste majitelia veľmi malé spálne vedzte, že dnes môžete kúpiť posteľ s veľmi dômyselným dizajnom, ktorý vám ušetrí nemalé problémy.