Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Miesto na knihu

Chvíľu sa zdalo, že ju vystriedajú modernejšie nosiče. No stále sa nájde dosť takých, ktorí na listovanie v pohodlí kresla a tlmeného svetla nedajú dopustiť. Či je kniha vaším dobrým priateľom, alebo sa zväzky plné príbehov objavujú po vašom boku len zriedka, potrebujú svoje miesto. Prispôsobte ho vašim aj ich potrebám. Aby vám knihy dlho slúžili, suché prostredie je pre ne nutnou samozrejmosťou. Pri zohľadnení ich ergonómie sa automaticky ponúka pravouhlá podoba ich príbytku. Tú dokážu svojím tvarom využiť v maximálnej miere. Ponuka nábytku Aldo.

 

Pre milovníkov literatúry

Ak ste majiteľmi samostatnej pracovne, máte problém kam s veľkou knižnicou vyriešený. Voľná stena umožňuje postaviť regálovú zostavu po celej jej šírke a výške. V takom prípade nezabudnite na rebrík, ktorý oceníte pri manipulácii s knihami na horných policiach a ich údržbe. Za zváženie stojí uzavrieť police presklenenými dvierkami, ktoré nebránia v prehľade uložených kníh, ale bránia usádzaniu prachu. Ak v pracovni nájdete voľný kútik, vytvorte si ideálne prostredie na čítanie, v ktorom nesmie chýbať pohodlné kreslo a vhodné osvetlenie.

 

Kancelárska stolička Overcross

 

Knižnica v obývačke

Neoplýva váš interiér miestnosťou navyše? Potom sa pravdepodobne stane domovom vašich kníh obývačka. V nej môže mať miesto na knihu rôzne rozmery. K väčším patria obývačkové steny, v ktorých sa umenie v písanej forme musí podeliť s audiovizuálnym umením. Plné nábytkové zostavy vystriedali voľnejšie kombinácie otvorených políc s uzavretými skrinkami. Dobrými pomocníkmi na zachytenie stojacich kníh na policiach sú špeciálne zarážky. Ak chcete opticky predeliť otvorenú spoločenskú zónu, postavte knižnicu do priestoru. V ponuke nájdete modely bez zadnej steny či s deliacou priečkou uprostred. Dovoľuje rôzne využiť odkladacie miesto z oboch strán. Počítajte však pri nej s väčšou hĺbkou. Flexibilitu priestoru dosiahnete uložením deliacej knižnice na kolieska. Jej stabilitu zabezpečia brzdy. Vždy nablízku Pár kníh poruke poskytnú praktické stolíky a nižšie solitéry nachádzajúce sa v blízkosti sedačky. Zohrávajú multifunkčnú úlohu: okrem kníh postrážia lampu na čítanie a šálku čaju či kávy. Alternatívou, ako mať rozčítané dielo na dosah zo sedenia, je vytvorenie niky v stene. Stačí sa dobre rozhliadnuť a miesto na knihu nájdete aj v nevšedných zákutiach. V nevyužitom priestore nad dverami, na stene pozdĺž schodiska či pod okenným parapetom. Interiér osviežia dizajnové police v pestrom farebnom a materiálovom vyhotovení. Knihy sú priateľmi na celý život a neustále pribúdajú. Preto pre ne vopred počítajte s miestom navyše.

Pracovňa Malibu B