Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Nábytok Aldo, je svet plný farieb a prekvapení

Najviac sýtych odtieňov a najširší výber pestrofarebného spracovania nábytku samozrejme výrobcovia využívajú u návrhu detského nábytku. Dnes vám ukážeme, ako žijú deti v Dánsku, ako v tejto krajine navrhujú interiéry školákov a predovšetkým malých detí predškolského veku. Radi sa nechávame inšpirovať bývaním v iných krajinách, je to naozaj veľmi poučné a v mnohých prípadoch sú designy ďaleko ďalej ako v našich krajinách. Jednoducho povedané sú predsa len odvážnejší a naozaj sa nebojí najrôznejších farebných spojení. Predstavíme vám detský nábytok z masívu, ktorý je síce vo väčšine prípadov v bielom odtieni, ale na kolekcie nábytku nadväzujú podľa daných tém dekorácie a doplnky a tie ešte len dávajú návrhy detských izieb do požadovanej, finálnej podoby. Ako možno zariadiť interiér malých chalanov a dievčat aby detská izba bola tiež miestom na hranie? Najrôznejších nápadov je viac než dosť.

Detské izby z masívu pre chlapcov plné farieb

Medzi interiérom chlapca a dievčaťa je samozrejme predovšetkým najväčší rozdiel v odtieňoch a tiež dekoráciách. V každej z týchto detských izieb rozhodne nájdete celkom rozdielne hračky. Všeobecne platí, že chlapci sú predsa len trochu živší, potrebujú inak usporiadaný priestor. Nie sú tak na poriadok ako dievčatá, ich interiér tiež nemusí byť až tak nazdobený. Dánsky výrobca detského nábytku z masívu pre chlapcov pripravil niekoľko kolekcií a pre ich návrhy využil témy, ako sú kovboji a indiáni, alebo detská izba v podobe vesmíru či letiska. Môžete tak vyberať aj podľa záľub vašej ratolesti. V ponuke nechýbajú ani detské postele s prístelkou, alebo poschodové postele z masívu a tak nie je problém v danej téme zariadiť detskú izbu pre dvoch chlapcov. A samozrejme aj troch, stačí len správne zvoliť postele.

Patrová postel Leo v industriálním designu   Patrová postel Bo7

Predstavujeme vám dva úplne rozdielne návrhy detských izieb pre chlapca. Prvý je viac hravý, nechýba detská posteľ s kĺzačkou doplnená radom dekorácií. Strážna veža, dekoračné vankúše, látka okolo postele, ktorá poskytne dieťaťu tajomný úkryt. Ďalšími diely nábytku sú šatníková skriňa a komoda a samozrejme, ak vám niečo chýba môžete kúpiť. Nábytok je v bielom odtieni, farebnosti detskej izby výrobca docielil práve spomínanými dekoráciami. Je to veľmi praktické, pretože až vaše dieťatko povyrastie, pestrofarebné dekorácie odstránite a zostane vám krásny biely nábytok pre školáka či študenta. Je to veľmi prezieravé a nápad na obmenu izby iba jednoduchým odstránením dekorácií sa nám veľmi páči. A hlavne ušetríte nemalú sumu peňazí, ktorá by vás stála za obstaranie úplne nové izby. Z detské postele stačí odstrániť šmýkačku, strážnu vežu, látku okolo lôžka a máte posteľ pre dospievajúce dieťa.

Druhý návrh detskej izby je v znamení kovbojov. Aj tu je klasický biely nábytok, ktorý môžete po odstránení dekorácií využívať v čase, keď vaša ratolesť, malý kovboj vyrastie. Naviac je tu v návrhu veľmi praktický stolík so stoličkami pre malé dieťa, teda rozmery prispôsobené vzrastu dieťaťa. Celý návrh je koncipovám tak, aby dieťa využilo izbu aj na hranie.

Detské izby z masívu pre dievčatá plné farieb

Samozrejme že základným odtieňom pre návrhy detských izieb z masívu dievčat je biela v spojení s ružovou. Ako inak. Všetci vieme, že dievčatká tento odtieň preferujú aj keď nehovoríme že všetky. V kolekciách určených dievčatám je využité kvetín, hrejivých pastelových odtieňov rozkvitnuté lúky, sú tu aj návrhy ako pre princezné, nechýbajú toľko obľúbené detské postele s nebesami. Aj tu je nábytok z masívu v bielom odtieni a farebnosti výrobca či dizajnéri docielili predovšetkým dekoráciami. S pribúdajúcim vekom vašej slečny dekorácie môžete odstraňovať, aby bola izba menej "detská". Pre rodičov, ktorí majú doma slečnu s tak trochu chlapčenskou povahou máme tiež niečo. Detská izba pre indiánky.

Dětská postel Amori s nebesy

Dánsky výrobca je veľmi obľúbený predovšetkým vďaka detským dekoráciám a doplnkom. Sú veľmi praktické a samozrejme môžete čokoľvek v detskej izbe kúpiť aj samostatne. Detský nábytok z masívu je tiež dobrou voľbou vďaka zdravotnej nezávadnosť a drevo ako také veľmi pozitívne pôsobí na psychiku. Návrhov z ktorých možno vyberať už zostavené detskej izby je veľa a ak máte svoju vlastnú predstavu, ako sme spomenuli, všetko môžete kúpiť tiež z ponuky samostatných dielov. Dánskemu výrobcovi sme rozhodne v našej ponuke dali veľký priestor.