Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Nábytok netradične aj výstredne

Patríte k ľuďom, ktorí sú výstredné, nechcete sa podriaďovať a ste radi originálne? Aj v nábytku nájdete hŕbu impulzov pre váš charakter, typ vašej osobnosti. Pokiaľ vyhľadávate skôr netradičné, nebojíme sa povedať výstredné designy aj také v našej ponuke nábytku určite nájdete. Novým smerom ktorého prvky sú inšpirované kultúrou z Anglicka je "industrial design". Ak by sme mali tento dizajn popísať jednoducho laicky, tak sa jedná o rustikálny nábytok, ale často vo výrazných pastelových farbách a našli by sa aj nejaké tie moderné prvky. Industrial design to je výstredný nábytok v mnohých odtieňoch, prevažne vyrobený z dreva manga a kovu. Interiéry vybavené týmto nábytkom sú naozaj veľmi osobné a môžu vyjadrovať charakter majiteľa. A prečo industrial? Dizajnéri sa často nechávajú v návrhoch inšpirovať dielenskú výrobou, prostredím vypožičaným z tovární a ťažkého priemyslu.

Nábytok je strohý, môžeme ale povedať aj mohutný. Drevo neopracované, rovnako ako kov. Na nábytok v tomto dizajne treba tiež mať dostatok miesta v interiéri, aby jeho originalita vynikla. Na nábytku Aldo máme netradičné designy radi a preto sa vždy snažíme prinášať niečo "iné", ako je možná bežné na našom trhu. Industriálny dizajn je jednou z takýchto netradičných ponúk. Zaobstarať si môžete samostatné diely aj celej zostavy a tento typ nábytku je okrem spální a detských izieb určený takmer do všetkých interiérov. Často je tiež využívaný v reštauračných zariadeniach.

 

 

Nábytok do jedálne v industrial dizajne

Myslíme si, že najviac nábytok z dreva manga a kovu vynikne práve v jedálni. Tiež ponuka je pre tento interiér najväčšie. Farebné kovové stoličky, veľké jedálenské stoly najrôznejších tvarov. Často sa tiež k jednému stolu umiestni stoličky rôznych odtieňov, v tomto dizajne určite neplatí žiadne konvencie.

 

     

 

Malú nevýhodou je určite údržba a pri stolovaní treba dávať pozor na jedálenskú plochu stola. Predsa len sa jedná o drevo aj keď s vysokým stupňom tvrdosti. Nehrozí teda mechanické poškodenie, ale napríklad pri prevrhnutí poháre s červeným vínom, môže zostať na doske stola nepekná škvrna. Drevo je vždy pórovité a tak akúkoľvek tekutinu rýchlo pohltí. Tento typ designu neodporúčame pre rodiny s malými deťmi. A ak malé deti máte a dizajn vás oslovil, vždy si môžete zariadiť nejaký ten kútik len pre seba. Napríklad práve kanceláriu, alebo možno umiestniť nejaký typ komody do niektorej z časti interiéru.

 

  

 

Nábytok je veľmi prepracovaný, čo znamená, že je náročný na výrobu. Dizajn tiež patrí k tým, ktorý v určitých fázach možno vyrobiť iba ručne. S jedným dielom, ako aj môžete posúdiť na ilustračných fotografiách je naozaj veľa práce. Nábytok tak patrí k finančne náročným. Ale aj obstaraním jedného dielu nábytku získate originálny doplnok, ktorý môže úplne zmeniť ráz vášho interiéru. Industrial design si buď zamilujete, alebo vám naopak nikdy nebude nič hovoriť.