Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Moderné kuchyne vo francúzskom štýle

Už dávno sú preč doby, kedy kuchyňa vlastne v každej domácnosti mala rovnaké zoradenie. Kuchyňa, či skôr kuchynské skrinky boli vždy v jednej priamke a pokiaľ bol váš pôdorys len trochu iný, nastal mnohokrát neriešiteľný problém. Dnes je našťastie ponuka kuchýň, štýlových, či moderných veľmi široká a vyberie si naozaj každý a presne do vášho interiéru. Veľký „bum“ nastal v posledných rokoch, keď sú najžiadanejšie netradičné kuchyne s rôznorodým rozmiestnením jednotlivých skriniek. Snáď najlepším príkladom môže byť v našej ponuke kuchyňa Modula od nášho francúzskeho a nemeckého dodávateľa.

 

 

Kuchyňa vo francúzskom štýle 

Sami môžete posúdiť, ako príjemne pôsobí kuchynské skrinky rozmiestnené, či skôr umiestnené inak, než do jednej priamky. Jednu nevýhodu však takéto rozmiestnenie kuchyne má, potrebujete pre toto riešenie naozaj dostatočne veľký interiér. Často pri návrhu nových kuchýň je riešením jedálenskej plochy bar, nie už klasický jedálenský stôl so stoličkami, umiestnené práve v kuchyni.

 

       

 

V modernom poňatí je kuchyňa vnímaná naozaj ako pracovné miesto, kde sa nestoluje. Na tento účel je vybavená jedáleň. Áno, ak máte možnosť, je určite pre každého príjemnejšie stolovať v jedálni, ako v kuchyni, kde je plno riadu a nie vždy sa kuchyňa pred jedlom podarí upratať. Skôr si túto časť necháva každá gazdinka až na koniec. Ale späť ku kuchyni. jednotlivé skrinky sú už navrhnuté s ohľadom na ergonómiu bývania, teda ich návrh je veľmi praktický a efektný pre uloženie najrôznejších pomôcok práve do kuchyne. Na fotografii kuchyňa Modula navyše ponúka po stranách skriniek veľmi praktické odkladacie police, ktoré tiež vytvárajú príjemný dizajnový efekt. Skrinky sú v dnešnej dobe veľmi členité.

 

Ostrůvek do kuchyně Copper

 

Dnes už nie je výnimkou miesto klasického sporáka mať varnú dosku zo skla, či keramika. Otázka asi vkusu, či presvedčenia, čo viac vyhovuje gazdine. Samozrejmosťou u kvalitnej kuchyne by tiež mal byť samodovierací systém šuplíkov. Bezpečné aj pre deti a ich prstíky. A ako vieme, deti sú v kuchyni pri varení do istého veku veľmi rády. Klasickým materiálom pri návrhu moderných kuchýň je mdf doska s povrchovou úpravou v dýhe. Veľmi jednoduché na údržbu a odolné prevedenie práve v miestnostiach, ktoré je vystavené väčšej záťaži. Čo kuchyňa bezpochyby je.

  Na našich stránkach ponúkame aj klasické kuchyne v jednej priamke, pretože ako sme už uviedli, bohužiaľ nemá každý k dispozícii veľký interiér. Klasické kuchyne sú ale tiež vo veľmi modernom dizajne. Vybrať si tiež môžete z rady vysokých leskov. Kuchyňa patrí prevažne k francúzskym, ktoré aj na slovenskom trhu majú veľký ohlas. Predovšetkým vďaka designu. Veríme, že aj Vás budú naše kolekcie prinajmenším inšpirovať v nápadoch na bývanie.