Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Materiály rustikálnych spální

Ak ste milovníkmi rustikálneho nábytku, ale odrádza vás napríklad často používaný materiál pre ich výrobu, ktorým je drevo borovice, dnes si môžete vybrať aj z ďalších, viac kvalitnejších materiálov. V ponuke rustikálnych spální si aj tento štýlový dizajn môžete napríklad vybrať z kvalitného dreva mahagón ak uprednostňujete prírodné materiály, ale aj z novodobých materiálov ako je laminát, alebo mdf doska. Ak zvolíte rustikálnu spálňu práve z novodobých materiálov, máte možnosť zaobstarať nábytok do spálne aj za príjemnú cenu. Chceme vám predstaviť niekoľko kolekcií francúzskych výrobcov pre vašu inšpiráciu a pre predstavu, čo je vlastne dnes vo svete bývania a moderného dizajnu možné. Aj keď v rustikálnom štýle.

 

 

Rustikálne spálne z laminátovej dosky

Asi najlepším či povedzme typickým príkladom rustikálnej spálne z laminátovej dosky môže byť kolekcia Marion. Francúzsky výrobca aj napriek použitiu tohto nenáročného a odolného materiálu zachoval typické rustikálne prvky vrátane detailov, ktorými sú mosadzné úchytky. Vybrať si môžete dokonca z dvoch veľkostí postele a to pre matrac 140x190 cm, alebo 160x200 cm. Spálňa sa tak hodí ako pre osoby žijúce "single", tak pre manželské páry.

 

Rustikální ložnice Margaux    Noční stolek Margaux

 

Na fotografiách sami môžete posúdiť, že aj keď je materiálom laminát, prepracovanie je veľmi detailné. Veľmi vhodne bol zvolený tiež odtieň, bielená borovica, samozrejme len v imitácii dreva. Biely odtieň nie je úplne snehovo biely, ale transparentný a to preto, aby zachoval viditeľnú štruktúru dreva. Spálňa Marion je typickým príkladom tiež francúzskeho dizajnu, ktorý bol v dobách dávno minulých predsa len elegantnejší, nie tak strohý, ako napríklad rustikálny nábytok v Nemecku. V našej ponuke si môžete zaobstarať spálňu ako zostavu, ale tiež môžete vyberať z ponuky samostatných dielov, ak treba túžite len po manželskej posteli.

 

 

Rustikálne spálne z mdf dosky

Asi väčšina z vás vie, že materiál mdf dosky je predsa len o niečo kvalitnejší, než laminát. Cena je oproti laminátu teda vyššia. Rustikálne spálne z mdf dosky, často v kombinácii z masívom, patrí k najobľúbenejším. Aj tu môžeme uviesť jeden príklad za všetky a to spálňu Ellen, opäť od francúzskeho výrobcu.

 

Rustikální ložnice Country

 

Tiež pre kolekciu Elen bolo zvolené odtiena transparentné biele so zachovaním viditeľné štruktúry dreva, rovnako v imitácii. Oproti predchádzajúcej kolekcii však výrobca k mdf doske dodal ešte masív, drevo borovice vo svetle hnedom prevedení. Tento kontrast je veľmi príjemný, štýlový a veľmi často pre rustikálny nábytok využívaný. Kolekcia Ellen, kde možno opäť zaobstarať buď celú zostavu, alebo vyberať z ponuky dielov, je už vo svojom dizajne mohutnejšie, viac strohá. Pre túto kolekciu oproti spálni Marion, odporúčame skôr väčšie interiéry, kde krása nábytku viac vynikne. Nechýba opäť mosadzné úchytky a kvalitné, detailné spracovanie.

 

 

Rustikálne spálne z dreva mahagón

Medzi finančne najnáročnejšie rustikálne spálne patrí vyrobené z dreva mahagón. Predstaviteľom týchto spální na našich stránkach je dánsky výrobca značkového nábytku Nova Solo. Nábytok do spálne z dreva mahagón je vždy v snehovo bielom prevedení a vďaka tvrdosti dreva je povrch veľmi hladký, bez štruktúry. Veľmi vysoká je aj mechanická odolnosť a životnosť nábytku. Ale ako sme už uviedli, taký nábytok je veľmi drahý.

 

    

 

Nábytok dánskeho výrobcu je certifikovaný, patrí do kategórie značkového nábytku. Jedná sa o veľmi detailné spracovanie, vyberať môžete z širokej rady najrôznejších dielov. Všetky diely majú spoločného menovateľa a to biely odtieň.

Ponuka rustikálnych spální je samozrejme ďaleko širšia, než sme uviedli dnešné príklady, ktoré sú len malým zlomkom toho, z čoho môžete vyberať. V ponuke nájdete tiež tmavé odtiene, ako napríklad imitácia dreva orech, alebo odtieň venge. Veríme, že dnešný článok vám opäť priniesol inšpiráciu pre vybavovanie vášho interiéru.