Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Matrace do detských postelí

Výber matraca je snáď tým najdôležitejším, pri robení detskej postele. Väčšina postelí do detskej izby sú na našom e-shope uvedené bez matracov z jednoduchého dôvodu. Každý má úplne iné požiadavky na tvrdosť a kvalitu matraca. Niektorí zákazníci uprednostňujú zdravotné matrace, iní antibakteriálne a niektorí úplne bežné. Ako ale teda správne vybrať matrac, aby bol dostatočne kvalitný, ale aby sme zbytočne neutrácali peniažky navyše?

 

 

 

Ako vybrať matrac do detskej postele?

Matrac na Aldu, to je predovšetkým kvalita českých výrobcov s dlhoročnou tradíciou. Medzi najznámejších výrobcov matracov na slovenskom trhu patrí spoločnosť DPV.
Ponúka matrace do všetkých typov postelí, teda aj pre deti od narodenia až po študijné roky. Skôr než začnete vyberať nový matrac do postele, spomeňte si, čo Vám na starej najviac vadilo. Ujasnite si, na aký účel matrac kupujete. Pre príležitostné spanie na chate, chalupe alebo posteli pre hostí stačia jednoduchšie typy matracov s nižšou nosnosťou.

 

    

 

Sám výrobca upozorňuje na niektoré úskalia, pri výbere matraca. Intenzívna záťaž u osôb dlhodobo pripútaných na lôžko vyžaduje špeciálne typy matracov. Pozor na klamúce reklamy o zdravotných matracoch a zvýšenú pozornosť venujte výberu detského matraca, ktoré sa venujeme dnes. V každom prípade, detský matrac by mala dodržiavať aspoň dve zásady. mala by byť pre tvrdšie spanie, celkom určite sendvičového typu, v žiadnom prípade nie molitan, či pružina. A v neposlednom rade, kde viac ako u detí, oceníte snímateľný poťah.

 

   

 

Čo odporúča výrobca, pri výbere matraca

1. Poučenie z minulej skúsenosti
Skôr než začnete vyberať nový matrac, spomeňte si, čo Vám na staré najviac vadilo.


2. Matrace pre každodenné využitie
Ujasnite si, na aký účel matrac kupujete. Pre príležitostné spanie na chate, chalupe alebo posteli pre hostí stačia jednoduchšie typy matracov s nižšou nosnosťou. Výberu matraca na každodenné využitie je potrebné venovať väčšiu pozornosť. Intenzívna záťaž u osôb dlhodobo pripútaných na lôžko vyžaduje špeciálne typy matracov. Využite nášho pomocníka „koliesko“ pre výber matraca


3. Matrac pre dvojlôžko
Pre partnerské dvojlôžko voľte radšej dva samostatné matrace, než jeden veľký – každý z nich rešpektuje individuálnu hmotnosť, osobné nároky na tvrdosť (tuhosť) lôžka a zdravotné požiadavky partnera. Nie vždy totiž vyhovuje jeden matrac obom partnerom súčasne. Navyše je možné jednotlivé matrace na lôžku počas užívania ľahšie otáčať, zabrániť tak sležanie a výrazne predĺžiť ich životnosť.


4. Lamelový rošt alebo pevná podložka
Typ matraca musí byť vyberaný s ohľadom na jeho uloženie. Pre niektoré matrace je vhodná skôr pevná podložka (pružinové a taštičkové matrace), iné je možné umiestniť aj na latkový alebo lamelový rošt (latexové a penové matrace). Latexové matrace odporúčame ukladať na lamelový rošt s minimálnym počtom 24 lamiel. Vždy je nutné rešpektovať informácie o možnosti polohovania a použitia konkrétneho typu matraca pre daný typ podložky, ktoré sú uvedené pri jednotlivých produktoch e-shopu. V prípade akýchkoľvek nejasností alebo otázok kontaktujte náš zákaznícky servis (viď Obchodné a dodacie podmienky).


5. Snímateľný a prateľný poťah
Poťah matraca by mal byť snímateľný a prateľný, popr. ľahko čistiteľný. Hygienu lôžka totiž ovplyvňuje aj poťahová textília, ktorá leží medzi Vašim telom a jadrom matraca. Textílie musia mať zodpovedajúcu pevnosť, pružnosť a celkovo poskytovať dostatočnú ochranu matraca. Jej špeciálne úpravy zamedzia rastu mikroorganizmov (roztoče, baktérie a huby) a uľahčia používanie, údržbu aj čistenie poťahu. Výhodou je tiež podšitie rúnom a netkanou textíliou, ktoré umocňuje pohodlie pri používaní matraca. 6. Zdravé spanie a tradície výrobcu
Vyberajte z moderných materiálov a konštrukčných riešení, ktoré zodpovedajú aktuálnym poznatkom a svetovým trendom v oblasti zdravého spania. Informujte sa tiež o výrobcovi matraca, jeho tradícii a skúsenostiach z vývoja a výroby matracov.


7. Najlacnejšie neznamená najlepšie
Porovnávajte porovnateľné – cenu matraca ovplyvňuje typ použitého materiálu a jeho objemová hmotnosť, ale aj celkové konštrukčné riešenie. Najlacnejší matrac nemusí byť zároveň tým, ktorý Vám preukáže najlepšiu službu, splní Vaše nároky a zaručí najdlhšiu životnosť.


8. Životnosť matraca a jeho obmena
Priemerná životnosť matraca sa pohybuje v rozmedzí 5 – 10 rokov. Predovšetkým s ohľadom na hygienické hľadisko odporúčame obmedziť dobu používania matraca a po uplynutí jeho životnosti ho vymeniť za nový. V posteli trávite minimálne 1/3 života, nešetrite preto na úkor svojho zdravia!