Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Nábytok a interiéry v štýle retro, poznáte?

V posledných rokoch výrobcovia stále viac prichádzajú s ponukou retro dizajnov. Móda sa vždy v určitých etapách vracia a nie inak je tomu v bytovom dizajne. Retro nábytok dnes, to nie je zastaraný, nemoderné dizajn, ale naozaj netradičné, nadčasové návrhy. Najviac je retro nábytok vhodný do rozmerovo menších miestností a tak sa ponúka predovšetkým interiéry v panelákových bytoch a pod. Dnes vám predstavíme, ako k retro nábytku pristupuje francúzsky výrobca. Jeho kolekcie sú určené predovšetkým do jedálne, obývacej izby, ale nájdeme aj návrhy do spálne. Retro nábytok je minimalistické riešenie pre váš interiér na výber zo širokej palety odtieňov. Dnes vás presvedčíme, že "retro" nie je nič zastaralého a nemoderné.

 

 

Retro dizajn v obývacej izbe a jedálni

Francúzsky výrobca prichádza s ponukou dvoch kolekcií pre interiér jedálne a obývacej izby. A výber interiérov nie je náhodný. Jedáleň s obývacou izbou je často v modernom bývaní jedna miestnosť, ktorá tieto interiéry spája. Retro nábytok tak môžete v rovnakom dizajne aj odtieňoch zaobstarať do oboch interiérov umiestnených v jednej miestnosti v jednej kolekcii. Tým možno docieliť akejsi harmónie, jedno nadväzuje na druhé. Na fotografiách sami môžete posúdiť, ako interiéry vybavené retro nábytkom na vás pôsobí. Či je to dizajn, ktorý vás osloví alebo nie.

 

Tv stolek Ness grafit     Komoda Ness grafit

 

Prvá kolekcia v ponuke pod názvom Block, ponúka nábytok do jedálne i obývacej izby hneď v niekoľkých odtieňoch. Spojenie bielej, imitácia prírodného dreva, tmavo hnedej a šedej. Môže sa zdať, že ako nie jeden typ nábytku je to až príliš odtieňov, ale aj napriek tomu je interiér či obaja interiéry veľmi harmonické. Retro nábytok má ešte jedno špecifikum. Či už je to komoda, vitrína či televízny stolík, vždy je všetko umiestnené na nožičkách. Pre jedálenské stoličky potom často výrobca používa ako výrobného materiálu masívu. Prvé fotografie ponúka aj menšie jedálenský stôl, ktorý s funkcionalistickými stoličkami je to pravé pre malý, no moderný interiér.

 

Druhá fotografia predstavuje ďalšie riešenie interiéru pomocou retro nábytku. tu šiel výrobcu s kombináciami odtieňov ešte ďalej a dokonca je v obývacej izbe umiestnené čalúnené kreslo v blankytne modrom odtieni. Pritom modrý odtieň vôbec nenarušuje ráz interiéru, ale do obývacej izby zapadá. Retro nábytok dnes to je moderný dizajn využívajúci retro prvky vo vysokej kvalite. Oproti minulosti je tiež využívané ďaleko viac odtieňov a to predovšetkým vďaka novým technologickým postupom vo výrobe. Všetky diely nábytku v návrhoch si potom samozrejme môžete zaobstarať aj samostatne. Návrhy interiérov sú len veľkým pomocníkom pre predstavu, ako daný nábytok bude reálne vyzerať. Ale čo z daného návrhu zaobstaráte vy, to je už na vás.

 

 

Retro dizajn v spálni

Ak práve zariaďujete či sa chystáte vybaviť vašu spálňu, bude pre vás dnešný článok inšpiráciou a retro dizajn prekvapením. Málokto tuší, čo vlastne retro dizajn je a ako vyzerá. Preto vám predstavujeme ďalšiu kolekciu v modernom dizajne s tradičnými retro prvkami. A je to kolekcia určená pre vybavenie práve spálne. Jej autorom nie je nikto iný ako francúzsky výrobca. Kolekcia okrem tradičných, známych dielov určených do spálne ako je posteľ, komoda, alebo skriňa, ponúka i regály. A tie do spálne v kolekciách len málokedy nájdete.

 

Nábytek do ložnice Aalborg

 

Pre posteľ zvolil výrobca čalúnené čelo, ktoré je veľmi elegantné. Aj v tejto kolekcii môžete vidieť tradičné retro "nožičky", na ktorých sú dané diely umiestnené. Opäť je všetko navrhnuté tiež v duchu minimalistického dizajnu a tak sa akosi samo ponúka vybavenie menších interiérov spální. Skrátka a dobre, retro dizajn neznamená zastaraný, nemoderné, ale naozaj nadčasové možnosti pre vaše bývanie.