Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Máte strach deťom zaobstarať poschodovú posteľ?

Ak sú vaše deti "hyperaktívne" a predsa len máte strach im do detskej izby zaobstarať poschodovú posteľ, ako miesto na spanie dvoch detí vyriešiť, aby vám nezabralo príliš miesta? Nemôžete si kúpiť dve samostatné postele do malej detskej izby a poschodovú posteľ nechcete? Vôbec nevadí, ďalším riešením a tiež k priestoru veľmi ohľaduplným, môže totiž byť detská posteľ s prístelkou. A ich ponuka je naozaj veľká, dnes si môžete vybrať z nepreberného množstva designov a odtieňov. Cez deň dolné lôžko, prístelku, jednoducho zasuniete pod horné lôžko a vaše deti tak získajú behom pár sekúnd priestor na hranie. Súčasťou detských postelí s prístelkou sú tiež často zásuvky, ktoré môžu deti využiť ako praktický úložný priestor. Dnes vám chceme predstaviť najobľúbenejšie detské postele s prístelkou.

Detská posteľ s prístelkou a úložným priestorom navyše

V ponuke detského nábytku boli ešte pred nedávnom postele s prístelkou len vo veľmi malom výberu. Dnes je však situácia úplne iná a postele s prístelkou sa stali bežným sortimentom. Ich výber je za posledné dva roky naozaj veľký. Dnes môžete vybrať detskú posteľ s prístelkou v mnohých odtieňoch i dizajnoch. Prístelka je vždy na pojazdoch, nemusí byť teda nutne umiestnená pod posteľou, ale napríklad kdekoľvek v interiéri detskej izby. Pod posteľ ju potom môžete späť zasunúť v priebehu dňa, kedy chcete deťom vytvoriť miesto na spanie.Vo väčšine prípadov je prístelok v rovnakom rozmere ako horné lôžko, najčastejšie potom v rozmere pre matrac 90x190 cm, alebo 90x200 cm. Klasický a dostačujúci rozmer pre deti školopovinné, až do osemnástich rokov. Ku každej posteli s prístelkou potom máte možnosť zaobstarať celú radu ďalších dielov nábytku tak, aby bol interiér detskej izby v identickom dizajne. Vy sami sa tak môžete rozhodnúť, čo k detskej posteli zaobstaráte ďalej.Prístelky majú rôznu podobu. Prístelky možno tiež často využívať ako klasický úložný priestor, ak do zásuvky pod posteľou neumiestnite matrac. Prístelka je bezpečná v tom, že je nízka, nie v takej výške ako je u poschodové postele horné lôžko. Teda prístelok vám môže vyriešiť váš strach z toho, že by dieťa v noci spadlo. A aj keby sa z prístelky skotúľalo dole, tak sa nič tak vážneho nedeje.

Ponuka prísteliek išla tak ďaleko, že ponúka aj miesto na sedenie, ak prístelku z pod lôžka vytiahnete len čiastočne. Tak ako je vidieť na jednej z našich fotografií. Ďalšou výhodou prístelky je aj to, že môžete takú posteľ zaobstarať aj vtedy, keď máte len jedno dieťa a prístelku môžete využívať k občasnému prespaniu návštev.

Vyberte si detskú posteľ s prístelkou z mnohých pastelových odtieňov

Ako sme spomenuli už v úvode, ponuka prísteliek je veľmi široká a týka sa to aj možného výberu ich odtieňov. Pre deti sú pastelové odtiene veľmi vhodné, veď interiér detskej izby by mal byť farebný. Najväčší ponuku odtieňov potom nájdete u ponuky španielskeho výrobcu nábytku.
  
   
  
Najpoužívanejším materiálom pre detské postele s prístelkou je laminátová doska, alebo MDF doska. Moc neodporúčame obstaranie postele s prístelkou z dreva. Po prvé je cenovo náročná a tiež drevo pracuje a prístelka z pod lôžka môže začať robiť problémy. Jej vysunutie môže byť časom problematické. Ponuka detských postelí je však už dnes tak široká, že určite si každý z vás vyberie.