Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Nábytok v netradičných odtieňoch

Dnešné rozprávanie a inšpiráciu pre bývanie prinášame od francúzskeho výrobcu. Povestný francúzsky šarm aj elegancia sa opäť naplno v návrhu dizajnu kolekcie Gossip prejavila. Kolekcia, ktorej ponuka samostatných dielov je predurčená k vybaveniu obývacej izby a jedálne, poťažmo ak máte moderné bývanie, tak je kolekcia ideálna pre vybavenie spojeného interiéru. To znamená, keď v jednej veľkej miestnosti máte kuchyňu, ktorá nadväzuje na jedálenský priestor a ďalej pokračuje smerom do obývacej izby. Nábytok vo veľmi vysokej kvalite, o čom svedčí aj hrúbka materiálu, z ktorých sú dané diely vyrobené. Nábytok, ktorý vás dnes predstavíme, osloví predovšetkým tých z vás, ktorí milujete moderný dizajn v jednoduchých líniách, ale zároveň zostáva zachovaná mohutnosť nábytku, známa napríklad o kolekciách vyrobených z masívu. Poďme sa na chvíľu unášať francúzskym šarmom a poďme sa spoločne inšpirovať návrhy, ako by tiež náš interiér, domácnosť mohli byť príjemné. A neponúkame tu žiadne riešenie v podobe luxusného, ​​cenovo nedostupného nábytku. Ponúkame riešenia pre bežné domácnosti, kedy obstarávacia cena je naopak veľmi príjemná.

Nábytok do interiérov zaliatych slnkom

Ak je váš interiér a je jedno, či sa jedná o spálňu, obývačku, či iný, zaliaty slnkom, potom si môžete dovoliť zaobstarať tmavé tóny nábytku. Tmavé odtiene imitácia dreva pôsobí veľmi elegantne už len vďaka tmavému prevedení. Majú skrátka niečo do seba. Na našich návrhoch vám predstavujeme nábytok do jedálne a obývacej izby v úplne novom dekore, ktorý označil francúzsky výrobca ako dub clay. Tento odtieň je ešte navyše v kombinácii s tmavo šedým odtieňom. Cez prvotný dojem z veľkého kontrastu je nábytok veľmi príjemne harmonický.  

Pritom sa nejedná u úplne tmavé prevedenie nábytku, ako je napríklad dekor tmavého orecha, či odtieň pod označením venge. Jedná sa o takú môžeme povedať zlatú strednú cestu, napriek tomu by sme nábytok v tomto odtieni naozaj radšej odporučili do svetlých miestností. Mohutnosť nábytku je tiež z fotografií viditeľná, pritom dizajn veľmi jednoduchý, môžeme povedať, až strohý. Príjemný vzhľad bol skôr docielený práve kombináciou odtieňov a rozmery nábytku. Komoda, ktorá je na jednej z uvedených fotografií ponúka šírku až 181 cm. Keď sa zamyslíme nad týmto číslom, naozaj miestnosť musí mať najmenej tri metre, aby krása komody vynikla. Pokiaľ takto veľkú komodu umiestnite do miestnosti tak, že po jej stranách vám ostane tak maximálne 10 cm, miestnosť bude preplnená. Druhý návrh je už konkrétnejší a jedná sa o celé vybavenie jedálne, či nejakého jedálenského priestoru, ak nemáte samostatnú miestnosť pre zariadenie, či umiestnenie tohto typu nábytku určeného na stolovanie. V zostave okrem klasického rozkladacieho jedálenského stola je tiež vitrína, ktorá je presklená. Ponúka sa tak umiestnenie jedálenského servisu a ďalších potrieb na stolovanie, pretože vďaka presklenie vitríny minimalizujete prach. Aj keď nie celkom úplne. Páči sa nám aj otvorený odkladací priestor nad presklenou časťou, kde môžete umiestniť dekorácie pre oživenie interiéru. Posledným dielom v návrhu jedálne je priestranná komoda. Úložný priestor sa predsa vždy hodí, navyše umiestnením komody dostáva priestor úplne iný charakter.

Nábytok do tmavých interiérov

Ak je váš interiér bez slniečka, je potrebné zaobstarať nábytok vo svetlom prevedení. A nemusí to vôbec byť biely odtieň, ale napríklad dekór svetlého dreva. Aj u ďalších návrhov však francúzsky výrobca spojil dva netradičné odtiene a to imitáciu svetlého dreva dub pod názvom dekoru dub brooklyn v spojení s imitáciou prírodného kameňa. Odtieň, ktorý trochu náznakom pripomína odtieň betónu. Že si nedokážete také spojenie odtieňov ani predstaviť? Je úchvatné, nadčasové. Presvedčí vás o tom naše ďalšie fotografie nábytku v interiéri.A pre zaujímavosť sme uviedli aj fotografiu samostatného dielu, len pre vašu predstavu. Aj tu sú moderné línie nábytku v spojení s veľkými rozmermi a tak je dobré kolekciu využívať skôr vo väčších interiéroch. Nábytok ponúka ale veľké úložné priestory a tak vám stačí zaobstarať do vášho bytu, domu, skrátka danej miestnosti naopak menej dielov. Všetko má svoje pre a proti a my veríme, že konkrétne u týchto kolekcií si skôr nájdete svoje "pre", prečo nábytok zaobstarať.