Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Miesto pre najlepších priateľov

Televízia ani internet doteraz nenahradili to, čo nám dávajú dobré knihy. Bohatstvo ľudského ducha, ktoré na svojich stránkach uchovávajú, nestráca na hodnote, práve naopak. Kto investoval do literatúry v minulosti, teraz sa oprávnene teší. Pri kúpe novej knihy však neraz zaváži aj úvaha: čo s nimi, kam tie knihy budem dávať. Samozrejme zariadená obývacia izba, alebo pracovňa, kde sa knihy nenájdu, je smutnou vizitkou majiteľa. Nie nadarmo sa hovorí, že kniha je najlepším priateľom človeka. A o svojich priateľov sa chceme a vieme postarať.

 

Nájsť vhodný priestor

Na uloženie kníh treba vyčleniť v byte alebo v dome vhodný priestor. Základnou podmienkou je suché prostredie. Nemali by sme zabúdať ani na účinky slnečného svetla, ktoré dokáže „vybieliť“ obaly kníh. Nepriateľom, ale oveľa menej nebezpečným, je prach. Vzácne a drahé knihy preto radšej uložme do skriniek s nepriehľadnými dvierkami, ktoré ich lepšie ochránia pred svetlom a prachom. Knižnice so sklenenými dvierkami sú dobrým riešením, ak chceme mať prehľad vo väčšom množstve kníh, ktoré často používame.

 

Pracovňa je ideálnym miestom

Ak vyčleníte v obývanom priestore jednu miestnosť na pracovňu, vyriešite aj problém s umiestnením veľkej knižnice. V obchodoch s nábytkom nájdete nielen moderné variabilné systémy skriniek, z ktorých zostavíte knižnicu podľa svojich potrieb, ale aj knižnice v rustikálnom štýle. Knižnica môže siahať od podlahy po strop. Vtedy však nezabudnite na rebrík, ktorý budete potrebovať pri manipulácii s knihami a pri upratovaní. Pohodlné kreslo s lampou na čítanie v pracovni vytvoria oázu pokoja. Aby knihy, s ktorými práve pracujete neostávali na stole a nemuseli ste ich zakaždým odkladať na miesto, vytvorte si príručný stolík. Dobre poslúži aj polica nad pracovným stolom alebo malá otvorená skrinka. „Technici“ možno viac ocenia kontajner na kolieskach, ktorý môžu podľa potreby presúvať po miestnosti.

Kancelária Black and White - ponuka dielov

 

Knihy v obývačke

Veľké obývačkové steny vyšli z módy. Mladí ľudia uprednostňujú nízky nábytok v kombinácii s otvorenými policami, kde sa knihy delia o priestor s audiovizuálnou technikou a s poličkami na CD a DVD. Knižnica bez zadnej steny môže poslúžiť aj na oddelenie spoločenského priestoru od jedálenského, resp. pracovného kúta. Práve v tomto type knižníc najlepšie využijete praktické zarážky na zachytenie stojacich kníh. Kombinácie nízkych skriniek so sklenenými aj plnými dvierkami a otvorených políc priamo na stene pôsobia oveľa ľahšie ako vysoké zostavy. Nízke stolíky s odkladacím priestorom a poličkami vedľa sedacej súpravy či pohovky poslúžia na umiestnenie lampy a niekoľkých kníh. Výborným riešením na ukladanie kníh, je široká ponuka rôznych regálov na našom portále.

Knižnice Besides 8205-8206

 

Deti a knihy

Rozprávky, deti a knihy patria k sebe. Prvé knihy, ktoré sa deťom dostávajú do rúk, sú väčšinou odolné voči „ničiteľským“ sklonom malých „čitateľov“. Ak deti od detstva naučíte úcte ku knihám, neobanujete. Bude ich sprevádzať po celý život. Deti sa však musia naučiť, že knihy treba nielen prezerať, ale aj odkladať na miesto. Najprv ich nebudú mať veľa, ale polička na knihy by v detskej izbe nemala chýbať. Menším deťom umiestnite knihy v nízkej skrinke tak, aby na ne dosiahli. Školáci už bez problémov využijú police na stene. Pestré farebné vyhotovenie skriniek a políc oživí priestor detskej izby. S tým, že knihy budú pribúdať, treba počítať vždy. Bez ohľadu na to, či kupujete knižnicu pre deti alebo pre dospelých.

Detská izba Largo G52 - diely