Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Moderná spálňa

Spánok, pokiaľ nie je kvalitný, môže negatívne ovplyvniť naše zdravie, náladu, pracovný výkon a množstvo denných, všeobecných činností. Kvalitný spánok, to je predovšetkým kvalitná posteľ, ešte kvalitnejší matrac, nábytok, ktorý je nám príjemný a množstvo detailov, o ktorých sa dnes budeme rozprávať a ktoré práve spánok môžu pozitívne ovplyvniť. Všetky vymenované aspekty by navyše mali byť spojené do takého dizajnu, aby sa vám spálňa a nábytok v nej páčil.

 

Manželská postel Toronto    Postel pro jednu osobu Travel

 

Začnime od postele

Áno, pri zariaďovaní spálne by sme mali začať od samotného spania a tým je posteľ s matracom. V prvom rade by sme sa mali rozhodnúť, akú veľkú posteľ chceme. Dnešná doba ponúka vo väčšine prípadov dĺžku 200 cm, ale líši sa šírka. Od 120 do 180 cm, výber je teda zvážiť. Medzi najpredávanejšie postele patria tie, ktoré ponúkajú rozmer priestoru na spanie 160 x 200 cm. Cenovo nenáročné postele a rozmerovo pre manželský pár dostačujúce. Vyberte si teda rozmer. Ďalej prichádza na rad rošt, ktorý by už nemal byť obyčajný latkový, ale lamelový, zasadený do kovového rámu.

 

Ložnice Margaux

 

Lamely pružia, viac reagujú na váhu a pohyb tela, neničia príliš matrac a predlžujú zároveň jeho životnosť. Vyberte si teda rošt. Potom samozrejme prichádza na rad výber matraca a tu by sme odporučili celkom iste už matrac "sendvičového" typu, pokiaľ teda môžete, vyhýbajte sa pružinovým matracom, ktoré už naozaj patria do čias dávno minulých. Matrac sa snažte radšej kupovať od českých výrobcov, kde máte predsa len väčšiu šancu na zdravotnú nezávadnosť matraca. Nábytok Aldo predstavuje na svojom portáli iba matrace českého výrobcu a to spoločnosti Gumotex. Vyberte si matrac. Je tiež do veľkej postele kupovať dva matrace a to z toho dôvodu, že je odborníkmi na kvalitný spánok odporúčané prevracať matrac aspoň každých šesť mesiacov a tiež, každý z partnerov má samozrejme rozdielnu váhu. Spánok, ak má každý v jednej posteli svoj matrac je viac nerušený a necítite tak podvedome každý pohyb partnera.

 

Manželská postel Ely      Manželská postel Ely

 

Ďalším dôležitým prvkom, pred samotným výberom celej spálne je aj materiál, ktorého ponuka je v dnešnej dobe veľmi široká. Predstavujeme postele, ako aj ďalší nábytok do spálne z mdf dosky, lamina, voštiny, borovice, rustikálne - voskovaný materiál z dreva av neposlednom rade dub. Všetky menované materiály sú veľmi odlišné a medzi najčastejšie zhotovované patrí mdf doska, ktorá je zdravotne nezávadná, kvalitná a cenovo dostupná.

Farba spálne je dôležitá

Možno ste už počuli, že rovnako ako materiál, môže kvalitný spánok taktiež ovplyvniť farba. Poznáme množstvo módnych trendov, ale pravdou je, že väčšina z nás a to je dobre, sa vždy priklonia k spálni v prírodnom dezéne. Spálňu si tak môžete zaobstarať z mdf dosky, ale v imitácii jelše, orecha, javora, duba, buku jablone a ďalších a ďalších odtieňov. Prírodný odtieň má relaxačné účinky a určite bude pôsobiť lepšie ako agresívne farby. Spálňa by tiež nemala byť malou miestnosťou, ale pokiaľ máte možnosť, tak by mala byť priestranná a dobre vetraná miestnosť. Celkom určite sa neodporúča mať v spálni umiestnený počítač a bohužiaľ často stretávaný jav, ale verte kvalitnému spánku neprospievajúce je umiestnenie televízie a jej sledovanie pred spaním. Kvalitný spánok ovplyvňuje aj vaša životospráva a môžete mať kvalitnú posteľ s matracom, ale ak nedodržiavate pravidlo, že pred spánkom by ste nemali aspoň tri hodiny nič zjesť, tak vám kvalitný nábytok nebude veľmi k úžitku. Kvalitný spánok je alchýmia a množstvo ovplyvňujúcich faktorov naraz.

 

Ložnice Castel    Ložnice Curtys

 

Príjemná v spálni je určite aj lampička s tlmeným svetlom, nočný stolík a pár, ale naozaj nie veľa, dekorácií. Posteľné obliečky sú potom tiež veľmi dôležitou bodkou a rovnako aj tu odporúčame českých výrobcov, ktoré na našich stránkach s bytovým textilom nájdete. Spálňa by mala byť oázou pokoja a relaxácie po celodenných útrapách a my veríme, že našou ponukou Vám s výberom správnej spálne pomôžeme.