Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Máte dve deti, ale nechcú spať na poschodovej posteli?

Nie všetky deti chcú spať na poschodovej posteli aj keď pre vybavenie detskej izby, kde je málo miesta, je to predsa len ideálne riešenie. Pokiaľ však vaše deti odmietajú poschodovú posteľ, alebo by sa mali neustále hádať kto bude spať hore a kto bude spať dole, nezostáva nič iné ako nájsť vhodnú alternatívu. Ak máte dve deti a máte pre nich k dispozícii iba jednu miestnosť pre zariadenie ich kráľovstva, určite potrebujete aj šetriť každým centimetrom. A keď poschodová posteľ nepripadá do úvahy, čo nám potom dnešní dizajnéri môžu ponúknuť na miesto nej? Dnes sa pozrieme do detskej izby dvoch detí a to, ako ušetriť miesto v danom interiéri obstaraním, či lepšie povedané správnym výberom detských postelí ako alternatívy na miesto postele poschodovej. A možno vás prekvapí, koľko možností vlastne výrobcovia nábytku ponúkajú.

 

Detské postele s prístelkou

Sú najčastejšie zhotovované miesto poschodových postelí a predovšetkým v prípade, keď si nemôžeme vďaka malému priestoru dovoliť dve samostatné postele. Šuplík, do ktorého možno umiestniť klasický rozmer na spanie v rozmere 90x200 cm poskytuje dostatok miesta a v prípade nepotreby, teda cez deň, možno jednoducho zasunúť pod horné lôžko. A v noci, je šuplík, či spodná posteľ vysunutá, deti spia a nepotrebujú priestor na hranie. Ideálne je zaobstarať takú posteľ s prístelkou, u ktorej je možné zasunúť šuplík pod horné lôžko is prikrývkou a vankúšom. Stačí, keď si dieťa ráno pekne ustelie a šuplík môže zasunúť. Rýchle a efektívne riešenie miesta na spanie.

 

Sestava dětského nábytku Kwai    Dětská postel Ocean rosa

 

Při nákupe postele s prístelkou venujte tiež zvýšenú pozornosť nielen nosnosti horného lôžka, ale aj šuplíka. Určite by ste boli nemilo prekvapení, keby šuplík ponúkal nízku nosnosť, len napríklad len ako šuplík pre ukladanie vecí. Preto pozor pri výbere detskej postele, nie všetky šuplíky sú určené na spanie, niektoré slúžia len ako klasický úložný priestor. Správny predajca vás však vždy o funkciu šuplíku bude informovať, vrátane jeho nosnosti.

 

 

Detské postele s písacím stolom a úložným priestorom

Ďalším riešením pre prípad, kedy vaše deti v jednej detskej izbe odmietajú spať na poschodovej posteli, sú takzvané multifunkčné detské postele. Jedná sa síce o obstaranie dvoch samostatných lôžok pre každé dieťa zvlášť, ale miesto v interiéri predsa len ušetríte a to nemalé. Multifunkčné postele pre deti ponúka pod vyvýšeným lôžkom písací stôl, veľakrát aj šatníková skriňa, či iné ukladacie a odkladacie priestory. Tieto detské postele sú veľmi obľúbené a ich najväčší výber na nábytok Aldo ponúka francúzsky výrobca.

 

Dětská postel Chic pro holku     Dětská postel Chic pro kluka

 

 

Poschodová posteľ pre jedno dieta?

Že neviete, čo si pod týmto pojmom predstaviť? Ďalšie veľmi praktické riešenie malého interiéru detskej izby. Nové dizajny, ktoré síce predstavujú poschodovú posteľ, ale v priestore pod horným lôžkom druhej (dolnej) lôžko nenájdete. Vo vzniknutom priestore je umiestnený písací stôl, komoda, alebo police. Úspora miesta v miestnosti značná a deti pritom nemusí spať pod sebou, čo je práve u poschodových postelí mnohokrát neriešiteľný problém. Ten vám pri nadobudnutí takejto poschodové postele jednoducho odpadá.

 

Patrová postel B graphit       Patrová postel Tom

 

Ako vidíte, nie je to vôbec "koniec sveta" keď vaše dve ratolesti chcú spať čo najďalej od seba. Dnešná ponuka dômyselných designov vyrieši v interiéri detskej izby takmer každý problém. A ak neviete, kde nájsť najväčšiu ponuku detských postelí tak predsa na nábytok Aldo. Designy z Francúzska, Nemecka, Holandska vás určite dostanú.