Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Nábytok pre bábätko, bezpečie je našou prioritou

V posledných mesiacoch vám predstavujeme úplne nové kolekcie nábytku pre bábätko od francúzskeho výrobcu. Každá z kolekcií je niečím zaujímavá, preto sa tomuto detskému nábytku venujeme bližšie. Dnes vám chceme predstaviť kolekciu Ludo, ktorá tiež patrí k dômyselným designom šetriace nemalé finančné prostriedky predovšetkým vďaka možnosti využitia nábytku od narodenia, až do dospelosti dieťaťa. Nábytok najprv využijete pre bábätko a v neskoršom veku získate jednoduchou demontážou nábytok pre školáka, študenta. Ako možno kolekciu detského nábytku postupne využívať a meniť adekvátne k veku dieťaťa si popíšeme v niekoľkých krokoch.

 

 

Detský nábytok od narodenia do šiestich rokov

V kolekcii Ludo ponúka francúzsky výrobca niekoľko riešení. Jednou z možností je obstaranie nábytku, ktorý využijete od narodenia až do piatich, šiestich rokov veku dieťaťa. Ako je to možné? Je to veľmi jednoduché. Postieľka pre bábätko ponúka možnosť rozloženia na klasickú posteľ, ale pri zachovaní rozmeru miesta na spanie ako mala postieľka. V prípade postieľky Ludo je to rozmer 70x140 cm. Po rozložení postieľky na posteľ získate miesto na spanie pre dieťa až do predškolského veku. Ostatný nábytok, ako je komoda a šatníková skriňa je možné používať až do dospelosti. Z komody iba demontujete prebaľovací pult. Možnosť využitia nábytku dajme tomu na šesť rokov oproti trom, ktoré bežne izby pre bábätká ponúkajú, má rad výhod. Rozhodne finančná úspora, keďže medzi obstaraním izby pre bábätko a školáka je väčší časové oneskorenie. Ak plánujete druhé dieťa, posteľ zase zložíte na postieľku a využijete tak dvakrát. Ale výhody sú tu aj pre vaše bábätko. Prechod z postieľky na posteľ je pre mnohých z detí veľkou záťažou. V posteli, ktorá má vlastne rovnaký rozmer miesta na spanie ako postieľka, len sú odstránené bočnice, sa bude cítiť dieťa bezpečnejšie a pohodlnejšie. Tiež je posteľ nižšia ako bývajú klasické postele už s rozmerom miesta na spanie 90x200 cm a pre ešte dieťa predškolského veku je aj v tomto ohľade riešení príjemnejšie. A v neposlednom rade nemusíte ani kupovať nový matrac, použijete identickú, ktorá bola v postieľke. Iba vám odporučíme do troch rokov veku dieťaťa používať nepremokavý poťah na matrac.

 

  

 

Na ilustračných fotografiách môžete najlepšie posúdiť, ako kolekcia Ludo vyzerá v interiéri. Najprv izba pre bábätko a následne izba pre predškoláka. V druhom kroku je už postieľka zmenená na posteľ pri zachovaní rozmeru miesta na spanie az komody je odstránený prebaľovací pult. Malý regál, ktorý bol súčasťou komody je využitý ako praktický nočný stolík s policami. Všetko má svoj zmysel a je francúzským výrobcom navrhnuté s ohľadom na maximálné a časovo dlhšie využitie nábytku.

 

Veľmi sa nám páči tiež prebaľovacie komody, ktoré výrobca ponúka v každej kolekcii určenej bábätku. Prebaľovacia komoda, či už zariaďujete izbu pre bábätko ako celok, alebo zvažujete len umiestnenie postieľky do spálne, je dielom, ktorý rozhodne odporúčame zaobstarať. Je to najbezpečnejší, možný spôsob prebalenie vášho bábätka. Prebaľovacia komoda je ale tiež veľmi praktická pre rodičov. Pod pultom je úložný priestor na dojčenskú výbavičku a do malého regálu, ktorý môžete umiestniť z ktorejkoľvek strany komody, môžete umiestniť plienky či iné drobné predmety. V každom prípade vďaka tomuto riešeniu máte všetko po ruke a nemusíte od bábätka nikam odbiehať. S prebaľovací komodou nebude vaše bábätko nikdy o samote a prebaľovanie tak bude veľmi bezpečné. Ak máte len trochu priestor, prebaľovací komodu si kúpte.

 

                                                                         

 

 

Nábytok od narodenia až do dospelosti?

Je to možno pre mnohých z vás nepredstaviteľné, ako možno nábytok pre bábätko využiť až do jeho dospelosti, ale túto možnosť naozaj francúzsky výrobca ponúka. A opäť vďaka možnosti rozloženia detskej postieľky na klasickú posteľ, ale teraz už v rozmere 90x190 cm. Táto veľkosť miesta na spanie je postačujúce aj pre veľké dieťa. Postieľku v tomto prípade rozložíte teda na posteľ a samostatnú komodu. V reáli sa potom interiér detskej izby zmení tak, ako je uvedené v našich návrhoch.

 

  

 

V oboch prípadoch je navyše nábytok veľmi funkčný. Postieľka ponúka vďaka komode s prebaľovacím pultom opäť bezpečia pre bábätko a pohodlie pre rodičov. Po rozložení sa s komody stane veľmi dômyselne riešený diel nábytku. Komoda s policami a vešiakom na oblečenie. Všetko do seba zapadá a má efekt. Finančnú úsporu v tomto prípade snáď už ani nie je potrebné zdôrazňovať. Až vaše bábätko začne byť už dieťatko školou povinné, stačí potom len zaobstarať písací stôl a detskú stoličku. Nič viac nebudete potrebovať. Nemusíte sa ani vlastne starať kam s detskou postieľkou, až jej rozmerom bábätko odrastie. Jednoducho ju premeníte na detskú posteľ a máte interiér až do dospelosti.

 

Kolekcia detského nábytku francúzskeho výrobcu spadajú do kategórie značkového nábytku. Čo vlastne znamená značkový nábytok? Pre vás a vaše bábätko je to nábytok tej najvyššej kvality s certifikáciou. Aj to je dôvodom, prečo je možné nábytok bez väčšej ujmy na "zdraví" využívať po dlhšiu dobu. Je veľmi kvalitný a má dlhú životnosť. A aj keď sa možno z počiatku zdá niektorým obstarávacia cena vyššia, postupom času sa táto investícia mnohonásobne vráti. Kolekcie detského nábytku od francúzskeho výrobcu rozhodne stojí za inšpiráciu.