Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Multifunkčné postele, skvelý nápad pre malé priestory

Malá detská izba a boj o každý centimeter, aby ste do nej dostali všetko, čo deti potrebujú a zároveň im nechali nejaký priestor na hranie. V súčasnej dobe je toto takmer bežné dilema. Ako do malej izbičky pre vaše dieťa, alebo dokonca pre tri deti, dostať posteľ, stôl i šatníkovú skriňu a zachovať priestor pre hranie? Výrobcovia nábytku prišli s praktickým a dômyselným riešením. Detskú izbu vybavíte plnohodnotne vďaka takzvaným multifunkčným posteliam.

Vybrať si môžete hneď z niekoľkých variantov a to nielen pre jedno dieťa, ale aj pre dve, alebo dokonca tri deti.

 

Vyvýšená posteľ s vysúvacím, či pevným písacím stolom a úložným priestorom pre jedno dieťa

Multifunkčné vyvýšené postele sú skvelou voľbou zvlášť pre menšie deti. Postele nie sú tak vysoké a pritom ukrývajú praktický vysúvací písací stôl a dostatok úložného priestoru v podobe šuplíkov a skriniek.

 

   

   

 

Alternatívou týchto postelí je potom posteľ s pevným stolom, ktorý zaisťuje o trochu väčšiu stabilitu a nosnosť oproti výsuvným stolom na koľajničkách.

 

    

 

Poschodová posteľ s písacím stolom a úložným priestorom pre jedno dieťa

Multifunkčné poschodové postele využívajú plnohodnotne priestoru pod posteľou, kam sa vám vojde veľký pracovný stôl, alebo dokonca aj stôl so šatníkovou skriňou a poličkami. Môžete si vybrať nielen z radu farebných prevedení, ale aj z rôznych variantov usporiadania priestoru pod posteľou podľa vašich potrieb.

 

 

 

Poschodová posteľ pre 2 deti s pevným, alebo vysúvacím písacím stolom a úložným priestorom

Dômyselné riešenie, vďaka ktorému ušetríte naozaj veľa miesta v izbičke pre viac deti. Tieto multifunkčné poschodové postele totiž využívajú zásuvných modelov. Súčasťou sú dve postele, písací stôl a úložné priestory v podobe šuplíkov pod posteľou. Keď je čas na písanie úloh, jednoducho vysuniete veľký stôl, ku ktorému sa pohodlne zmestia obe deti. Večer naopak stôl zasuniete a vysuniete druhú posteľ.

 

 

Ďalším typom multifunkčných postelí, pre dve deti, sú poschodové postele do písmena L. Súčasťou je pevne ukotvený stôl, ktorý zaručuje stabilitu a úložný priestor v podobe šuplíku pod posteľou, šatňové skrine ukryté vo vnútri poschodia postele, poličiek a nočného stolíka.

 

 

Zaujímavou variantou od klasických poschodových postelí pre dve deti sú aj poschodové postele bez písacieho stola, ale s veľkým úložným priestorom v podobe šatníkových skríň a šuplíkov.

 

 

Posteľ pre 3 deti

Multifunkčná posteľ pre 3 deti je ideálnym riešením, ako do malej izbičky poskladať bez problémov všetky tri deti a nezaplnit ju nábytkom. Podobne, ako u postelí pre dve deti, posteľ pre tri deti disponuje vysúvacím písacím stolom a posteľou. Tretí lôžko je potom schované v šuplíku pod posteľou.

 


 

Druhým riešením, ako vybaviť detskú izbu pre tri deti, sú poschodové postele bez písacieho stola, ktoré majú dve pevné postele a tretie lôžko je možné vysunúť z pod postele. Tieto postele disponujú úložným priestorom v podobe šuplíkov a poličiek.

 

 

Výhodou multifunkčných postelí navyše je, že obsahujú všetko, čo by malo byť v detskej izbe a jediný nábytok, ktorý bude potrebné dokúpiť je stolička k písaciemu stolu.