Infolinka: +420 724 777 014 (Po-Ne 8:00 - 17:00)
stylové bydlení
0
0,00 €
Košík je prázdny. Poďme to napraviť!
0

První dojem dvakrát neuděláte. A vaše předsíň také ne. Zařiďte si ji se stylem.

Dopravné
zadarmo nad 80,00 €
Doručení
za 3-5 dní

I vaše koupelna si zaslouží vypadat krásně jako vy. Zařiďte si ji stylovým nábytkem a vybavením.

Dopravné
zadarmo nad 80,00 €
Doručení
za 3-5 dní

Posviťte si na útulný domov. Vyberte si z originálních svítidel, které dají vašim domovům tu správnou jiskru.

Dopravné
zadarmo nad 80,00 €
Doručení
za 3-5 dní

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Moderný dizajn v súčasnom interiéri

Vraj ich kupujú len bohatí „fajnšmekri“, umelci, nadšenci a podivíni. Skúsme si na túto laickú predstavu trochu „posvietiť“. Každý predmet, vyrobený ručne či sériovo, má svojho dizajnéra. Predobrazy vecí, ktoré bežne používame, vznikajú najskôr v hlave ich tvorcov. Tí najskôr nakreslia ich skice a neskôr vytvoria v grafi ckom programe ich presnú podobu. Aldo sa v tomto roku, dúfajme úspešne, rozhodol pre niekoľko zlepšení a hlavne uľahčení pri výbere a kúpe nábytku do kuchyne, či do jedálenského kúta.

 

Ozvláštňujúce solitéry

Solitéry a jednotlivé samostatné kusy nábytku sú ideálnym priestorom na vyjadrenie osobného názoru na estetiku, tvarovanie, materiály, farebnosť a štýl. Obľúbenými dizajnovými solitérmi sú stoličky, jedálenské stoly, konferenčné stolíky, kreslá, ležadlá i atypické pohovky. Aktuálne trendy upúšťajú od zaužívaných tvarových a materiálových schém a inšpirujú sa nedávnou minulosťou. na scénu sa tak po rokoch v plnom lesku vracia plast. dizajnéri využívajú dve jeho najvýraznejšie prednosti – možnosť ľubovoľného tvarovania a farebnosť, vrátane transparetného efektu.

Jedáleň Absoluto - diely

 

 

V kurze je subtílnosť

Časy ťažkých, masívnych, zdobených až rustikálnych nábytkových zostáv, dôsledne zapĺňajúcich celú stenu obývačky od podlahy po strop sú dávno za nami. Trendom je jednoduchosť až geometrickú strohosť tvarov a optická ľahkosť, ktorou dizajnéri oslobodzujú korpusy od masívneho sokla. Jeho funkciu nenápadne a prirodzene prevzali subtílne kovové nožičky, resp. univerzálne rámy tvoriace vertikálne predely zostavy, ktorú zároveň i členia a rytmizujú. K optickému odľahčeniu prispieva aj dynamické kombinovanie uzavretých a otvorených úložných segmentov, plných a zasklených dvierok. Celú zostavu opticky rozohráva odvážna farebnosť, často zdôraznená vysoko lesklými lakmi. Na nábytku určenom do obytných priestorov sa tak objavujú donedávna celkom nepredstaviteľné farby: jasno modrá, žiarivo oranžová či výrazná červená. Geometrické polia dvierok jemne rámuje lesklý či matný kov, alebo ich oddeľujú kovové stĺpiky, ktoré zostavu opticky rozjasnia. Veľmi praktické a vizuálne pôsobivé je stupňovanie objemov korpusov zdola nahor – hlbšie diely sú v spodnej časti a plytšie v strednej časti, kde tvoria zaujímavé kompozície s plytkými otvorenými policami. Atraktívnosť celkového vzhľadu umocňuje asymetria. Zostavy rytmizuje opakovanie jednotlivých prvkov, radenie otvorených políc pod seba po dvojiciach a trojiciach či vloženie otvoreného štvorcového dielu, krížom rozdeleného na 2 x 2 polia. Osvetlenie zostavy už nie je len jej doplnkom, zbavuje sa svojej čisto úžitkovej funkcie a prvoradá pri jeho uplatnení už nie je ani náladová atmosféra. Osvetlenie sa mení na rovnocenný dizajnový a výtvarno estetický prvok celej zostavy.

Jedáleň Klik - samostatné diely

 

 

Novinky do schránky

Posíláme pouze 2x měsíčně.
Kdykoliv budete chtít, můžete se odhlásit.