Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Máte miesto na obstaranie rustikálneho nábytku?

Ak ste milovníkmi rustikálneho nábytku, ale máte strach, že váš dom, či byt je pre tento nábytok nevhodný, dnes vás presvedčíme o opaku. Ponuka rustikálneho nábytku, je v posledných rokoch úplne niečo iné. Designy pamätajú na moderné interiéry, ale aj na interiéry, ktoré nie sú rozmerovo príliš veľké. Tradičný, mohutný rustikálny nábytok je na ústupe a dnes nejdete nábytok s rustikálnymi prvkami aj v elegantnom, minimalistickom prevedení. Vlastne aktuálne sa rustikálny nábytok hodí naozaj všade. Stačí len dobre zasadiť do interiéru, spojiť nenásilne s moderným interiérom a výsledok je veľmi originálny. Dnešný článok, je pre milovníkov rustikálneho dizajnu, ktorí si nie sú istí, či práve do ich domácnosti to bude to pravé orechové. A ak ste nerozhodní a máte radi štýl aj moderný dizajn, tak aj vy môžete v dnešnom článku nájsť rad isnpirací.

Biely rustikálny nábytok, elegancia do každej domácnosti

Nemení sa len samotný dizajn, ale aj ponuka odtieňov a rozhodne na prvom mieste v obľúbenosti sa umiestnila biela farba. Nahráva to aj malým interiérom, pretože biely odtieň dokáže opticky zväčšiť interiér. Nehovoriac o tom, že biely odtieň je veľmi elegantný a možno k nemu rozhodne viac kombinovať najrôznejšie doplnky a dekorácie, ako ku ktorejkoľvek inej farbe. Často výrobcovia tiež spájajú biely odtieň s niektorým z kontrastných odtieňov, ako je napríklad čierna. Dizajn sa jednoducho povedané zminimalizovali. Dnes už nie je rustikálny nábytok tak mohutný, naviac aj rustikálny nábytok sa dnes vozí v rozloženom stave, je potrebné ho zložiť, ako každý iný typ nábytku. Materiály sú naozaj veľmi rôznorodé. Okrem tradičného masívneho dreva, ktoré ako materiál patrí stále k najdrahším, je tu celá škála iných druhov materiálov na výber. Nechýba dokonca ani rustikálny nábytok z laminátovej dosky a vďaka tomu, je rustikálny dizajn dostupný všetkým. Áno, dnes môžete kúpiť do vášho interiéru rustikálne kúsky za cenu úplne bežnú, dostupnú.Ilustračné fotografie, predstavuje nábytok v bielom prevedení, kedy dizajnéri spojili moderné prvky s rustikálnymi. Výsledok je podľa nášho názoru veľmi efektný. Na prvej fotografii, je ukážka spojenia kontrastných odtieňov bielej s čiernou. Horná doska nábytku je vždy čierna, dolná časť nábytku biela. Úchytky zostali veľmi štýlové, mosadzné. Všetko pritom spolu vzájomne ladí aj napriek ostatné veľmi moderné vybavenie interiéru. Na druhej fotografii, je rustikálny nábytok celý v bielom prevedení, efektné sú rozhodne drevené boxy, ktoré sú nenásilne zakomponované do nábytku. Luxusný interiér, ktorý je každým cólom originálny.

Klasika stále letí, rustikálny nábytok, ako za dávnych čias

Nechceme nikomu podsúvať, čo je a nie je pekné a tak sa vráťme na chvíľu ku klasike. Nie je síce vhodná do malých, či moderných interiérov, ale stále má tento klasický dizajn v tradičnej mohutnosti množstvo priaznivcov. Vo väčšine prípadov, je potom tento nábytok vyrobený zásadne z dreva, či už drahšieho či lacnejšieho. Často je ako povrchová úprava zvolený vosk, ktorý dodáva jednotlivým kusom zvláštnu patinu.Môžeme povedať, že ilustračná fotografia, ponúka naozaj veľmi tradičný dizajn, ktorý zachováva všetky prvky charakteristické pre rustikálny dizajn. Je tu aj toaletný stolík s taburetkou, posteľ pôsobí rovnako, ako truhla pred ňou a to veľmi impozantne. Dané diely nábytku, sú rozmerovo veľké a tiež veľmi mohutne pôsobí. Tento typ rustikálneho nábytku, naozaj nie je vhodný, napríklad do panelákových bytov. Ale kto z vás má dom, chalupu, či jednoducho veľký priestor, voľba môže prísť aj na tento typ spálne.

Kde sa končí rustikálny dizajn a začína moderný?

Veľakrát sú dané kolekcie dizajnom natoľko prepojené, že je ťažké určiť, kam vlastne daný typ nábytku zaradiť. Sú diely, ktoré sú rýdzo moderné, ale napríklad ako kontrastu, je tu použité štýlových úchytiek, alebo je na modernom dizajne použité tradičné patiny dreva. To platí samozrejme aj naopak. Tak ako v módnom priemysle, ako aj v nábytkárskom, sa v posledných rokoch veľmi experimentuje. Je v podstate všetko dovolené a rozhodne nepodľahnite nejakým módnym trendom. Do svojho príbytku si skrátka kúpte jednoducho to, čo sa vám páči a pôsobí na vás príjemne.

Ložnice Margaux, Francie, najdete na nábytek Aldo
Spojenie najrôznejších dizajnov musí byť však harmonické, nie príliš "gýčovité". Veríme, že dnes sme vás niekoľkými fotografiami presvedčili o tom, že to možno. Moderná lcd obrazovka, na rustikálnom televíznom stolíku, v inak veľmi modernom interiéri. Ponuka je veľmi široká a je z čoho vyberať. Buďte aj vy originální, ale predovšetkým sami pre seba. Je to váš domov a váš štýl.