Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Máte málo miesta pre vybavenie detskej izby vašich detí?

Bohužiaľ väčšina rodičov musí riešiť nedostatok miesta pre vybavenie detskej izby. Naviac pokiaľ máte dve, alebo tri deti a bývate napríklad v panelákovom byte, ako vlastne detskú izbu zariadiť aby boli vaše deti spokojné, mali všetko potrebné a ešte zostalo miesto na hranie? To všetko sa našťastie už dnes dá vyriešiť vďaka multifunkčnému, rok od roku dômyselnejšiemu dizajnu. Dnes vám predstavíme úplne nové kolekcie, ktoré snáď najviac svojim dizajnom dokážu vytvoriť prostredie, ktoré aj v malej izbe ponúkne deťom vysoký komfort. Kolekcia, ktoré sme označili za "chytrý" dizajn patrí do kategórie značkového detského nábytku s predĺženou zárukou až na sedem rokov. Riešenie detskej izby pomocou kolekcie New Joy je naozaj prekvapivé. Posúďte sami.

 

 

Detská izba pre dievčatá, samozrejme v tradičnom odtieni

Medzi najobľúbenejšie odtiene školáčiek a niekedy aj študentiek patrí samozrejme biela, ružová a svetlo fialková. A práve tochto odtieňa využil výrobca pre svoje návrhy detských izieb určených dievčatám. Dômyselný dizajn sa snaží využiť každého miesta v malej detskej izbe a to tiež nábytkom s možnosťou zavesenia na stenu. Tým ušetríte najviac miesta v detskej izbe. Ďalším prvkom je nábytok na zasunutie, prvok, ktorý tiež ušetrí priestor v detskej izbe. Nad spodným lôžkom, ktoré je často ešte opatrené zásuvkou ako prístelky je umiestnený písací stôl a nad ním treba nadstavec. Takýto dizajn využíva predovšetkým výšky danej miestnosti a tým šetrí miesto na zemi, ktoré môže zostať voľné dievčatám na hranie.

 

Patrová postel B fuchsia   Patrová postel Bibop pro tři holky

 

Oba návrhy detských izieb rieši interiér určený dvom dievčatám. Pod lôžkom je šuplík s možným využitím ako prístelky. Ale návrh tak ako vidíte na fotografii možno využiť aj na vybavenie detskej izby jedného dieťaťa, stačí šuplík používať ako klasický úložný priestor. Všetko v návrhu detskej izby je premyslené, všetko má svoje opodstatnené miesto. Páči sa nám skrinky na zavesenie rôznych tvarov na stenu, v oboch prípadoch potom veľký písací stôl na vysunutie, ktorý vysunie dievča len v prípade potreby. Písací stôl je natoľko veľký, že ho môžu využívať dievčatá súčasne. Jeho dĺžka je až 200 cm. Na prvej fotografii je nad posteľou a písacie stolom naozaj veľmi priestranný nadstavec zostavený zo skriniek a skríň do jednej línie. Ak bývate v panelákovom byte kde sú miestnosti mnohokrát úzke, potom viete, že tento návrh má svoje dôvody. Návrhov detských izieb je celá rada, rovnako ako veľmi dômyselné sú tiež poschodové postele, o ktorých sme vám písali posledne.

 

 

Detská izba pre chlapcov by mala byť priestorná

Vo väčšine prípadoch sú chalani predsa len živší a aktívnejší ako dievčatá. A preto by sme mali pristupovať k vybavovaní detskej izby chlapca, alebo viac chalanov trochu inak, než dievčat. Chlapci by mali mať v detskej izbe ešte viac priestoru na hranie, detská izba nemusí byť tak vyzdobená, pretože chlapci majú väčšinou iné záujmy. Písací stôl by od predškolského veku mal pamätať na umiestnenie počítača a čo si budeme hovoriť, chlapci predsa len radšej hrajú počítačové hry než dievčatá a tak aj na umiestnenie hracej konzoly musí byť miesto.

 

Dětský pokoj pro kluky z kolekce Bo7   Sestava dětského nábytku Kwai pro dvě děti

 

Uviedli sme návrh detskej izby, ktorý je riešený pomocou naozaj netradičného dizajnu poschodové postele. Skrytých úložných priestorov je tu celý rad a celá zostava pritom zaberie len veľmi málo miesta z danej miestnosti. Chlapci majú poschodové postele radšej než dievčatá a tak sa toto riešenie stáva časté pri zariaďovaní interiéru detskej izby dvoch chalanov. Na druhej fotografii je návrh detskej izby pre jedno dieťa, nechýba priestor na spanie, na učenie, ale aj priestor pre zábavu v podobe televíznej stolíku s nadstavcom. Tu môže byť umiestnená nejaké počítačová hra, či play station. Návrhy detských izieb na fotografiách ako si môžete všimnúť, sú veľmi jednoduché, účelové, nie je tu nič zbytočné. Možno by niekto mohol označiť tieto designy skoro až za strohé, ale hovoríme tu o spôsobe, ako vybaviť malý interiér deťom. Preplácanosť a okázalosť sú aspekty, ktoré by nemali mať v malom interiéri miesto, detská izba by potom pôsobil veľmi stiesnene.Ponuka "chytrých" designov je veľmi široká a je mnoho spôsobov, ako sa popasovať s veľmi malým interiérom tak, aby bol detská izba nielen praktický a komfortné, ale aj pekný. Verte, že dnes už tieto možnosti naozaj sú.