Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Možnosti zariadenia detskej izby sú rôzne

Ak sa práve chystáte na príchod vášho bábätka svet, určite už plánujete, ako zariadiť jeho prvú detskú izbu a či vôbec zariadiť detskú izbu pre bábätko. V podstate sú dve rôzne možnosti, ako sa pripraviť na rolu rodičov. Môžete zariadiť detskú izbu ako celok so všetkým, alebo môžete jeho zariadenie odložiť na neskoršiu dobu a zaobstarať len detskú postieľku treba k sebe do spálne. Obe riešenia sú v poriadku. Pokiaľ chcete mať vybavený kompletnú detskú izbu, potom vás ešte v neskoršom veku vaše dieťaťa nevyhnutne stretne jeho zmena. Predovšetkým keď dieťa začne chodiť do školy. Ak zaobstaráte len postieľku, ušetríte neskorším zariadením detskej izby už pre školáka nemalú čiastku. Dnes si povieme niečo málo o oboch riešeniach prípravy príchodu bábätka na svet, kedy v podstate obstaraním multifunkčné detské postieľky získate zároveň detskú izbu pre školáka. A prečo toto riešenie? Úspora finančných prostriedkov je týmto riešením vysoká.

 

 

Z detskej postieľky izba pre školáka?

Výrobcovia sa v posledných rokoch predháňajú v multifunkčnom dizajne nábytku. A kategória detského nábytku snáď túto zmenu zaznamenala najviac. To čo náš vak najviac zaujalo je práve ponuka detských postieľok, ktoré možno v neskoršom veku dieťaťa rozložiť na úplne funkčnú detskú izbu školáka. Jednoduchou demontážou detskej postieľky možno získať diely ako detská posteľ pre matrac 90x200 cm, komodu, regál a veľakrát aj písací stôl či šatníkovú skriňu. Skúsme si uviesť jeden príklad za všetky, pre predstavenie takého multifunkčného dizajne od francúzskeho výrobcu. Kolekcia Alpa na fotografiách určite prekvapí mnohých z vás.

 

     

 

Prvým krokom v kolekcii Alpa je klasická detská izba pre bábätko. Nechýba teda plne funkčná postieľka, ktorá navyše ponúka vďaka modernému dizajnu aj úložný priestor v podobe šuplíku a odkladací priestor napríklad na obľúbené hračky okolo postieľky. Veľmi praktická je tiež komoda s prebaľovacím pultom, ktorú rodičia určite ocenia. Všetko je prehľadne po ruke a bábätko navyše v bezpečí. Takto zostavenú detskú izbu využijete od narodenia až do 3, 4 rokov veku dieťaťa.

Druhým krokom je odstránenie bočníc z postieľky, čím pomaly môžete vaše dieťa pripravovať na klasickú posteľ. Rozmer miesta na spanie sa nemení, čo je ešte u tak malého dieťaťa dobre, ale učí sa už spať bez postranných, bezpečnostných bočníc. Aj tu francúzsky výrobca myslel na všetko a nechýbajú praktické schodíky vedľa postieľky. Dieťa si samo vlezie a vylezie z postieľky. Určite už využije tiež tabuľu na kreslenie kriedou. Prebaľovací pult z komody už tiež môžete odstrániť. A čo ďalej, keď sa chystáte na prvú triedu a vaša ratolesť sa stane školákom? Je opäť čas na premenu detskej izby tak, aby plne pokrývalo potreby vášho dieťaťa. A stále nie je nutné čokoľvek nové z detského nábytku zhotovovať.

 

    

 

Postieľku finálne zostavíme či premeníme na klasickú posteľ pre matrac 90x200 cm, čím vyriešime spanie dieťaťa až do jeho dospelosti. Jediné, čo teda treba zaobstarať bude matraca zodpovedajúceho rozmeru. Z komody s regálom dokonca môžete vytvoriť praktický vyklápací písací stôl. Nechýba ani tu rad odkladacích a úložných priestorov, tak ako môžete vidieť na našich ďalších fotografiách. Cieľom výrobcu bolo vytvoriť návrh, ktorý sa postupne podľa veku dieťaťa prispôsobuje jeho potrebám. A vy ako rodičia naozaj nemusíte od narodenia až do dospelosti vášho dieťaťa nič kupovať.

 

Obdobných návrhov na riešenia detskej izby od narodenia po dospelosť je v našej ponuke celý rad. Vybrali sme pre vás designy veľmi kvalitné, aby bol nábytok po tak dlhú dobu naozaj funkčné. A aj napriek tomu, že obstarávacia cena takejto postieľky s možnosťou rozloženia na detskú izbu je vyššia, nákup sa oplatí. Veď už nebudete musieť nič robiť, navyše vám odpadnú starosti kam s detskou postieľkou, až jej rozmerom vaše bábätko odrastie. Multifunkčné dizajny nielen pre deti, to je tiež spôsob, ako maximálne využiť každého centimetra treba v malom interiéri.